Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ASN] Co lepsze - skóra czy welur ?


MALY A4

Rekomendowane odpowiedzi

rafi 72 :good:

ja mam w swoim b6 skore + alcantre ale alcantre bede zmienial na skore wentylowana-skora to luksus i pasuje do takiej marki jak audi,skore jest latwiej utrzymac w czystosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie zdecydowanie polskory + alcantara (ew. material z tym ze ten juz tak ciekawie nie wyglada - ale wiecej przetrwa). Skora bardzo fajnie wyglada, latwa u utrzymaniu itd. ,ale ma swoje wady ...:

- nagrzewa sie cholernie w lecie, a w zimie jest diabelsko nieprzyjemna - oczywiscie mowimy o pierwszym kontakcie i pierwszych paru minutach w samochodzie .

Ktos mi kiedys tlumaczyl ze jemu sie tylek w lecie do skory nie klei (mimo ze nie wentylowana) :gwizdanie: :gwizdanie: - ciekawe... pozatym wsiadanie w krotkich spodenkach do nagrzanego samochodu to horror. I opcja...wlaczam klime i odczekuje zeby spokojnie wsiasc, czy tez zeby zona/kochanka/kobitka mogla w spodniczce usiasc :naughty: , jest jak dla mnie lekko smieszna :gwizdanie: .

Pozatym jak juz ktos napisal ... skora nie ma takiego trzymania jak np alcantara :naughty: .

p.s. prawda jest taka ze przewaznie kazdy chwali swoje i ten co ma skore raczej nie przyzna(sa wyjatki) sie ze skora jest be i lepsze sa "półsrodki" . Z drugiej strony alcantara tez ma wade... zluszcza sie brzydko :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że skóra nie trzyma jak alcantara niby??? :shocked: To weź się dobrze w lecie zapoć, to dupska oderwać nie zdołasz - hehehehe.

Ja przywykłem już do skóry - w lecie wsiadam na patelnię i zaraz jest spokój, ale fakt, że jak nie przyzwyczajony siadałem na początku, to można się było ręcznikiem wycierać.

Chłodzenie się w gorącym wnętrzu, z włączona na "mrożenie" klimą to raczej też niezbyt dobry pomysł :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że skóra nie trzyma jak alcantara niby??? :shocked: To weź się dobrze w lecie zapoć, to dupska oderwać nie zdołasz - hehehehe.

ta wtedy sie przykleisz elegancko :naughty: ... Nie mowilem o chlodzeniu sie , tylko o chlodzeniu auta podczas gdy Ty czekasz na zew. zeby ze skory troche temp. zeszlo :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie półskóra z alcantarą - dobrze wygląda i siedzi sie super :)

Osobiscie drazni mnie to charakterystyczne skrzypienie skory przy wsiadaniu, ale to juz moje zboczenie. :przebiegly:

ps. wlasnie wyciagnalem z mojej rozbitej B6 AVANT komplet alcantary z boczkami w bardzo dobrym stanie - jak cos prosze o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czarne skóry w całym aucie i jak juz napewno następne będzie też w skórach, mam podgrzewane fotele ale i tak prawie nie używam bo nie uważam żeby w zime były zimne, a lato...nagrzeją się może predzej ale klima robi swoje, więc jak najbardziej jestem za, lepiej się siedzi nikt mi tego nie powie, no i jest prestiż:):cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra lub półskóra z alcantarą/ materiałem.. :good: ( jeśli są grzane stołki :naughty: ).

W obecnym aucie mam skórę po bokach a stołek z grubego weluru.. w chłodne dni ok , ale w upały to welur grzeje jak koc i człowiek się lepi jak wściekły :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie drazni mnie to charakterystyczne skrzypienie skory przy wsiadaniu, ale to juz moje zboczenie. :przebiegly

mam to samo :gwizdanie: szlag mnie trafia jak słyszę ten dźwięk...

optymalna tapicerka to półskóra plus alkantara :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Welur, ale u mnie nawet woda zostawia jakis slad :) Materiał wykorzystany w b6 to porażka.

wypierz dokładnie tapicerkę :wink4: ślady po wodzie robią się bo fotele są brudne mimo iż tego nie wydać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pol skora z alcantra sama skora jest do niczego tak j.w skrzypi tak dziwnie przy wsiadaniu i wysiadaniu w zime bardzo zimna a w lato za goraca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko welur - ciepły w zimie,a w lecie się nie nagrzewa.

Skóra nigdy do auta no chyba,że jako kurtka :tongue4:

Całkowita racja. Jak jeździsz np. w krótkich gaciach w lecie to do nagrzanego auta ze skórą nie wsiądziesz :gwizdanie:. wietrzenie, czekanie , szukanie cienia... Więcej żadnej skóry. Jedyny +, to wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi podoba sie biala alcantara z czarna skora :kox: wolal bym to niz miec cale siedzenia w skorze... w lato d..sko nie moje :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko welur - ciepły w zimie,a w lecie się nie nagrzewa.

Skóra nigdy do auta no chyba,że jako kurtka :tongue4:

Całkowita racja. Jak jeździsz np. w krótkich gaciach w lecie to do nagrzanego auta ze skórą nie wsiądziesz :gwizdanie:. wietrzenie, czekanie , szukanie cienia... Więcej żadnej skóry. Jedyny +, to wygląd.

A Ja sie nie zgadzam :decayed:

Nie wiem gdzie stawiacie auta że tak niby sie wam nagrzewają , Jeszcze nigdy nie miałem czegoś takiego że w lecie nie mogłem wsiaść do środka bo skóra nagrzana :wallbash: w zimie hmmmm dramatu nie ma . Mam skóre i kolejne audi bedzie z pełną skórą bo jest jeden z plusów ( a jest ich kilka ) taki że jesli coś sie wyleje albo zabrudzi to plamy nie zostają :tongue4: i łatwo zmyć :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram skórę :good: u siebie mam skórę i materiał speed i jestem zadowolony wielce zarówno latem jak i zimą nie mam jakiś ale , a co do utrzymania to jak kolega napisał łatwiej utrzymać ją w czystości niż welur wiem bo miałem i nie tensknie za nim wcale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...