Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Avant S-Line Plus|176PS/368Nm|DRLh7|CLH|RNSe|320/280|Bluetooth|Grzana kiera...


grzes283

Rekomendowane odpowiedzi

grzes283 springi trafią na auto raczej dopiero w styczniu/lutym przy remoncie całego zawieszenia z przodu i tyłu - wahacze, amortyzatory, łaczniki, drązki, tuleje i inne drobiazgi :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blachu tylko że te 1090kg są do 1,6/1,8 i 2,0 a to są lekkie silniki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blachu tylko że te 1090kg są do 1,6/1,8 i 2,0 a to są lekkie silniki :wink:

1.9 tdi też ;) spójrz tutaj: http://www.eibach.pl/search.html?search_type=catalog&marka=1&model=73&product_line=1935

Swoją drogą na tabliczce znamionowej mam podane, że maksymalny nacisk wynosi 1065/1020 kg :wink:

Edytowane przez Blachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość osób jeździ na pro-kit a tam jest różnica :wink:

http://www.eibach.pl/search.html?search_type=catalog&marka=1&model=74&product_line=1099

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 18" 8.5J ET30 sprzedałeś? Jaka mniej wiecej jest cena takich felg? Mówię oczywiście o prostych, nie obdartych i z dekielkami. Bo jest to niewątpliwie żadkość. Czy to prawda że bardzo łatwo się krzywią?

Edytowane przez maniak5225
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem. :eusathink: ..już dawno.

Czy się krzywią???....hmm jak kupisz chińskie z "plasteliny" to na pewno długo nie pojeździsz. Oryginalne myślę, że przy rozsądnej jeździe trochę posłużą. :thumbup1:

Masz link....są nawet ciekawe

http://allegro.pl/alufelgi-felgi-aluminiowe-audi-18-5x112-8-5j-et30-i5915751036.html?utm_source=criteo&utm_medium=cpc&utm_campaign=alluserscro

Ja na lato mam 17....to już chyba ostatnie felgi w audi za mojej kadencji :wink:


Troszkę trzeba odświeżyć temat....co do modów, to ostatnim był montaż podgrzewanej kierownicy ori z A4B6.....w planach była też pamięć fotela, kamerka cofania, malowanie zacisków, ale niestety kieszeń jest pusta i trzeba było przystopować. Poza tym dziadek zaczyna powoli się domagać napraw bieżących, jak to bywa w jego wieku :wink:

Wymieniłem błotniki przednie, kupiłem używki w ori lakierze, w stanie dobrym moje niestety nie nadawały się już do naprawy, a zamiennika bałem się wstawić. Ogólnie udało sie wszystko w miarę spasować, choć pewnie sprawne oko by wypatrzyło się jakichś mankamentów.

LOWAlki.jpg

EdcOrvJ.jpg


Kolejną sprawą były wahacze górne, wprawdzie błędna diagnoza, ale już poszło.....Komplecik Lema, od Wandeja i znowu kieszeń pusta :kwasny:

Praktycznie wahacze przód mam poza jednym wymienione w całości, a więc trochę posłużą :wink:

Był jakiś tam plan na 18" z A5, ale przy 1BV była by koza, gwint to już nie dla mnie, więc pozostałem przy komforcie i kupiłem coś takiego

296576143_1_644x461_felgi-17-cali-5-112-

Fotka zapożyczona :wink:

17" ET 28 i opona będzie 205/50.....na kolana raczej nie powali, ale jakoś będzie to wyglądać. :D

Żeby nie było za wesoło, to do roboty poduchy silnika i skrzyni - no i całe zawieszenie z tyłu wymaga jakichś tam ingerencji, ale to już nie na tą chwile... :kox:

Wszystkie banki w 3 city są już puste, także trzeba trochę poczekać :D

Zrobi się cieplej to ogarnę jakieś foty na nowych balonach..... :hi:


A tu pokaz możliwości prawie 180KM i wywalonych poduch, to tak na spokojnie, bez gazu.... :grin:

Edytowane przez grzes283
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ładnie skacze silniczek :kwasny: gwint na sprzedaż??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduchy już zamówiłem, za kilka dni wymiana.....gwintu już nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile masz na 1bv z przodu/tyłu do nadkola od ziemi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nigdy nie mierzyłem......myślę że coś około 62-63 cm, ale strzelam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę wdzięczny jak przy okazji zmierzyłbyś :decayed: chcę się upewnić że mam tak samo :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to nie będzie obiektywnie, bo auto praktycznie co drugi dzień będzie na podnośniku....jak porobię wszystko i ułoży się zawieszenie to zmierzę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy tak wywalonych poduchach silnika przy przyśpieszaniu maiłeś wibracje i drgania auta???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jedynym objawem są stuki przy ruszaniu i przy delikatnym hamowaniu......jak na filmiku sprawdzałem poduchy, to ten stuk się pojawia w momencie, gdy silnik się ponosi. Całe auto stoi w miejscu, więc to nie może być nic innego. W piatek byłem w warsztacie i trochę bardziej ogarnięty mechanik wszedł pod auto z brechą i na dzięn dobry wytypował poduchę skrzyni i poduchę silnika, lewą.....do prawej nawet nie podchodził, twierdząc że na bank jest wywalona, skoro te dwie tak skaczą.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jedynym objawem są stuki przy ruszaniu i przy delikatnym hamowaniu......jak na filmiku sprawdzałem poduchy, to ten stuk się pojawia w momencie, gdy silnik się ponosi. Całe auto stoi w miejscu, więc to nie może być nic innego. W piatek byłem w warsztacie i trochę bardziej ogarnięty mechanik wszedł pod auto z brechą i na dzięn dobry wytypował poduchę skrzyni i poduchę silnika, lewą.....do prawej nawet nie podchodził, twierdząc że na bank jest wywalona, skoro te dwie tak skaczą.....

Cześ

Jakie poduchy założyłeś ?? Chodzi mi o prawą i lewą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, póki co żadnej, dopiero w środę oddaje auto, jeśli dostanę wszystkie części.

Dziś dostałem poduchy. Brałem z ASO, wstępnie zamówiłem z GETEM za 890 zł, ale czas oczekiwania ok. 10-14 dni, więc odpuściłem i koleżka akurat miał możliwość z ASO wyrwać za 905 zł, także się skusiłem :wink:

oGfD3q7.jpg

Edytowane przez grzes283
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych nowych felg z A5 które będziesz zakładał to jakie mają dokładnie parametry ET28 ale jaka szerokość ??

Myślę też nad takimi felgami ale boję się, że przy oponie 235/45 R17 i fldze ET28 i szerokości 7,5 cala może obcierać.

Ty widzę zakładasz oponki 205 więc powinno się spokojnie pomieścić w nadkolu.

A tak swoją drogą to 205 przy tej mocy i momencie nie za mało ??

Edytowane przez piotrekf3ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET 28 7,5J

A co to za moc 180KM, tyłka nie urywa. Jak dla mnie 225/45 to żaden komfort, same minusy. Koleiny, spalanie, większy muł....205/50 jest idealne. W drugim aucie już mam 205 i jest przepaść. Nawet przy 18" chciałem kupić 205/45, ale za dobre pieniądze dostałem 225/40, więc tylko dlatego sie zdecydowałem. Także polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...