Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Koncentrat czy płyn ? wymiana G12 G13

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Szukuję się do wymiany płynu chłodzącego. Teraz pytanie kupić koncentrat i rozrabiac czy oryginalny płyn. Poza tym czyt. gdzieś że płynu sie nie wymienia jezeli jest od nowosci Audi, czy to prawda ? czy trzeba wymieniać. Pozdro

Audi A4 B6 1.8 T 2002

Opublikowano

płyn jak każdy inny traci swoje właściwiości po jakimś czasie więc wymienia się go co jakiś czas. Mi w serwisie sprawdzali jakość płynu jakims urządzeniem. Ja mam zalany płyn ale nie z koncentratu. Myślę że różnicy nie będzie żadnej może poza kasa.

Opublikowano

Trzeba wymieniać bo się robi kamień w chłodnicy i w calym układzie. Najlepiej kupić 2 butelki koncentratu oryg. Audi i rozcienczyc z woda destylowana i masz wtedy bodajze do -34 stopni. Przed zalaniem pasowałoby przepłukać układ i dopiero wtedy zalać nowy. PŁYN CHŁODNICZY G12 ++ AUDI SEAT SKODA VW ORYGINAŁ (3159300724) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Opublikowano

Ja mam rozrobiony koncentrat i jakoś żadnego problemu z ukł. chłodniczym nie widzę:wink:

Opublikowano

Ja też rozrabiałem koncentrat z wodą destylowaną.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Panowie bo mi się zapomniało ... ile literków płynu potrzebuję kupić aby ponownie zalać układ chłodniczy przy wymianie płynu ?

Opublikowano

Sześć litrów spokojnie wystarczy. Jeżeli kupisz koncentrat rozrób go w stosunku 60% płynu do 40% wody aby odporność na zamarzanie wynosiła -35C. Dla odporności równej -25C: 40% płynu, a wody 60%.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

a ten preparat ktoś zna : swag nr. 99 91 9400 ? czy to odpowiednik febiego ?

Opublikowano

ja osobiście zmieniłem płyn na koncentrat marki Febi rozrabiasz z woda destylowana najlepiej.Co do proporcji opisane na butelce koszt około 25zł za 1L. Co do ilości mi wystarczyły o ile pamiętam 2 butelki, a skąd mowa wyżej o 6L to nie mam pojęcia :P

Opublikowano
ja osobiście zmieniłem płyn na koncentrat marki Febi rozrabiasz z woda destylowana najlepiej.Co do proporcji opisane na butelce koszt około 25zł za 1L. Co do ilości mi wystarczyły o ile pamiętam 2 butelki, a skąd mowa wyżej o 6L to nie mam pojęcia :P

jak rozrobisz te 2 butelki z wodą destlowaną to wyjdzie Ci właśnie 6 litrów:wink:

Opublikowano

Mowa o 6 L, bo tyle do układu chłodzenia wejdzie. Dlatego mówisz że starczyło Ci dwie butelki bo 3 L rozcieńczone 50:50 daje 6 L. A SWAG to inaczej FEBI jedno i to samo choć występuje pod dwiema markami.

FEBI NUMER TO F19400 ( 5 ostatnich cyfr SWAGA to numer FEBI)

Opublikowano
ja osobiście zmieniłem płyn na koncentrat marki Febi rozrabiasz z woda destylowana najlepiej.Co do proporcji opisane na butelce koszt około 25zł za 1L. Co do ilości mi wystarczyły o ile pamiętam 2 butelki, a skąd mowa wyżej o 6L to nie mam pojęcia :P

jak rozrobisz te 2 butelki z wodą destlowaną to wyjdzie Ci właśnie 6 litrów:wink:

ale kolega pytał ile litrów płynu ma kupić, a nie ile wchodzi do układu :P a post niżej jest napisane że 6 L starczy :D wiec z rozmowy wynika ,że ma kupic 6 L plynu\koncentratu.Mniejsza o większość :)

Opublikowano

kup 2 x 1,5 litra koncentratu:naughty: i gitara

Opublikowano

ja wlewam 3 litry koncentratu a reszte zwykłego płynu

i mam spokój na 2 lata :decayed:

Opublikowano
ja wlewam 3 litry koncentratu a reszte zwykłego płynu

i mam spokój na 2 lata :decayed:

czyli nie mieszasz koncentratu z wodą demineralizowana tylko brakujaca ilość uzupelniasz tym płynem który Ci spuściłeś czy dolewasz świeżaka? aha , w jaki sposób przeprowadzic płukanie układu przed wlaniem nowego płynu?

Opublikowano

Ja zalalem zwykly plyn rozowy , nowe borygo , niecale 6 l mi weszlo, bo spuscilem caly plyn jak rozrzad robilem.

Opublikowano
ja wlewam 3 litry koncentratu a reszte zwykłego płynu

i mam spokój na 2 lata :decayed:

czyli nie mieszasz koncentratu z wodą demineralizowana tylko brakujaca ilość uzupelniasz tym płynem który Ci spuściłeś czy dolewasz świeżaka? aha , w jaki sposób przeprowadzic płukanie układu przed wlaniem nowego płynu?

Jak mi sie chce to spuszcza stary pkyn zalewam woda do akku. Pojezdze pare dni i wylewam. Potem koncentrat 3 litry i resztę uzupelniam plynem G12

Opublikowano

ja osobiście mam układ zalany od dawna płynem K2 g12 i nie mam zadnych problemów a jest o wiele tańszy chyba nawet o polowe, a bez sensu płacić za marke,kupiłem 7 l płynu na wypadek gdyby wylało sie przy odpowietrzaniu i zaplaciłem 56 zł...a 1.5 l febi kosztuje 38zł plus woda:)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
ja osobiście mam układ zalany od dawna płynem K2 g12 i nie mam zadnych problemów a jest o wiele tańszy chyba nawet o polowe, a bez sensu płacić za marke,kupiłem 7 l płynu na wypadek gdyby wylało sie przy odpowietrzaniu i zaplaciłem 56 zł...a 1.5 l febi kosztuje 38zł plus woda:)

Płyn do chłodnic Febi G-12 czerwony, koncentrat 1.5 l - 27,00 netto/szt x 2 + 2,50 za wodę demineralizowana :naughty:

Opublikowano

Podobnie jak kolega wyżej-zalany czerwony Febi G12 i woda zdemineralizowana.Nie ma żadnych problemów:wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.