Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana dwumasy sprzegła


dawid771

Rekomendowane odpowiedzi

No jak wymieniasz lozysko to wszystko bedzie rozebrane wiec po co placic dwa razy za robocizne no chyba ze sprzeglo jest dobre to nie ma sensu wymiany

sprzęgło nie wykazuje objawów nadmiernego zużycia (żadnego szarpania podczas ruszania, biegi wchodzą bardzo dobrze).

przebieg auta 97 tys km

na co zwrócić uwagę przy wizualnej ocenie tarczy i docisku (po wyjęciu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij czy nie jest przygrzane, jak wygląda okładzina, czy nie jest wytarta jakaś, wyślizgana jak wyglądają sprężynki na tarczy

Docisk to tutaj jest samonastawny nic nie regulujesz, stosujesz urządzenie zakładasz i wszystko aż się skończy.

Ogólnie zerknij na stan powierzchni ciernej i jak ma się słoneczko te czy nie ugina się jakoś nadmiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a po czym poznać padający dwumas w multitronicu?

Edytowane przez krupskim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok... W manualu sprawa jest troche łatwiejsza do zdiagnozowania, ale mam na myśli multitronic. I pytam żeby nie wymieniać nie potrzebnie. Choć z drugiej strony będę już pewny żeby szukać gdzieś indziej...

Edytowane przez MakoUSM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a po czym poznać padający dwumas w multitronicu?

Źle to wpisałem - to nie miała być odpowiedź na twój post , tylko ogólnie w temacie

Ja wymieniłem kpl dwumasę przy ok 108tys km, - co gorsze - niepotrzebnie. Miałem wibracje nadwozia przy predkości ok 65-75km/h i od 130 - 15km/h , które ustępowały po wyrzuceniu na luz lub wyciśnięciu sprzęgła.Sprawdzone trzy kpl kół , półosie, przeguby , tarcze i piasty, zawieszenie / wymienione zostały tuleje na poliuretany / Podejrzenie poszło na dwumas , a ponieważ było lekko słychać też łożysko sprzęgłowe przy delikatnym naciśnięciu pedału - więc zdecydowałem się na wymianę kpl. Znikł odgłos łożyska , znikła kasa :kwasny: zostały drgania budy,i dobry docisk , tarcza i dwumas :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po przeczytaniu tych wszystkich problemów mam to sama tylko dodatkowo przy predkosci około 150km czuje drgania dodam Ze w Aso wyważali kola sprawdzali zawieszenie i bylo wszystko ok drgania uznali Ze to sprzeglo ale widze ze wiekszosc wymienila i dalej wiec nie wiem czy jest sens co może sie za tm kryć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po przeczytaniu tych wszystkich problemów mam to sama tylko dodatkowo przy predkosci około 150km czuje drgania dodam Ze w Aso wyważali kola sprawdzali zawieszenie i bylo wszystko ok drgania uznali Ze to sprzeglo ale widze ze wiekszosc wymienila i dalej wiec nie wiem czy jest sens co może sie za tm kryć???

Może to: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/198737-drgania-na-kierownicy-w-zakresie-predkosci-110-140-rozwiazanie-wymiana-tuleje-65-mm-vs-75-mm/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowię pytanie które w tym dziale już zadano jednak bez odp. : po czym poznać padający dwumas w multitronicu? U mnie po uruchomieniu zimnego silnika słychać dość głośne klekotanie (nie do końca metaliczne...) i w trakcie pierwszych km drganie kabiny. Po rozgrzaniu silnika i przejechaniu kilkudziesięciu km objaw znika. W trasie nawet po kilkunastominutowym postoju i pewnym ochłodzeniu silnika - po uruchomieniu silnika też wszystko pracuje fajnie. Rano niestety wstyd mi odpalać auto, niby audi a tak niefajnie hałasuje :( Dodam że mechanik kwalifikuje do wymiany koło dwumasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką cenę robocizny Ci zaproponował? Mam podobne objawy i w najbliższy weekend lub jeszcze następny chyba będę wymieniał dwumas, więc dam znać co z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział że ok 1500 zł. Jestem umówiony na jutro. Mam nadzieję że zrobi to dobrze. Napiszę jak będzie się sprawowało auto po tej operacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale razem z dwumasem czy za samą robotę?

Razem z kołem dwumasy. To tak trochę po znajomości usługa...

Edytowane przez basso66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale razem z dwumasem czy za samą robotę?

Razem z kołem dwumasy. To tak trochę po znajomości usługa...

Ale jakim cudem 1500,jak sama dwumasa kosztuje około 2tys, ja za wymiane dwumasy,sprzegła,docisku,zapłacilem około 4tyś.Pewny jesteś tego mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt dwumasu sachsa to gdzieś 1100zł przy multitronicu. Luk niewiele więcej. Zastanawiam się tylko czy potrzeba do tego coś jeszcze... ? Co do manuala to jest trochę inaczej, ze sprzęgłem, dociskiem itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale razem z dwumasem czy za samą robotę?

Razem z kołem dwumasy. To tak trochę po znajomości usługa...

Ale jakim cudem 1500,jak sama dwumasa kosztuje około 2tys, ja za wymiane dwumasy,sprzegła,docisku,zapłacilem około 4tyś.Pewny jesteś tego mechanika.

Akurat mechanik jest godny zaufania :) komuś zresztą trzeba ufać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przyszedł czas na wymiane dwumasy przy 159k

Objawy: przy wsisnietym sprzegle ,, rozpędza się" dziwny dźwięk, 1wrazenie łożysko- ale po wizycie w kilku warsztatach podlo na dwumase. Cena robocizny ok ta sama w granicach 300zl Cena części kompletu dwumasy z lozyskiem itd. Od 2400 do 3600

Wiec mam pytanie: jakim cudem taka rozbieżność w cenie? SA 2 firmy Luk i Sachs dodam ze w serwisie Lubin powiedzieli 7500zl z wymiana:-)

Kto z was wymieniał juz dwumase i ile to kosztowało? Nie chce tego zrobić jak najtańszym kosztem, robię to dla siebie wiec chce to zrobić dobrze i za rozsądne pieniądze a nie być naciagany przez pseudo fachowców

Edytowane przez Kierzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie z Głogowa :)

w LUKU jest rozróżnienie na B8 z początku produkcji i B8 póżniejsze. Ja kiedyś ustrzeliłem komplet z dwumasą do B8 z początku produkcji za około 1800zł :), Ty szukaj sachsa- wychodzi najlepiej, po prostu takie są różnice w cenie i czasem wyjdzie korzystniej sachs, czasem luk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by był gdyby wypowiedział się ktoś kto ma multi

jutro odbieram auto po wymianie dwumasy. Napiszę ile ostatecznie mnie to kosztowało...

Więc tak: koszt koła dwumasy - 1100 zł w intercars. Robocizna 500 zł. Wszystko chodzi super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...