Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana dwumasy sprzegła


dawid771

Rekomendowane odpowiedzi

Przy wymianie dwumasy koniecznie razem ze sprzeglem?ile sam dwumas kosztuje?

U mnie 151 tys.przejechane i na luzie jak przygazuje słyszę jakies delikatne rumotanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam temat poruszany kilkukrotnie ale i ja zapytam dla pewności co potrzeba do wymiany dwumasy. Wiadomo komplet sprzęgła, dwumas, wysprzęglik i czy coś jeszcze zalecacie, coś czytałem o łapie w skrzyni... doradźcie jak możecie co jeszcze warto wymienić przy okazji.

w temacie jeszcze zaleca jeden z Kolegów łożyska igiełkowe cokolwiek to jest :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000zł musisz za komplet położyć, jeśli sprzęgło nie było wymieniane do tej pory to oczywiście żeby kilka razy nie płacić za wymianę lepiej wziąć komplet.

Pozdrówki

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, miał ktoś z was podobny problem?
Otóż gdy wciskam do końca pedał sprzęgła słychać od strony silnika taki metaliczny stukot po puszczeniu sprzęgła stukot ustaje. Czy to jest ten dwumas nieszczęsny? Autko ma 114 tys przebiegu i podejrzewam ze od nowości nie był wymieniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wymieniałem sprzęgło w A4 B8 komplet wtedy miał przejechane 212520 teraz ma 264040 i czasami szarpie czy czeka mnie znowu wymiana

Edytowane przez cosword
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie mam pytanko odnośnie dwumasy. Może od początku, na liczniku nastukane 260 tyś 2,0 caga 143 wymieniona dwumasa w tamtym tygodniu komplet sprzęgło docisk łożysko i dwumas Sachs. Wszystko było by fajnie tylko że podczas zapalania czy też gaszenia dalej bujnie budą jak i na postoju czasem zawibruje. Co to może być? Czy poduszka skrzyni może takie objawy wywoływać?

Edytowane przez martinomen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia manual rok 2010 z tym mocniejszym silnikiem 170KM


Witam wymieniałem sprzęgło w A4 B8 komplet wtedy miał przejechane 212520 teraz ma 264040 i czasami szarpie czy czeka mnie znowu wymiana

skrzynia manual rok 2010 z tym mocniejszym silnikiem 170KM

Edytowane przez cosword
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, miał ktoś z was podobny problem?

Otóż gdy wciskam do końca pedał sprzęgła słychać od strony silnika taki metaliczny stukot po puszczeniu sprzęgła stukot ustaje. Czy to jest ten dwumas nieszczęsny? Autko ma 114 tys przebiegu i podejrzewam ze od nowości nie był wymieniany.

Stukt czy szum?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem przy 187tys km i dwumas stał w miejscu, jakby był sztywnym kołem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem świeżo po wymianie dwumasy i sprzęgła i przy okazji imbusika w pompie oleju. Problem mam tego typu, że przy odpalaniu (w końcowej fazie) słychać tak jakby metaliczny dźwięk. Przed wymianą sprzęgła się tak nie działo. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z rozrusznikiem? Nagraj pod maską najlepiej.

Może jutro mi się uda nagrać to wrzucę, bo dzisiaj już nie da rady :drinks:

Witam. Czy kogoś z kolegów dwumasa była "zatarta". Jestem oczywiście po wymianie, ale stara ma zero luzów, nawet nie drgnie :mellow: Mechanik twierdził, że jest zatarta i się nadaje do wymiany. Myślałem, że powinno być na odwrót czyli luzy itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co wy macie za skrzynie ale u mnie 221 tys km ,ori dwumas i zero oznak zuzycia :) autko od kiedy mam ,czyli 3 lata,po rozgrzaniu katuje ile wlezie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś szybko wam siadają dwumasy ,mamy 2 auta w rodzinie co prawda to 1.9tdi, powyżej 400tyś i w obydwu cały osprzęt fabryka ,nic się nie dzieje ,dodam że nikt  nie jeździ stylem psj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też już bliżej 300 tys i w B6 03r jest OK, ale mam drugie auto - Polo 1.4 TDI 07r i tam jest 160 tys i już czuć dwumasę :P 

Mam wrażenie, że w którymś roku zrobił się "przełom" i zaczęli wkładać gówno :P

Kolejna sprawa, to dwumas kupiony i założony teraz, nigdy nie wytrzyma tyle co fabryczny... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2017 o 10:59, greg2505 napisał:

jakoś szybko wam siadają dwumasy ,mamy 2 auta w rodzinie co prawda to 1.9tdi, powyżej 400tyś i w obydwu cały osprzęt fabryka ,nic się nie dzieje ,dodam że nikt  nie jeździ stylem psj

Nie ma co porównywać 1.9.  Tam są dużo trwalsze dwumasy.

 

To może ja dodam wpis: 

 

252 tys km i zero objawów dwumasy, ale sprzęgło już liche więc pójdzie komplet pewnie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale i w 1.9tdi chłopaki piszą, że po 200tyś dwumasy siadają,to albo min 4 z przodu ,albo auto naprawdę źle traktowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie sprzęgła z dwumasem. Łożysko oporowe szrot, tarcza zjechana prawie do zera, docisk bardzo zjechany, natomiast dwumasa normalne luzy miała. Poszedł cały komplet. Nie mogę uwierzyć jak lekko teraz chodzi sprzęgło, można palcem wciskać, kosmiczna poprawa. 252 tys przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja wymieniłem przy 170 000na sały komplet sahs sprzęgło + dwumas  po przejechaniu 80 000 sprzęgło zaczyna ślizgać :facepalm: i tu moje pytanie czy do dwumasa sahsa mogę założyć tarcze i docisk Luka ??? nie mam zamiaru juz sahsa kupować  a już tym bardziej pakować sie w kolejnego dwumasa  poza ślizganiem zero innych objawów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...