Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana dwumasy sprzegła


dawid771

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zostalo komuś z wymiany dwumasy te plastikowe 3 łapki do przytrzymania półosi,  do przytrzymania kołnierza  dwumasy i  do wyjęcia dwumasy ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płacicliście za komplet części a ile za wymianę? Gdzie najtaniej kupić czesci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (2.0tdi) wymieniają na gwarancji (75kkm), pojechałem do ASO z niepokojącym hałasem i zdiagnozowali jako problem z dwumasem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem auto ale nadal coś mi nie gra w dźwięku spod maski, czy ktoś z Łodzi mający ten sam silnik (2.0 tdi 177KM), najlepiej z S-tronikiem chciałby spotkać się na szybką kawę i rzucić uchem, żeby porównać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem z moją a4, a mianowicie przy ruszaniu czuć silne wibracje które ustaja przy dodaniu więcej gazu. Wibracje odczuwalne są również w trakcie jazy przy hamowaniu silnikiem lub przy zwalnianiu na biegu trzęsie całym samochodem dodatkowo trzęsie też lewarkiem zniany biegów. Czy może ktoś z forumowiczów miał tak i co może być tego przyczyną. Czy to dwumas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wymieniłem sprzęgło na Sachs Performance cały komplet z półtora miesiąca temu więc powinno być OK natomiast głównie przy cofaniu na półspzęgle gdzieś z tyłu czuć dziwny zapach tak jakby spalenizny. Przy jeździe po mieście ruszaniu i td. jest ok czasami pojawia się też taki zapach przy ruszaniu pod górkę w korkach. Czy to znak że sprzęgło jest uwalone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie co myślicie na temat takich aukcji: 

http://allegro.pl/a4-a5-q5-sprzeglo-kolo-dwumasowe-2-0tdi-0b1105266-i6980121653.html

czy zaryzykowalibyście zakupu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej czy potrafi ktoś sprawdzić nr części dla sprzęgła / dwumasu WAUZZZ8K4DA133350

dostalem wycenę samych części oryg na 7k pln i nie mogę uwierzyć ze to aż tyle kosztuje 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jak ma ktoś dostęp do Autodaty to  potrzebuje momenty dokręcania śrub  do sprzęgła silnik 3.0 TDI kod silnika CAPA rok 2008

Do koła przykręconego do wału korbowego, do Dumasa, do docisku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy brać komplet dwumas sprzęgło? Sachs czy LUK? Czy jeden czort? Są jakieś wersje czy jak wbiję model auta to mi wypluje po jednym modelu od każdego producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja A4 dziś jest akurat w warsztacie na wymianie kompletu sprzęgła (z kołem dwumasowym). Wybrałem Sachsa z prostego powodu - tańszy. Jakość Luk czy Sachs taka sama. 
Luk czy Sachs ok, jak wymieniasz cały komplet (a praktycznie tylko to się robi) to bierz co będzie tańsze. Ja zamawiałem (nie reklamuję ani nic) ze sprzegla24.pl i dotarło następnego dnia. A ostatnimi czasy znając życie Sachs będzie tańszy (kiedyś chyba Luk był tańszy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie przy ruszaniu, to jest normalne ze jak puszczam sprzeglo i bardzo delikatnie daje gazu to autem szarpie?  - dotyczy to diesla.... (manual)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy istnieje cień szansy że Sachs, bądź LUK wyprodukują sprzęgło i dwumasę dla silnika CGLC 177km z quattro?

Wiem, że póki co nie istnieją części do tego silnika i pozostaje kupić tylko oryginalne.

Niepokoi mnie dziwne 'chrobotanie'' przy wciśniętym sprzęgle podczas postoju... jako że mam nalatane 225k chciałem wymienić komplet - a tutaj zdziwko.

Nie istnieją części LUKA bądź Sachsa dla mojego silnika.

Dla potomnych - ori dwumasa dla CGLC + q - 5.6 tys. 

Sprzęgło + cały osprzęt - 3.3k

Póki co wymienię samo sprzęgło, zobaczymy co będzie.

Edytowane przez Veiru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzeglo kompletne jest osiagalnie w granicach 1300 netto

Dwumas tylko oe

Sachs i luk nie podejmuja sie produkcji potwierdzone info z przed 2 tygodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy coś się zmieniło w temacie dwumasu i sprzęgła do cglc?

Na allegro w widziałem chyba ostatnio komplet za ok 3600zł.

Chodzi konkretnie o 2.0tdi 177 manual ośka, cglc w audi a5 2013r.

Jakies 3tyg temu zauwazylem że na zimnym coś chrobocze , ale nie widziałem różnicy czy wciśnięte sprzęgło czy puszczone, a od paru dni dodatków jak zimny to rzuca buda przez około pół minuty, raz nawet dłużej odpalał. Zastanawiam się czy to dwumas czy coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło jeśli chodzi o silnik CGLC. Tylko ASO.

Też widziałem ten zestaw na allegro za 3600zł ale koleś mówi że to luk a nie ma zamienników. Więc nie wiem od czego on to sprzedaje. 

Być może pasuje od innej wersji konnej silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podczas ruszania i delikatnego puszczania sprzęgła czuć szarpanie, czy to wina sprzęgła? Przy odpalaniu i gaszeniu raczej nie szarpie budą. Ewentualnie może ktoś podpowie po czym poznać że dwumas jest zużyty tak organoleptycznie jak się go wyciągnie, to co powinienem sprawdzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, leewang napisał:

Koledzy podczas ruszania i delikatnego puszczania sprzęgła czuć szarpanie, czy to wina sprzęgła? Przy odpalaniu i gaszeniu raczej nie szarpie budą. Ewentualnie może ktoś podpowie po czym poznać że dwumas jest zużyty tak organoleptycznie jak się go wyciągnie, to co powinienem sprawdzić?

 

Temat delikatnego szarpania omówiony niżej, pod adresem: 

 

Niestety na chwilę obecna nie do końca  wiadomo jak to rozwiązć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...