Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Śmierdzi z dmuchawy !!!


Ckamil89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od dzisiaj zacząłem borykać się ze śmierdzącym problemem, mianowicie podczas jazdy tak po przejechaniu jakiś 60 km na najniższym biegu dmuchawy zaczęło śmierdzieć padliną, klocem czymś takim, generalnie nie do wytrzymania. Po dojechaniu na miejsce gdy otworzyłem maskę wyczułem ze śmierdzi najbardziej w okolicy ECU, rozbierałem osłone filtra kabinowego jak i go samego wyciągałem, ale tam niczym nie śmierdzi, totalnie nie wiem co to może być, oglądałem całą komorę silnika i nigdzie nic nie widze żeby coś tam zdechło, tym bardziej że tak jak mówię zacząłem to czuć po dłuższym dystansie, może ktoś miał jakiś taki problem i pokieruje mnie co zrobić oraz gdzie znajdują się wloty dmuchawy do których wpada powietrze? Od razu mówię ze nie mam klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klime ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co masz pod akumulatorem.Czesto zapycha się odpływ i stoi woda + np.liście i masz smrud

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem pod aku i jest czysto, jedyna rzecz jaka mnie intryguje to wygląda trochę jak by wykipiał mi akumulator przez takie jakby odpowietrzenie i jest pod nim plama, może tak śmierdzieć elektrolit jak jakaś padlina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pooglądaj całą komorę,może jakieś zwierzątko coś sobie tam przyniosło lub samo zwierzątko gdzieś leży i się rozkłada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie najlepsze jest to ze dobre z 30 min szukałem, płyte pod silnikiem zdemontowałem i nic totalnie nic nie ma, i generalnie nie śmierdzi przy silniku tylko przy podszybiu a tam wszystko zdemontowałem poza ecu i generalnie nic nie ma poza plamą przy odpowietrzniku akumulatora, jak potarłem palcem po tej plamie to troche tak jak ten smród z nawiewów :facepalm: masakra straszna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kwas z aku potrafi tak właśnie śmierdzieć. wiem z doświadczenia bo raz sobie bluze oblałem przenosząc stary akumulator to tak właśnie sztyniło a po praniu nie miałem pół bluzy tak ją spaliło france :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludwikiem po prostu, kilkukrotnie, zwykły płyn zawsze najlepszy i najlepiej zmywa, kiedyś mój znajomy ludwikiem zmył plamy po naklejkach którymi był oklejony samochód i śladu nie było, więc spróbuj tym, może uda się zabić brzydki zapach, a jak nie no to musisz użyć czegoś mocniejszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za info, po pracy się wezmę za to bo nie idzie wytrzymać :facepalm:

---------- Post dopisany at 22:09 ---------- Poprzedni post napisany at 09:36 ----------

No i okazało się że winny całemu zamieszaniu był stary akumulator :kwasny: suma sumarum 280 zł poszło do żyda ale przynajmniej przestało śmierdzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten slad po kwasie radzilbym zaeszlifowac i zabezpieczyc antykorozyjnym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...