Skocz do zawartości
IGNOROWANY

duże spalanie?


jajoszny

Rekomendowane odpowiedzi

Moja 1.8T spala w mieście 13l w trasie 10 więc spalanie w normie - wszystko zależy od tego jak ciężką nogę się ma:) tak jak kolega powyżej napisał zatankuj do pełna przejedź 100, 200 km - ponownie zatankuj do pełna i będziesz miał odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyzej trasa autosrada 120-150 ok 9.5-10

MIasto od 10.5min do 14

trasa min jakie udało mi się osiągnąc to 8L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wynik w normie - ewentualnie możesz zmienić stacje benzynową i zatankować inny gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz tankuje na Orlenie według mnie mają dobry gaz :D Ogólnie na trasie osiągnełem ostatnio kolo 10l moze troszke mniej dluga trasa i w sumei caly czas na 5ce sie jechalo takze git do 150 albo nawet troszke wiecej:D A z tym spalaniem koledzy w miescie i na krótkich odcinkach mi chodziło jak mniej wiecej powinno wygladac spalanie 1.8b w gazie bo ja wiem jak to sprawdzic "Ar2r" "Arkadiush" :D

Pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki są OK. Mi lato w mieście max. do 12-13l./100km, zimą przy dużych mrozach i krótkich odcinkach 13-15 litrów nawet. (nie jeżdżę jak emeryt ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema mi w quattro 1.8 125 po miescie pali 13-13,6 a w trasie powiem po wakacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem nad morze. ADR naprawde nie dużo pali. Na LPG zszedłem do 8,5l jadać 100 - 120 km/h bez klimy z klimą na tych samych zasadach litr więcej. Naprawde jestem zadowolony z wyniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja świeżo po instalacji BRC Sequent 24 :) U mnie spalanie wyniosło po mieście 12,5l i na trasie 9,5l (jeżdżę nie przekraczając 3000 obr/min), klima cały czas włączona.

SIlnik 1.8 20V 125kucy. To chyba raczej normalny wynik? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile gazu bierze na 100 km nie jest miarodajne w mieście, jedyne to wsiąść, podlać do odbicia i na trase. Wszystko zależne jak masz instalacje ustawiona = czytaj po jakim czasie przełączy sie na lpg. Ja moge z ręką powiedzieć że PB tankuję 2 razy do roku, 15 litrów przed zimą i 15 po zimie, całośc to 30l PB na rok. Dziś np. jechałem rano do pracy o 5;30 temp 18 stopni, odpalam silnik i po 2, 3 sekundach przełączam ręcznie na lpg i jade, zimą to max jest 1km przy naprawde dużych mrozach (parownik ocieplony kocem, wpięty szeregowo i mały układ, ocieplone węże, zasłonięta chłodnica w 80%) nie bawiłem się w jakieś grzałki na listwie (mam czerwone valteki i już je 2 razy regenerowałem - 1 zestaw przejechał ok 60 tysi, a na obecnym mam juz 25 )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś kosztem czegoś.... Widzisz, Tobie łyka 16... ale pewnie masz ciężką nogę, klime, masz automata... widzę że jeszcze avanturnik, pewnie w bagażniku sporo niepotrzebnych rzeczy...?? Kiedy ostatnio sprawdzałeś ciśnienie?? Jakie gumy...?? To są rzeczy które wpływają na spalanie, Ja mam takie jak pisałem gdzieś indziej w temacie, czyli 7,5 i 10 literków gazowni... ale moja A4 to pierwsze wypusty, i powiem że czeszcie się że mam "golasa". Dla mnie ważne są kilometry, wsiadam i jade, o nic sie nie martwię ze coś sie zwali, dlatego mam 1,6 i ponad 450kkm najechane z czego sam na lpg wykręciłem grubo ponad 80kkm a przed gazem na pb jakieś 50. Wyjeździłem już 2 zawiechy (lem), 2 rozrządy, nadal jeden aku (centrte żelówke 45ah). I powiem Wam że ten samochód z tym silnikiem pojedzie, i to jeszcze dalej a dalej... Ktoś tu na forum pytał się o żywotność silnika adp, ja mam naoczny dowód, że mimo iż mam najechane 450kkm ten silnik jedzie tak jak powinien... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 1,8ADR instalacje zalozylem rok temu lovato smart po miescie spala mi miedzy 11,5 a 13l na 100 km dodam ze jezdze po naszej zakorkowanej stolicy poczatkowo tez myslalem ze to za duzo zwazywszy ze benzyny wczesniej spalal mi do 10,5 l ( bez szalenstw) kilkukrotnie jezdzilem gdzie montowalem na regulacje bez rezultatow w trasie przy spokojnej jezdzie do 120 km\h spalil 8.5 l na zbiorniku 37,5 l przejechalem 440 km czytajac wasze posty od dzisiaj bede spac spokojnie :decayed: 125KM na prawie1300 kg to za malo wypic musi:kwasny:. A co do stacji osobiscie unikam Orlen robie nie cale 300km na BP 310 km przy takim samym stylu jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Silnik 1.8 20V 92Kw opony standard z kołami audi 195/65/15R

Spalanie hmmmm 10L/100km Trasa (20km w dwie strony + mniej miasta )

12-13 L (Trasa 46km + więcej miasta ) Do 100~110km/h

---------- Post dopisany at 07:51 ---------- Poprzedni post napisany at 07:49 ----------

Najwięcej zrobiłem 450km na jednej butli (60L) pół bagażnika zajmuje (butla była pusta do 0 i weszło 45.5dm3 LPG)

---------- Post dopisany at 07:56 ---------- Poprzedni post napisany at 07:51 ----------

Instalacja Tartarini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem świeżo po zamontowaniu instalacji Stag4,jednak martwią mnie te kontrolki od gazu.Są 4 zielone plus jedna od rezerwy.Obecnie mam zrobione 170km a znikły już 3 kreski.Pierwsza zgasła po ok 70-80km druga koło 120 trzecia koło 150.Gazownik wspominał że nie patrzeć na to bo jest to do wyregulowania ale gazu za dokładnie nie zmierzy się i te pierwsze będą szybko lecieć a potem się będzie trzymać rezerwa.Jak to jest z tym?Bo skoro w takim tempie mi gaz znika (spokojniejsza jazda 3tys to max,bardzo sporadycznie jedno przegazowanie na biegu i tyle)to przy 200 będę tankować a mam butle 55.A weszło ok 47

Jak jest u was?Bo zaczynam się martwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...