Skocz do zawartości
IGNOROWANY

QUATTRO a szerokośc felg i opon !


tarq

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem ilu ludzi i ile razy ma wam napisac ze liczy sie obwód koła, na osiach może być różnica chyba do 3% a szerokość felg i opon może być inna

np przód 205/45/18 a tył 225/40/18 i bedzie lala :)

zgadzam się ale jak szerokość felgi jest taka sama a w moim przypadku oponki są takie same lecz szerokość felgi inna czyli na parze tylnej będzie naciąg czyli obwód będzie mniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie stresuj się:decayed:

na felgi 10J zakłada się opony 215/35 więc to nic złego założyć 235/35 na 9,5J:wink:

Ja tam się nie stresuje :cool:, bo na tym nie będe jeździł. Na felgę 10J zakładają nawet 195/35. Kolega jest z DE to przywykł do takich widoków, ale mi chodziło o aspekt praktyczny.

zgadzam się ale jak szerokość felgi jest taka sama a w moim przypadku oponki są takie same lecz szerokość felgi inna czyli na parze tylnej będzie naciąg czyli obwód będzie mniejszy
Masz rację na pewno będzie "coś" mniejsza tylko, że nikt nie uwzględnia naciągu. Dla opony 235 jest przedział np. 7,5-9,5 cala i na takie możesz śmiało zakładać. Przerabiałem ten sam temat w nowym Mietku z 4Matic i wszystko jest OK !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie stresuj się:decayed:

na felgi 10J zakłada się opony 215/35 więc to nic złego założyć 235/35 na 9,5J:wink:

Ja tam się nie stresuje :cool:, bo na tym nie będe jeździł. Na felgę 10J zakładają nawet 195/35. Kolega jest z DE to przywykł do takich widoków, ale mi chodziło o aspekt praktyczny.

A to ciekawostka, bo nie ma takich opon jak 195/35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ilu ludzi i ile razy ma wam napisac ze liczy sie obwód koła, na osiach może być różnica chyba do 3% a szerokość felg i opon może być inna

np przód 205/45/18 a tył 225/40/18 i bedzie lala :)

zgadzam się ale jak szerokość felgi jest taka sama

że co?

jak felga jest taka sama to założyłbyś opony przód 205/45/18 a tył 225/40/18? chyba coś mieszasz.....

w moim przypadku oponki są takie same lecz szerokość felgi inna czyli na parze tylnej będzie naciąg czyli obwód będzie mniejszy

na pewno?

ja myśle, że obwód będzie dokładnie taki sam bo różnica w szerokości jest TYLKO 1 cal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie dlaczego Audi nie stosuje różnych szerokości felg na osiach ? Z tego co znalazłem to w Audi R8 jest inaczej. Przecież korzystniej przy napędzie quattro było by zastosować węższe opony z przodu tak jak to robi BMW czy Mercedes. Wydaje mi się, że jest tak, bo większość modeli jest dostępna z napędem na przednią oś i wtedy taka konfiguracja była by bez sensu. Musieli by wtedy zakładać inne felgi do FWD a inne do quattro. Jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o napedzie quattro i jego metamorfozach, r8 ma naped bardziej tyl niz pozostale audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie dlaczego Audi nie stosuje różnych szerokości felg na osiach ?

jak to nie stosuje? a Audi R8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam pytanko odnośnie felg do quattro. Otóż posiadam standardowe 16 o et35 i mam do kupienia jedną felgę taką samą tylko o et42. Czy napęd quattro przez to zwariuje lub ma szansę się coś popsuć??

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam pytanko odnośnie felg do quattro. Otóż posiadam standardowe 16 o et35 i mam do kupienia jedną felgę taką samą tylko o et42. Czy napęd quattro przez to zwariuje lub ma szansę się coś popsuć??

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

ja bym zwariował jakbym miał jedno koło bardziej schowane niz reszta :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to ta et35 miałaby być na zapas czyli do przejechania <100 km bo kupilem auto a w zapasie ktoś woził jakąś 17 calówkę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do jazdy też moze być, tylko wizualnie będzie wkurfiać, dystans załatwi sprawe wrazie czego:wink: 7mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo rozumiem że 17 cali na zapas to pomyłka i TorSen się może obrazić?? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zapas musisz mieć taką samą felge na jakich jeździsz, głównie średnica istotna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 17 mam mniejszy profil wiec generalnie średnica może nawet się zgadza...ale pewnie opory toczenia itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz 4x17 to zapas 17ka i analogicznie do reszty rozmiarów:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...