Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zaślepiony EGR a co z błędem?


robaq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Postanowiłem zaślepić EGR, kupiłem blaszki na aukcji "Zestaw zaślepek EGR TDI VW AUDI " założyłem, było by wszystko ok ale jest problem

wywala mi błąd

1 Fault Found:

19586 - EGR System Regulation Range Exceeded

P3130 - 35-10 - - - Intermittent

Da się coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie spróbować:

wybieramy 1-engine

11 login i tu wpisujemy zaleznie od silnika 12233 dla 1,9tdi

10 adaptacja

W adaptacji możemy zmienić

3- wspolczynnik wypelniania EGR (podajac graniczne wartosci mozna go wylaczyc calkowicie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w dziale DIAGNOSTYKA, tam z pewnością koledzy Tobie powiedzą co i jak...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie spróbować:

wybieramy 1-engine

11 login i tu wpisujemy zaleznie od silnika 12233 dla 1,9tdi

10 adaptacja

W adaptacji możemy zmienić

3- wspolczynnik wypelniania EGR (podajac graniczne wartosci mozna go wylaczyc calkowicie)

sprawdzał ktoś ten myk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez zakupiłem ten zestaw blaszek 4mm i 1,5 mm i moje pytanie do was czy dodatkowo na te blaszki montować rurkę jako docisk tych blaszek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, patrząc po zdjęciach kolegów z forum to często ta rurka jest zdejmowana. Myślę tylko co zrobić z blaszką przy EGR ona ma 1,5 mm grubości a ta blaszka od rurki była nieco grubsza i czy śruby teraz dobrze docisną tą 1,5 mm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, patrząc po zdjęciach kolegów z forum to często ta rurka jest zdejmowana. Myślę tylko co zrobić z blaszką przy EGR ona ma 1,5 mm grubości a ta blaszka od rurki była nieco grubsza i czy śruby teraz dobrze docisną tą 1,5 mm??

Bez problemu śruby dociskają tą blaszkę. Akurat z tej strony nie ma to większego znaczenia przecież równocześnie odpinasz sterowanie, więc Egr nie podnosi "bolca" który siedzi nad tą blaszką. Klapa gasząca działa niezależnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AWX nie trzeba nic kombinować i blaszek zakładać.

Wystarczy tylko ściągnąć z grzybka ten górny wężyk i go zaślepić a w tedy PANU EGR-owi DZIĘKUJEMY :)))

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie zaślepisz z kolektora będzie dalej walił dym do rurki nazbiera ci się tam nagaru kiedyś się zwali i nie wiem jak turbo zareaguje , lepiej zaślepić i mieć z głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. A poza tym pod ciśnieniem spaliny i tak bez blaszki dostaja się do kolektora.

Sony Xperia E dual Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. A poza tym pod ciśnieniem spaliny i tak bez blaszki dostaja się do kolektora.

Sony Xperia E dual Tapatalk 4

Skąd takie pomysły? Spróbuj wcisnąć grzybek to zobaczysz jak mocno jest dociśnięty...

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym egr może i mocno trzyma - ale raczej nikt nie kupuje nowego egr i go zaślepia ja w swoim dam rade wcisnąć ten stożek może nie jest super lekko ale się da ciśnienie tez raczej jest nie małe i pewno podniosło by ten stożek.

Btw. po czyszczeniu egr jeździłem z odłączonym wężykiem do czasu kiedy nie zamówiłem blaszek ok. 2 tyg , widoczny był już lekki osad wiec może nie mocno ale dmucha do egr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie miałeś ten osad? Wewnątrz EGRa czy przed nim? Ja mam wyłączony programowo od roku i jakieś dwa miesiące temu przy okazji go sprawdziłem. Na zewnątrz zaworu jest zapalony sądzą ale do środka nic się nie dostaje. Zawór EGR posiada bardzo mocną sprężynę i nie ma możliwości by ciśnienie spalin go podniosło. Poza tym przy działającym EGRze podczas gwałtownego przyśpieszenia zawór jest zamknięty i jakoś spaliny nie są w stanie się przez niego przedostać.

Wysłane z mojego MT27i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie spróbować:

wybieramy 1-engine

11 login i tu wpisujemy zaleznie od silnika 12233 dla 1,9tdi

10 adaptacja

W adaptacji możemy zmienić

3- wspolczynnik wypelniania EGR (podajac graniczne wartosci mozna go wylaczyc calkowicie)

Mój szwagier kupił auto od kolegi Wujek-West28, w którym wyskakiwał ten błąd po zaślepieniu EGR`a. Próbowałem tak jak pisałeś Vagiem zmienić te wartości w grupie 03 byl ustawiona wartość 32768. Najpierw skasowałem błąd a potem ustawiłęm wartość 33682 (bo rozumiem że o tę wartość chodziło-ale nie wiem jaka jest graniczna). Kolego możesz podpowiedzieć co i jak żeby wyłączyć EGR`a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...