Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyczna wentylacja


biggman

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, soul87 napisał:

W klimatroncu w adaptacji można ustawić napięcie akumulatora poniżej którego wyłączy się wentylacja

Wiesz może, który kanał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

""Pin 9 (panel) zasilanie -> bezpiecznik S5 10A (będzie już obsadzony, mostek na przewodzie czarno/czerwonym)" -  panowie ten mostek jest gdzieś za zegarami czy koło bezpiecznikow? bo nie wiem gdzie mam się wpiac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2017 o 19:47, MilUl napisał:

""Pin 9 (panel) zasilanie -> bezpiecznik S5 10A (będzie już obsadzony, mostek na przewodzie czarno/czerwonym)" -  panowie ten mostek jest gdzieś za zegarami czy koło bezpiecznikow? bo nie wiem gdzie mam się wpiac.

 

Ja mostkowalem w puszcze od bezpieczników, z gniazda bezpiecznika, gdzie wychodził czarno-czerwony przewód wpiąłem drugi przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak zrobiłem, bo nie mogłem znaleś tego mostka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable i łączenia są opisane w Elsa, punkty łączeń są zawsze opisane kolorem i miejscem występowania.

Wcale nie trzeba psuć wiązki. Można wpiąć się w najbliższy nam przewód tego koloru. Wystarczy prześledzić schemat i zobaczyć co dany bezp zasila, jaki pin kostki i gdzie, jest tym kolorem obsadzony.

Masa też jest łączona w wiązce, i przytaśmowana. To niestety także jest ciężko znaleźć. Bez prucia się nie obejdzie. Lepiej już znaleźć najbliższy punkt masy.

 Pod względem elektrycznym takie podłączenia to to samo.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam u siebie standardową zapalniczkę chciałbym dorezać ten panel do obsługi fisa i chciałbym potwierdzić parę rzeczy, żeby nie mieć problemu przy montażu.

Demontuję standardową zapalniczkę i oczywiście cały tunel, potem muszę zamontować cały stelaż z zapalniczką i potem dopiero panel i wiadomo wiązka, piny, i tu pytanie czy do wszystkich tuneli pasuję ten stelaż z zapalniczką ?, dam radę wyjąć tunel bez wyciągania foteli ?

Czy w przypadku B7 będę miał sterowanie fisem z manetki i panelu ?

Pozdrawiam

Edytowane przez ADeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ci ten panel w b7 sterujesz z poziomu manetki również wentylacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wzgłedów estetycznych głownie a przy okazji przyda się to sterowanie czasem. Wole mieć fajnie podświetlany panel niż zapalniczkę na środku.

Dam radę wyjąć tunel bez wyciagania foteli ? I czy sterownie będzie z manetki i panelu działało ?, ktoś w jakimś watku pisał, że działa ale chciałbym mieć pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie może w posiadaniu instrukcję od Solar dachu?

Dziś autko stało na słońcu i wentylacja chodziła non-stop. czy to się kiedykolwiek wyłącza, jak stoi na słońcu?

Jak to jest w zimę gdy świeci słońce też dmucha zimnym powietrzem czy klapy się przestawiają i ciągnie ciepłe powietrze z nagrzewnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy solar dachu jak auto stoi w słońcu wentylacja chodzi cały czas, nie da się jej wyłączyć jedyny patent to zrobić przekaźnik dmuchawy na przycisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w B7 montaż panela będzie działać tak samo jak w B6 sterowanie fisem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 sterowanie jest manetką komputera(wycieraczek)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Tylko pytanie czy w razie montażu panela z menu będzie działać to i to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odpowiedzi na forum wnioskuję że nie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie założony panel z samym przyciskiem menu,  posiadam drugi też panel bez menu tylko z przyciskami info/navi itd. Z czasem wpadnie rns-e i tu pytanie czy te przyciski są wykorzystywane w rns-e ? Czy tylko hulają z bns ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was, może próbował zrobić aby podczas włączenia się owej wentylacji uchylał się szyber?
Tzn. skoro zegar włącza i wyłącza wentylacje to jednoczenie może uchylić i zamknąć szyber aby auto lepiej przewietrzyć.
Czyli na moje trzeba by podać do szybra minus(a'la sterujący)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry pomysł.

Uchylenie szybra jeśli nie ma nas w pobliżu może mieć fatalne skutki...

np. Ulewa. Oberwanie chmury...Co latem częstosię zdarza.

O innych przypadkach nie chcę pisać, żeby mnie nie posądzono o paranoje...

Myślę, że projektując brano to pod uwagę.

Ale stopień komplikacji odp. czujników i zdrowy rozsądek .....wziął górą

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok,

Masz rację nie mówie że nie, ale masz możliwość zaprogramowania tej funkcji (wentylacja) może być to trochę upierdliwe aby wł. lub wył.

Przyszło mi to do głowy, bo mam 5km do pracy, a auto naprawdę konkretnie się nagrzewa. Więc wyłączenie takiej funkcji na weekend nie stanowiłoby dla mnie problemu.
A tak jak pisałem wcześniej chodzi o powiedzmy 10-15min. włączona wentylacja + szyberdach dla lepszej cyrkulacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz. Jak dołożysz czujnik wilgotności to może będzie miało to sens. Żeby zamknęło po pierwszych kroplach deszczu.

Może dołożyć na szybę czujnik do wycieraczek jak ten z 101 napraw...

W sumie dla chcącego nic trudnego.

Ważne żeby oprócz deszczu, do środka Nie dostało się coś innego.... Przy pomocy.... zazdrosnego kolegi z pracy czy sąsiada[emoji6]

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...