Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Łożyska - jakie firmy polecacie?


paput

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Jesli był takowy proszę podac mi link a ten temat skasować:decayed:

Chodzi mi o producentów łożysk. Będę wkłądał 3 łożysko na tył do b5 Q. Lecą bardzo szybko.

Chciałem się dowiedzieć jakich firm łożycha polecacie

FAG, SKF, INA - cos oprócz tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wybrał FAG.zawsze takie kupuje do swojej B5 i jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wybrał FAG.zawsze takie kupuje do swojej B5 i jest dobrze.

zabrzmiało jakbyś również wymieniał je co pł roku :)

Z przodu mam jedno wymienione na FAG ( koszt cos ok 120 PLN ) , lata 4 rok/ 40 tys km.

Z tyłu raz dałem się skusić na polskiego Optimala , bo tani , a to ośka więc z tyłu łozyska nie są tak obciążone...

głupiego robota wyszła jużpo 2 tys km. Zaczęło jedno wyć strasznie, a drugie też już szumieć.

Drugi komplet na tył kupiłem japońskie KOYO , lata okolo 3 lata /40 tys km.

---------- Post dopisany at 05:55 ---------- Poprzedni post napisany at 05:52 ----------

Paput , a jakiej firmy łożyska wkładałeś do tej pory , że tak ci szybko lecą? Nie wierze ,że przy prawidłowym montażu FAG czy SKF tak ci lecą.

W pudełkach SKF możesz trafić również na łożyska Rouville , bądź FAG. Rouville produkuje równeiż dobre łożyska. Przeguby dla odmiany masło trochę . Miałem i przerobiłem je w 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wybrał FAG.zawsze takie kupuje do swojej B5 i jest dobrze.

zabrzmiało jakbyś również wymieniał je co pł roku :)

Z przodu mam jedno wymienione na FAG ( koszt cos ok 120 PLN ) , lata 4 rok/ 40 tys km.

Z tyłu raz dałem się skusić na polskiego Optimala , bo tani , a to ośka więc z tyłu łozyska nie są tak obciążone...

głupiego robota wyszła jużpo 2 tys km. Zaczęło jedno wyć strasznie, a drugie też już szumieć.

Drugi komplet na tył kupiłem japońskie KOYO , lata okolo 3 lata /40 tys km.

---------- Post dopisany at 05:55 ---------- Poprzedni post napisany at 05:52 ----------

Paput , a jakiej firmy łożyska wkładałeś do tej pory , że tak ci szybko lecą? Nie wierze ,że przy prawidłowym montażu FAG czy SKF tak ci lecą.

W pudełkach SKF możesz trafić również na łożyska Rouville , bądź FAG. Rouville produkuje równeiż dobre łożyska. Przeguby dla odmiany masło trochę . Miałem i przerobiłem je w 2 lata.

własnie załozyłem na przód KOYO, nic sie nie dzieje

a z tyłu też nie byłem przy kasie to założyłem Optimal i chyba poleciał po jakiś 10 tys

tyle ze jam ma 18" gwint i ET 32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz SKFu kupić, wymieniałem w B5 z tyłu i 3 lata jeździły za mojej kadencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajmowałem sie min handlem łożyskami

SKF - trzeba uważać na made in italy, pozostałe ok najlepiej szwedzkie lub niemieckie

FAG - ok

KOYO - ok

daleko gdzieś tam FŁT polska

za darmo nie bierz "CX" ( nabite na nich "JAP" a chinole jakich nie mało) i itp na tyle bezczelne firmy że kopiują opakowania, barwy i szatę graficzną :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja SKFa odpuściłem kosztował 700zł za sztukę ;/ wszyscy polecali FAGa więc takiego zakupiłem i śmiga aż miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja SKFa odpuściłem kosztował 700zł za sztukę ;/ wszyscy polecali FAGa więc takiego zakupiłem i śmiga aż miło :)

a ja do siebie na tył do Q kupiłem SKF i póki co cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam KOYO,trzeci rok około 60 tys mam na nich zrobione i jest ok. Podstawa to prawidłowy montaż. Niby nic trudnego ale trzeba uważać.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak to jest? Mam Quattro a4 b5 i huczy u mnie lewe tylne łożysko. Czy należy wymieniać od razu cały tył czy wystarczy ten jeden? Ile czasu zajmuje wymiana łożyska, ile u was za robociznę mechanik bierze? Łożysko razem z piastą się wymienia czy wystarczy samo łożysko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tyłu wsadziłem łożyska SKF - jeżdżę na nich od roku, nic się nie dzieje. Teraz wymieniam przednie, ale budżet mi się skończył na naprawy i zmuszony byłem kupić Febi, zobaczymy jak długo polata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak to jest? Mam Quattro a4 b5 i huczy u mnie lewe tylne łożysko. Czy należy wymieniać od razu cały tył czy wystarczy ten jeden? Ile czasu zajmuje wymiana łożyska, ile u was za robociznę mechanik bierze? Łożysko razem z piastą się wymienia czy wystarczy samo łożysko?

wystarczy jedno

jak chcesz robić sam to i tak musisz wyciągnąc piastę i zawieźć do wyciśnięcia i wciśnięcia nowego

---------- Post dopisany at 17:09 ---------- Poprzedni post napisany at 17:09 ----------

u mnie za wyciśnięcie i wciśnięcie nowego 20 zł

a gdybym zostawił auto to 80 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...