Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Rodzaje Lista Liczników - Monochromatyczne I Kolorowe (Wersja Europejska)


Slawek

Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłem próbę zgrałem soft moim vagdash i zapisałem do pliku.No i niespodzianka po próbie załadowania softu z tego zapisanego pliku error.Czyli potwierdzam co pisałeś :facepalm: .Jakiej wielkości powinien być plik z softem.

Czy Poprawnie zgrany wsad powinien zawierać przy edycji programem vagdash VIN1,VIN2,immo itd

mój ma w trzech polach kolor czerwony.

Według mnie po edycji tego softu w hex są same zera.Interfejs nie podołał z dekodowaniem softu.

Popraw mnie jak się mylę.

Wszystkie te okna w programie vdc powinny byc wypełnione danymi. Jesli nie zrobiles kopii lepszym sprzetem to licznik mozesz na smietnik wywalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jaki jest sens wsady kopiowac "chinczykiem"? Nie jest bezpieczniej pin wyciagnac klonem i zaadoptowac licznik vcds?

Sent from my Kestrel using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pytam, z ciekawosci, bo z dotychczasowego doswiadczenia nie mialem problemow z zaadoptowaniem rb4 majac piny (poza VINem z dawcy). Nie madruje sie, po prostu sadzilem, ze to strzelanie do komara z armaty :wink::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki feniks. :) a o tych koncowkach licznikow to "odczytalem poprawnie" ta koncowke, zeby przypasila do mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ćwiara ,Ja tego wsadu nie wgrywałem do licznika tylko zapisałem a następnie próbowałem uruchomić w wagdashcan. Wykonałem to dla testu. Mój licznik działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki feniks. :) a o tych koncowkach licznikow to "odczytalem poprawnie" ta koncowke, zeby przypasila do mnie?

Tak, u siebie z T wkładałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie Panowie gdzie za powiedzmy 500pln można dostać licznik kolorowy z zakodowaniem? Najlepiej na Śląsku? Potrzebuję chyba 8E0 920 930 T

Edytowane przez Simon_SLU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy ktoś kojarzy co to za licznik 8E0 920 900R?

z B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że płyta gł jak i tarcza we wszystkich wersjach nadwoziowych jest (niemal) taka sama, więc pytanie do fachowców w temacie jaki byłby najlepszy zamiennik z serii 8E0 (sedan/avant) dla mojego 8H0 920 950H RB4 (cabrio)? Rok produkcji licznika ok. połowa 2004 a rok modelowy samochodu - 2005. I jest to nadal generacja B6.

Da się zrobić taki przeszczep?

ETKA wskazuje na 8H0 920 931T...

Pytam, bo na aukcjach nie ma kolorowych liczników wyskalowanych tylko km/h przeznaczonych do cabrio... same angole z czerwonym wyświetlaczem :/

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanko mamw sprawie licznika. Muszę przelutować głośnik bo go jasna ch_Xera wzięła. Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć czy jak odepne blaszki które trzymają dwa wyświetlacze z tyłu licznika to coś się zrypie? Czy jak zdejme ten wielki biały plastki to środkowy wyświetlacz też się odepnie??????????? Licznik od A4 B6 2003 z kolorowym FIS-em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się złego nie stanie, śmiało odpinaj :)
Przed ponownym montażem możesz PCB przemyć np. acetonem lub nawilżaną chusteczką do czyszczenia monitorów :)

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiłkując się tabelką z pierwszego postu zakupiłem licznik w kolorze...

Czerwony ma numer 8e0 920 900F

Patrząc na tabelkę udało się znaleść

8e0 920 930 HX

I co?

Lipa...licznik nie pasuje...Kolega Ćwiara stwierdził, że imo jest w innym miejscu zapisane niż w starym...Także trzeba ją zaktualizować...znaczy tabelkę.

Edytowane przez Roboform550
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiłkując się tabelką z pierwszego postu zakupiłem licznik w kolorze...

Czerwony ma numer 8e0 920 900F

Patrząc na tabelkę udało się znaleść

8e0 920 930 HX

I co?

Lipa...licznik nie pasuje...Kolega Ćwiara stwierdził, że imo jest w innym miejscu zapisane niż w starym...Także trzeba ją zaktualizować...znaczy tabelkę.

Tabelka jest zgodna z Etką. Były nieliczne wyjątki, widocznie Ty masz taki przypadek. Tylko jakie immo jest u Ciebie? I jak możesz podaj mi VIN na PW

Edytowane przez Slawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori licznik ma nr immo od adresu 00 czyli pierwsza generacja. Ten licznik który wg vin i etki miał pasować ma immo nowsze wiec nie dało rady dopasować. W nr vin dziwi mnie jedna rzecz. Normalnie vin ma wauzzz8e_(tu powinna być cyfra od 0 do 6 a była literka Z).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest w tym miejscu X

Wysłane z mojego LG-D802

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori licznik ma nr immo od adresu 00 czyli pierwsza generacja. Ten licznik który wg vin i etki miał pasować ma immo nowsze wiec nie dało rady dopasować. W nr vin dziwi mnie jedna rzecz. Normalnie vin ma wauzzz8e_(tu powinna być cyfra od 0 do 6 a była literka Z).

Akurat w tych wczesnych licznikach można się nadziać i tak już jest. W nich nr licznika nie określa ściśle rodzaju immo.

A przekonać się można dopiero o tym, jak się odczyta zawartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...