Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju ? jaki olej przy takim przebiegu? 2.0T


Arthoor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem się podzielić swoim doświadczeniem.

Moja a4 2.0tfsi 2006r BWE aktualnie 309tys przebiegu, 2 tyg temu robilem rozrzad i wszystkie plyny eksploatacyjne, z racji iż wiekszosc rzeczy robię przy samochodzie sam tylko na rorzad oddałem samochód do specjalistow ktorzy glównie dostaja tfsi, obserwujac ksiazke serwisowa mojego samochodu ktora jest prowadzona starannie i dosc skrupularnie, do silnika poprzedni wlasciciel zaczał lać olej motul 8100 x clean plus 5w30 od przebiegu 200tys z groszem.. chłopaki ktorzy robili mi rozrzad zadzwonili do mnie zebym sobie podjechał zobaczyc jak rozbiora silnik do wymiany rozrzadu, po przyjechaniu bylem milo zaskoczony brakiem nagaru, walki rozrzadu nie byly prawie wogole wytarte, ogolnie wszystko w porzadku oprocz szklanki pompy wysokiego cisnienia, była juz dosć wypracowana, zalałem ponownie ten sam olej poniewaz od wymiany w tamtym roku o tej samej porze, tj około 9-10tys km ubytek oleju był znikomy. Pozdrawiam ;)

Miałeś już coś robione z napędem pompy oleju czy nadal trzyma?

Nie mam pojecia powiem szczerze, nic mi na ten temat nie wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mial ktos doswiadczenie z 0W40 w swoim TFSI ? Zastanawiam sie nad przejsciem z 5W40 na olej tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mial ktos doswiadczenie z 0W40 w swoim TFSI ? Zastanawiam sie nad przejsciem z 5W40 na olej tego typu.

A jaki olej aktualnie masz w silniku.

Olej 0W40 lepszy jak masz pojazd pod chmurką, powinien być na lepszej bazie, czytaj karty techniczne nie daj się zwieść sloganom marketingowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5W40

że 5W40 to wiem z Twojego wcześniejszego posta.

dokładnie firma i typ ze wszystkimi detalami

silnik łyka olej ? jeśli tak to ile i w jakim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-cess motul ,a łyka srednio jak wiekszosc TFSi okolo 0.2 na 1000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mial ktos doswiadczenie z 0W40 w swoim TFSI ? Zastanawiam sie nad przejsciem z 5W40 na olej tego typu.

Ja od 30tys km jeżdżę na valvoline vr1 5w 50 osobiście mogę polecić silnik go bierze z 0.7L na 10tys km fajnie nawet na nim pracuje (fajnie jak na tfsi ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 30tys km jeżdżę na valvoline vr1 5w 50 osobiście mogę polecić silnik go bierze z 0.7L na 10tys km fajnie nawet na nim pracuje (fajnie jak na tfsi ).

Olej nie zalecany do tego silnika.

Musisz uważać podczas rozruchu nie wkręcać na wysokie obroty do czasu uzyskania temperatury roboczej silnika.

Obserwuj kontrolkę oleju, po jakim czasie gaśnie.

Olej w początkowej fazie nie dociera do najdalej położonych elementów.

Olej tego typu zwiększa ciśnienie w układzie co może być szkodliwe dla uszczelniaczy.

Mało silnik go łyka, gdyż w skrajnych temperaturach ma niewielkie odparowywanie.

Gruby film olejowy dla silników luźno spasowanych dlatego silnik audi ciszej pracuje.

Wysoka temperatura zewnętrzna i autostrada tam się sprawdzi.

Edytowane przez KINIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka gaśnie odrazu silnika się zimnego nie forsuje bo to norma przy turbo, wymiany robie częściej jak 10tys km,5w czyli rzadki w niskiej temperaturze olej bardzo polecany do silników wysilonych (często latam po autostradach) normy są tylko dla producentów ja na nie nigdy nie patrzyłem i nigdy z żadnym autem nie miałem problemów a km robie bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeczytałem całość i trochę się pogubiłem jeżeli chodzi o wybór oleju. Na dniach muszę wymienić. Aktualny przebieg 164000 i olej Liqui Moly 5w30. 

Pytanie co wlać?

Liqui Moly 5w30 top tec 4600 

Czy

Motul x-clean+ 8100 5w30 ( ewentualnie inny Motul jeżeli będzie lepszy )

Dodam że jest to mój pierwszy samochód i pierwsza wymiana oleju i chce dobrze o niego zadbać dlatego zwracam się tu o pomoc i liczę na dobra radę bo widzę z temat dość popularny.

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, arek_cccp napisał:

LM 5W40 SHT - Millers Oils CFS 5w40

To co kolega pisał wyżej lub coś z 0W40 np.Millers Oils 0W40,Motul X-max 0W40,Mobil1 New Life 0W40,Liqui Moly 0W40,Castrol Edge Titanium fst 0w-40,Neste Oil City Pro 0W40,Meguin Oil 0W40,także wybierzesz coś,to co podałem to oliwy sprawdzone w różnych przedziałach cenowych.Warunek kupić u pewnego sprzedawcy,a tacy są u nas na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.powiedzcie koledzy mbo już sam nie wiem jaki konkretnie wybrać olej.jezdze o nowościach na castrolu. Przebieg 200 tys doradzcie konkretnie jaki olej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2017 o 08:04, Hołowczyc20 napisał:

To co kolega pisał wyżej lub coś z 0W40 np.Millers Oils 0W40,Motul X-max 0W40,Mobil1 New Life 0W40,Liqui Moly 0W40,Castrol Edge Titanium fst 0w-40,Neste Oil City Pro 0W40,Meguin Oil 0W40,także wybierzesz coś,to co podałem to oliwy sprawdzone w różnych przedziałach cenowych.Warunek kupić u pewnego sprzedawcy,a tacy są u nas na forum.

Kolega NAD Tobą (Holowczyc20) ladnie to opisał. Może być zamiast 0W40 - 5W40, ja osobiście jeżdże na Motulu 5W50, który ciężko zdobyć ale jestem zadowolony. Wszystko co wymienił to najlepsze oleje do naszych silników. Castrolem możesz ewentualnie śrubki w podwoziu smarować, żeby nie rdzewiały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, dany224 napisał:

A co powiesz o motul x clean plus 8100 5w30.

Olej niskopopiołowy, oszczędza katalizator i spełnia normy Euro.

Jak robisz 7-8 tys. rocznie to lej.

W innym przypadku zalej coś innego, szczególnie przy gazie to przydałoby się tak jak przy dieslu coś z wysokim TBN.

Wszystkim użytkownikom gazu radzę dolewać do oleju po 7-10 tys.  pakiet uzupełniający TBN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2017 o 22:44, dany224 napisał:

Kolego a gdzie mogę dostać taki olej 5w50

Widzę, że kupiłeś LM ale gdybyś chciał tego Motula następnym razem to polecam kolegę DZIK. Albo po prostu szukaj firmy Pro-Choice ze Szczecina :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dany224 - oleje i wszystko inne polecam kupować u@dzik, ma takie rzeczy co sie fizjonomom nie śniły [emoji6]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...