Skocz do zawartości
IGNOROWANY

podgrzewana multifunkcyjna kierownica + tasma airbag + okablowanie + moduł


niestandardowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podepnę się pod temat, czy taśma z A6 C6 z multifunkcją podejdzie do A4 B7 - moż ktoś podpowie?

Pozdrawiam.

Nikt tu nie bedziez gadywał jaki numer ta tasma ma :wink:

Jesli taka 4E0953541B to pasuje od A6 Q7 A8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wymienić w moim aucie Audi A4 B7 2004r. moją kierownicę czteroramienną na taką samą ale multifunkcyjną oraz dołożyć tempomat. moje pytanie to, czy dobrze dobrałem wszystkie elementy elektroniki?

Posiadam: kierownica multifunkcyjna 4F0419091AH moduł 8E0953549N, taśma 4E0953541A, okablowanie 4F0971589A, tempomat 4E0953521

Po podłączeniu i próbie kodowania kierownica multifunkcyjna nie działa oraz tempomat, tylko się podświetla kierownica i pali się kontrolka od ASR nie ma ABS nie widzi czujnika konta skrętu.

nie wiem czy zakupiłem prawidłowy moduł? czy nie powinien być z końcówką Q? lub coś robię nie tak? Proszę o pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja się zapytam czy jest ktoś z Warszawy lub okolic kto mi powie co kupić i pomoże wymienić kierownicę ze zwykłej 4-ramiennej na MF grzaną i z łopatkami. Bo przeczytałem już ileś dyskusji i dalej nie wiem ktòry moduł (z końcòwką Q czy R) mam kupić. Może ktoś ma od razu coś takiego do sprzedania??

Jak nadal jesteś zainteresowany to mam do sprzedania T

Nie zauważyłem że szukałeś tego rok temu :facepalm:

Edytowane przez daro84.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepne sie pod temat, a mianowicie mam problem błąd 00778 strring angle sensor G85

005 no or incorrect basic setting/adaptation. Prosze o podpowiedzi na ten temat bo nie za bardzo wiem o co chodzi. Z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepne sie pod temat, a mianowicie mam problem błąd 00778 strring angle sensor G85

005 no or incorrect basic setting/adaptation. Prosze o podpowiedzi na ten temat bo nie za bardzo wiem o co chodzi. Z góry dzieki.

pasuje zrobic kalibracje czujnika kata skretu :wink:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/14538-wymiana-modulu-kierownicy-pod-tempomat-kierownice-multifunkcyjna/?p=102038#entry102038

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wymienić w moim aucie Audi A4 B7 2004r. moją kierownicę czteroramienną na taką samą ale multifunkcyjną oraz dołożyć tempomat. moje pytanie to, czy dobrze dobrałem wszystkie elementy elektroniki?

Posiadam: kierownica multifunkcyjna 4F0419091AH moduł 8E0953549N, taśma 4E0953541A, okablowanie 4F0971589A, tempomat 4E0953521

Po podłączeniu i próbie kodowania kierownica multifunkcyjna nie działa oraz tempomat, tylko się podświetla kierownica i pali się kontrolka od ASR nie ma ABS nie widzi czujnika konta skrętu.

nie wiem czy zakupiłem prawidłowy moduł? czy nie powinien być z końcówką Q? lub coś robię nie tak? Proszę o pomoc?

Moduł N jest od B6 i nie poleci Ci to na tym module. Q będzie ok.

Musisz zakodować sterownik ABS oraz zrobić adaptację czujnika kąta skrętu- vag

Spędziłem nad tym dwie noce zanim to rozkminiłem bo miałem ten sam problem więc masz jak na tacy :)

Kodowanie ABS:

Adaptacja czujnika skrętu:

Wchodzimy do grupy 03-ABS Brakes,

Wchodzimy do : [Meas. Blocks - 08]

Kanał 005 pole 1 (Steering Angle Sensor -G85-)

Specification: 0.0 ° (najprawdopodobniej tu bedzie inna wartosc), tolerancja (kola prosto): plus/minus 5.0 °

[Done, Go Back]

Adaptacja (przy wyprostowanych kolach/ustawionej kierownicy)

[Login - 11]

Wpisz 40168

[Do It!]

[basic Settings - 04]

Group 001

[Go!]

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Wymień moduł na Q potem zrób to co wkleiłem i będzie wszystko śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat, czy taśma z A6 C6 z multifunkcją podejdzie do A4 B7 - moż ktoś podpowie?

Pozdrawiam.

Każda taśma 12 pin od a6c6 będzie pasować do a4 b7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie chłopaki, ale ja nic nie grzebałem nic przy kierownicy zeby czujnik sie przestawil kupiłem auto 6miesiecy pojeździłem i sama z siebie się kontrolka od esp zapaliła. Także myślicie ze to trzeba skalibrować kąt kierownicy. Na vcds 12.12 jakie grupy pomiarowe do sprawdzenia? Podpowiedzcie mi z góry dzięki :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja to 5 minut warto spróbować. Wkleiłem post wyżej jak to zrobić:

[Login - 11]
Wpisz 40168
[Do It!]

[basic Settings - 04]
Group 001
[Go!]
[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam problem mianowicie błąd G85. I jak biore 03ABS później grupy pomiarowe 005 to w pierwszym i drugim okienku sa wartosci 0.0* nawet gdy ruszam kierownicą co o tym sądzicie?

Edytowane przez jan1audi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie. Przełożyłem kierownice zwykła na kierownice multifunkcyjana w mojej b7. No i klapa nic nie dziala .Mam tylko podswietlenie kierownicy i klakson.Po probie kodowania vagiem zero rezultatu, podaje komunikat brak komunikacji (01426). Moja tasma jest na 12 pin,kiedyś ja zmienialem poniewaz myslalem ze jest uszkodzona nie moglem skasowas bledu esp.Chcialem ja odczytac po numerach ,ale naklejki brak.Jest jakas mozliwosc odczytania numeru tej tasmy?Poprosze o porady jak uruchomić multifunkcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w dalszym ciągu nie ma opcji na 3-ramienną kierownicę podgrzewaną do B6?

Interesuje mnie konkretnie kiera 4G0 z A6, ewentualnie 4H0...

Czy ktoś ogarnia, czy to ustrojstwo przypasi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś do sprzedania kierownice multi, trójramienną z grzaniem do a4 b7, oczywisćie czarna. Do automatu z łapatkami :) Chętnie kupię

Edytowane przez mroziu22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś do sprzedania kierownice multi, trójramienną z grzaniem do a4 b7, oczywisćie czarna. Do automatu z łapatkami :) Chętnie kupię

Nie ma takiej...

grzana multi pasująca do B6/B7 tylko 4-ramienna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są Ori kierownice które występowały w audi a4 b7 czy tylko pasujące od audi a6 c6

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytalem na forum w innym temacie ze nie występowały fabrycznie. Chce to potwierdzić bo być może szukam czegoś czego nie ma

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzana kierownica nie występowała w tym modelu. Ta kierownica z linku jest z A6 C6 co widać po nr OE zaczynającym się na 4F0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko, czy ta multifunkcja i grzanie będzie działać z modułem od B7?

Przycisk grzania i nav na pewno nie zadziała, ale co zresztą?

Może ktoś ma coś takiego zamontowane.

19233313.jpg?1477604638

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z grzana kierownica

Moduł R zakupiony taśma 14 pin. Wszystko założone i zakodowane

Kierownica na krótko grzeje a w aucie nie grzeje. Napięcie na taśmie jest 12 V ale tylko gdy podłącze kostke od kierownicy to spada do 0

Mam też taki błąd 8601222eda920b129c5c0e3cb77df2ef.jpg

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...