Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana skrzyni GBA

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Skrzynia zamontowana i hula jak należy. Wielkie podziękowania dla kolegi greg2505 za pomocne rady.

Opublikowano

zamontowałeś hcf jak przełożenia ,jest jakaś różnica względem gba

Opublikowano

jest szansa ze któraś z tych skrzyń (sześciobiegowych) podejdzie zamiast GYA do b7 z silnikiem 1.9 brb ?

Opublikowano

skrzynia którą ja montowałem jest z b7 2.0tdi brd ,więc do twojego też podejdzie 6 ,rozumiem że GYA to skrzynia 5biegów więc dodatkowo potrzebujesz pierścień między skrzynię ,a silnik i niewiem czy rozrusznik nie jest inny,na forum jest kilka tematów o zmianie 5 na 6

Opublikowano

a dwumas i sprzegło by zostały stare ? a co do rozrusznika to sie nawet dobrze składa, bo mój coś niedomaga (jakby bendiks czasem nie lapał za koło).

Opublikowano
  • Autor

Tak, zamontowałem hcf. Co do różnicy względem gba to nie zauważyłem jeszcze, ale i też nie miałem okazji przegonić autka. Jedynie co według mnie jest na plus dla hcf to krótszy skok lewarka zmiany biegu.

zamontowałeś hcf jak przełożenia ,jest jakaś różnica względem gba

---------- Post dopisany at 20:26 ---------- Poprzedni post napisany at 20:19 ----------

skrzynia którą ja montowałem jest z b7 2.0tdi brd ,więc do twojego też podejdzie 6 ,rozumiem że GYA to skrzynia 5biegów więc dodatkowo potrzebujesz pierścień między skrzynię ,a silnik i niewiem czy rozrusznik nie jest inny,na forum jest kilka tematów o zmianie 5 na 6[/quote

Pierścień czyli dystans między skrzynią a silnikiem? U mnie przy gba też był i go zostawiłem.

Opublikowano
Tak, zamontowałem hcf. Co do różnicy względem gba to nie zauważyłem jeszcze, ale i też nie miałem okazji przegonić autka. Jedynie co według mnie jest na plus dla hcf to krótszy skok lewarka zmiany biegu.
zamontowałeś hcf jak przełożenia ,jest jakaś różnica względem gba

---------- Post dopisany at 20:26 ---------- Poprzedni post napisany at 20:19 ----------

skrzynia którą ja montowałem jest z b7 2.0tdi brd ,więc do twojego też podejdzie 6 ,rozumiem że GYA to skrzynia 5biegów więc dodatkowo potrzebujesz pierścień między skrzynię ,a silnik i niewiem czy rozrusznik nie jest inny,na forum jest kilka tematów o zmianie 5 na 6[/quote

Pierścień czyli dystans między skrzynią a silnikiem? U mnie przy gba też był i go zostawiłem.

bez pierścienia byś daleko nie pojechał ,ale kolega pregos ma 5 skrzynię i do 6 musi go dokupić

Opublikowano
  • Autor

Uspokoiłeś mnie. Ufff.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie podejdzie skrzynia HCK z B8 do B6?? Obecnie mam skrzynie GBA

Jak tak to czy będą również pasować te częśći:

drążek podnoszący 8E0711271H

drążek przełączający 8E0711151 J lub L

tak takie były nr na moich i pasowały nr łapy nie zapisałem ,ale na 99% 8E0399105HM

Opublikowano

Czy podejdzie nie wiem ale latwiej chyba kupić skrzynie z B6

Opublikowano
Czy podejdzie nie wiem ale łatwiej chyba kupić skrzynie z B6

Ale jak juz wymieniam to chciałbym młodszą skrzynie i z dłuższymi przełożeniami. Skrzynia HCK z B7 pasuje do B6, ale nie wiem czy z B8 podejdzie(czy wogóle w B8 były montowane skrzynie HCK??)

Opublikowano

jeśli HCK to napewno podejdzie( nie ma różnych skrzyń o tym samym oznakowaniu),ja mam taką zmontowaną zamiast GBA w b6 , montowana w b7 i exeo czy w b8 -bardzo możliwe

---------- Post dopisany at 20:18 ---------- Poprzedni post napisany at 20:16 ----------

Czy podejdzie nie wiem ale latwiej chyba kupić skrzynie z B6

np.HCF masz i w b6 i w b7 , a czym młodsza to lepiej

Opublikowano

w b8 nie bylo juz tylko 6 biegowek w manualach?

Opublikowano

te numery to kod oznaczani skrzyni

3535991034_1

a skrzynia wygląda tak

3535991034

Opublikowano

Tak to jest skrzynia taka jaką montowalem u siebie hck z 2.0tdi brd będzie pasowała

Opublikowano

BRD to Q, wiec jak mogles zamontowac te skrzynie do FWD?

Opublikowano
BRD to Q, wiec jak mogles zamontowac te skrzynie do FWD?

coś ci się pomyliło BRD są w ośce i w Q ,tak samo jak 1.9 tdi

np http://a4-klub.pl/audi-a4-b7-75/b7-brd-aktualny-tygrysowoz-107783/

Opublikowano

Jestem już po przekładce z GBA na HCF.

Wszystko pasuje p&p tak jak to opisał greg2505, śmiało można brać skrzynie HCK, a łape z poduszką i wybierak można również dobrać z HCF

Wszystko cacy tylko liczyłem na niższe spalanie przy tej samej prędkości, a tym samym niższych obrotach na 5 i 6 biegu... Teraz na 6b przy 160km/h chwilowe waha się między 9,5 a 10 l/100km wcześniej 8,5 - 9 l/100km. Czy jest to spowodowane tym że, silnik ma teraz cięzej ?? Dodam tylko że, ok 3200obr/nim = 180km/h = ok 12l/100km ;/

Opublikowano

teraz trzeba podrasować motor i będzie miał lżej

Opublikowano

to dziwne znam kilka osób którzy mają HCK i u każdego spalanie spadło

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.