Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pojemnośc zbiornika paliwa i wsazania FIS


JurekTCS

Rekomendowane odpowiedzi

Troche może trywialne pytanie ale nie znam na nie odpowiedzi

Jaką pojemnośc ma zbiornik paliwa w A4 avant 1.9 TDI 110 KM (AFN) z 1998 roku. :?:

Jak tankowałem ost (pierwszy raz od zakupu) weszło mi 58 litrów. Rezerwa sie nia zapaliła ( nie mrugneła nawet). Mam na stanie FISa i on wskazywał mi średnie spalanie 6,5 litra. Zrobiłem ponad 800 kilometrów i FIS "pisał" że moge jeszcze przejechać 100 km.

Natomiast po zatankowaniu i przeliczeniu wyszło mi prawie 7 litrów średniego spalania.

Wiec albo oszukali mnie na stacji paliwa. Średnia strata bo tankowałem przypadkiem na trasie albo FIS jest optymistą :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc mogę w pewności 99% stwierdzić że CPN przygrał sobie w ...

Bo przy 5 litrach w baku rezerwa powinna sie palić :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc mogę w pewności 99% stwierdzić że CPN przygrał sobie w ...

Bo przy 5 litrach w baku rezerwa powinna sie palić :mad:

Na rezerwie robi się ok 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc mogę w pewności 99% stwierdzić że CPN przygrał sobie w ...

Bo przy 5 litrach w baku rezerwa powinna sie palić :mad:

Na rezerwie robi się ok 100km

Co nie zmienia fakt że rezera powinna sie zapalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bak ma pojemność 62l :wink:

W przednionapędowym ma 62 litry , a w Quattro bak ma 60 litrów

ja majac golfa 4 mialem zbiornik 55 litrow.ale naciskajac taki dzyndzel z boku przy wlewie jak sie zapalila rezerwa to weszlo nawet 59litrow :mrgreen: A swoja droga nawet nie popatrzylem czy a4 tez ma taki knif :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 też ma taki "dzyndzel"

wiec mozna przypuszczas ze wejdzie duzo wiecej niz 62 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAk ale przy tankowaniu o którym pisze w tym temacie nie używałem "dzyndzelka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pbogusz13

miedzy 6,5 a prawie 7 to zadna roznica.Moj tata wczoraj wrocil z Paryza.W sumie zrobil 2500km. Srednie spalanie komp pokazal 4,0l a po przeliczeniu wyszlo 6,7. Dzis zrobilem 80km z czego 70 w trasie i spalanie wzroslo na 4,2. A jechalem normalnie bez wyjatkowego duszenia. Moze ktos wie czy komp moze podawac takie przeklamania. W Polsce wskazuje OK:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miedzy 6,5 a prawie 7 to zadna roznica.Moj tata wczoraj wrocil z Paryza.W sumie zrobil 2500km. Srednie spalanie komp pokazal 4,0l a po przeliczeniu wyszlo 6,7. Dzis zrobilem 80km z czego 70 w trasie i spalanie wzroslo na 4,2. A jechalem normalnie bez wyjatkowego duszenia. Moze ktos wie czy komp moze podawac takie przeklamania. W Polsce wskazuje OK:)

gorsze paliwo :?: :?: :?: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest zawsze tak samo-bez wzgledu trasa/ miasto, kraj/zagranica. zawsze na kompie wskazaniza o 0,2mniej niz w rzeczywistosci (srednio spalanie wychodzi 6,5l/100). Na poczatku po zatankowaniu pod korek ma tylko problem z wyliczeniem zasiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pbogusz13

teraz juz nic nie rozumiem. Przejechalem 70km w trasie jadac calkiem spokojnie i spalanie wskoczylo na 6,5. Czyli chyba wrocilo do stanu faktycznego. Ach ta technika..... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowne taknowanie pokazały że FIS dobrze podaje śrenią. Po prostu stacja na kótej tankowałem oszukuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że ok 70-100 km to max.

Rezerwa zapaliła mi sie jak FIS pokazywał że mam jeszcze 60 km do zrobienia. Zrobiłem ponad 30 i pokazywał że 50. Tylko że ja mam diesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1.6 benzynke i od pierwszego mrugniecie kontrolki rezerwy do wczoraj zrobilem 143 kilometry!!!!! na miescie!!!!z czego troche w korkach stalem i to z wlaczona klima!! i duzo stalem w serwisie od klimy z wlaczonym silnikiem i klima bo przecieku szukali:/ i znalezli.....(parownik:(:() takze w tylko jezdzac zrobilm bym pewnie ponad 150 ale co najzabawniejsze to nie skonczylo sie juz paliwo!!! wozilem ze soba 5L w bagazniku wrazie w i juz po tych 143 km dolalem bo sie spieszylem i niechcialem zeby stanol mi gdzies na swiatlach:/ wieszcie mi ja jestem bardzo zdziwiony tym wybrykiem:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...