Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62


Gość Murzyn

Rekomendowane odpowiedzi

To ja tez się "pochwale" Na kanale 51 trzyma 90 stopni i koniec. Na zegarze dochodzi do 90 a na kanale 49 w granicach 88-89. Czyli niby może być OK ale jak tylko depne troche gazu to strzalka w lewo na 60 a kanal 49 pokazuje 30 -33 stopnie. Np dzis cala autostrada 90 stopni ale od bramek juz polecialo na 30 - 33 i tak bylo az do zatrzymania. Rekord dla kanalu 49 to (- 10). Dziwne, przynajmniej dla mnie. Termostat wymieniony w piątek. Kanał 1c pokazuje 0.0, program diagnostyczny nie wykazuje błędów. Spadek temperatury od 90 do 30 to czas około 30 sek. Nie doczytałem aby ktoś miał takie różnice w temperaturach.

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu wymieniłem płyn i termostat na nowy oryginalny i już nie mam temp. 66-67st tylko 87-89st. :biggrin:

Strahd: Numer oryginalnego termostatu do silnika ADR 1,8 to 050 121 113 C, ale nie wiem czy do twojego silnika 2,6 jest taki sam. A oryginał najlepiej kupiś w Autoryzowanym salonie Audi-VolksWagen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wymieniłem termostat, teraz mam silniczek dogrzany, tylko tak sobie mysle czy nie za bardzo otóż, temp. na budziku sztywno 90 C a na klimatroniku pod kodem 49 oscyluje pomiędzy 100-103 C (ale przeważnie podczas jazdy w mieście trzyma 103 C), płyn nowy oryginalny G12+, czujnik temp. nowy oryginalny z ASO, termostat Wahlera

Vaga jeszcze nie zapiąłem, moje pytanie to czy aby te 103 C to nie za dużo i co może być tego przyczyną, układ odpowietrzony bo wszystkie węże gorące ... hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] na klimatroniku pod kodem 49 oscyluje pomiędzy 100-103 C (ale przeważnie podczas jazdy w mieście trzyma 103 C),[...]

No coś nie ten tego ... ma być i tu 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podczss jazdy a było zimno ustawilem sobie klimatronick na wskazanie temp. płynu chłodzacego i jak stałem w mieście w korkach to pokazywało mi 85-87 a podczas jazdy temp. spadała do nawet 83 C. Na dworze było -9 stopni.

Czy to znaczy że mam wymienić termostat ? Jaka jest optymalna temp. prCY SILNIKA 1.8 t AEB z instalacja gazowa?

:bicz::a4fan::bicz: :redface:

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 23-02-2007, 09:46 ]

paplanski, nie powtarzaj postów... Dokładnie ten sam napisałeś w temacie o termostacie dla ADRa.

Wykasowałem tamtego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że termostat już nie domaga spokojnie możesz poczekać z tym do jesieni chyba że szybciej padnie i temp. silnika będzie poniżej 80 st.C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na temat tego termostatu z allegro który to niby jest oryginalny i kosztuje 22 złote?

http://moto.allegro.pl/item169505804_termostat_oryginalny_vw_seat_audi_skoda_ford.html

Czy może lepszy jest ten

http://moto.allegro.pl/item167031644_termostat_audi_seat_skoda_vw_od_ss_.html

:evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% upewnij się jaki ma być u Ciebie i zamawiaj u tego gościa z Krakowa oryginał - ja u niego kupiłem niedawno i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec wymienilem termostat i na kanale 49 pokazuje 89-90 a kiedys za zadne skarby nie chcial osiagnac 85 :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec wymienilem termostat i na kanale 49 pokazuje 89-90 a kiedys za zadne skarby nie chcial osiagnac 85 :twisted:

To jeszce tak żle nie miałeś mi 2 tyg. przed wymianą nie chciał rozgrzać sie do 75 st.C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej mówiliscie o audi z klimą a ja mam problem z temperaturą w audi bez klimy.

Jak jest zimno to wskażnik nie pokazuje nawet 65st. a jak jest gorąco to dochodzi gdzieś do 75st.

Co to może być termostat czy czujnik temperatury :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz się do VAGa i sprawdz temperaturę jeżeli będzie dobra 90 to czujnik do wymiany jeżeli będzie tak samo jak na zegarze to termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...