Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż składanych i podgrzewanych lusterek w Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Kolega pytał raczej o fotochrom.

Racja, sorry.

Tak czy siak najszybsza metoda to wyjąć wkład lustra i poszukać wtyczki :decayed:

Opublikowano

Tak też zrobię bo nie chce mi się zrzucać paneli z drzwi znowu. Szkoda klipsow. Popacze i napiszę.

klepane z fona

Czerwony, czarny x2, biały, żółty, niebiesko - brązowy, brązowy, niebiesko -żółty, brązowo- biały

Takie zauważyłem w lusterku. Większości ciężko dostrzec żeby zrobić zdjęcie. Dwa czarne to ogrzewanie lusterka. Biały czerwony i bodajże brązowy do silniczek a co z resztą?

klepane z fona

Opublikowano
  • Autor

w wersji EU to :

czarno/zielony ---- czarno/popielaty - fotochrom

czarno/niebieski---czarno/czerwony - ogrzewanie

Opublikowano

w wersji EU to :

czarno/zielony ---- czarno/popielaty - fotochrom

czarno/niebieski---czarno/czerwony - ogrzewanie

Czy ma się to jakoś do kolorów w moim angliku? Sam fakt tylu kabli może świadczyć o instalacji fotochrom?

klepane z fona

Opublikowano

Ok. W wolnej chwili będę musiał zrzucić panel z drzwi i zobaczyć. Na razie dzięki.

klepane z fona

Opublikowano
W wolnej chwili będę musiał zrzucić panel z drzwi i zobaczyć.

A zdejmowałeś wkład lustra? Bo jeśli tak, to powinieneś tam zauważyć wolną wtyczkę. Najczęściej jest na ślepo przymocowana w uchwyt wkładu, żeby nie latała bezwładnie po obudowie. Jeśli masz taką wtyczkę, to na pewno ją zauważysz. Jeśli nie, to raczej trzeba będzie ciągnąć kable.

Opublikowano

Dwa albo więcej kabli pociagniete jest w tył lusterka za stelaż i nie widzę gdzie idą.moze tam jest wtyczka zamocowana. Nie chciałem rozbierać całego lustra bo chłodno i mogą plastiki popekać.

klepane z fona

Opublikowano

Może to po prostu kierunkowskaz, albo podświetlenie jeśli masz zamontowane? :)

Opublikowano

Będę musiał sprawdzić kostkę przy sterowniku

klepane z fona

Opublikowano

Kolego ja przy montazu luster tez sie zastanawialem jak sprawa kabli a okazalo sie ze instalacje do fotochromu mialem pociagnieta z lustra wewnetrznego do sterownika drzwi fabrycznie i tylko doszly mi kable z lusterka do sterownika drzwi ;) taki maly bonus od fabryki;)

Opublikowano

Fabryka dodaje kabelek od słupka do sterownika drzwi, resztę trzeba sobie dorezać, czyli od słupka do lusterka wew i ewentualnie od sterownika do lustra zew

Edytowane przez andynl

Opublikowano

Tak to u mnie wyglada; 6+2

nyy3i9.jpg

Edytowane przez dymekn

Opublikowano
  • Autor

teraz wszystko jasne :hi:

lusterka sa zwykłe i tylko z grzaniem

Dwa dodatkowe PINY to SIDE ASSIST

Opublikowano

teraz wszystko jasne :hi:

lusterka sa zwykłe i tylko z grzaniem

Dwa dodatkowe PINY to SIDE ASSIST

Dziekuje za rozwianie watpliwosci :hi:

A side asist nie aktywne tylko instalacja jest jak mniemam?

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Lusterko zmienione.


Czy ktoś mi może powiedzieć czy jest u mnie poprowadzona instalacja z lusterka wewnętrznego z fotochromem do sterownika drzwi?
W lusterku jest luźna wtyka.
1_medium.jpg

Edytowane przez darusch

Opublikowano

Kolego z tego zdjęcia nic nie wywnioskujesz, najprawdopodobniej masz instalację od sterownika do słupka drzwi, a raczej brak instalacji pomiędzy słupkiem drzwi a lusterkiem wew. rozepnij wtykę na słupku T27 i zobacz czy we wtyce zamontowanej na słupku (nie na drzwiach) we wtyce masz piny 7 i 25.

Tutaj masz wszystkie schematy http://a4-klub.pl/index.php?/topic/193629-montaz-i-dzialanie-wewnetrznego-lusterka-fotochrom-2008-2012/

Opublikowano

a co to są za moduły bez literek na końcu, a z pinami pod lustra? 8K0 się zaczynają

Jesli pytasz o ten numer 8K0 959 793 to do A5 COUPE :)

Dziekuje. Czyli w a4 nie rusza tylne szybki tak?

Trzeba sprobować :) ale na pewno szyby przednie beda sie domykac jak a5 coupe

Spróbowałem.. Tylne szyby nie otwierają/zamykają się, nawet przyciskiem w tapicerce drzwi. VCDS w ogóle nie widzi sterownika tylnych drzwi, a przednie szyby po otwarciu drzwi, opuszczają się o kilka milimetrów i wracają po zamknięciu (jak to w coupe :wink: )

Lusterka składają się, ale centralny zamek nie zamyka (tylko) tylnych drzwi -czerwona dioda świeci światłem ciągłym. Zatem sterownik 8K0 959 793, mimo że z kwadracikami, ale bez literki na końcu, nie nadaje się :hi: ..chyba że ktoś z bardziej oświeconych ma na to jakieś rozwiązanie? :decayed:

Opublikowano

Orientuje się ktoś czy sterownik z literką P obsługuje składanie lusterek ? 8k0 959 793 P

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.