Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wasze wyniki/osiągi z spalaniem w mieście o raz trasie?


Lucas21

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie tegoroczny wypad nad morze, większość trasa trochę po wybrzeżu łacznie od zatankowania do zapalenia się rezerwy 930km średnie 6,8L

ja nie narzekam - jak na kombi z bagażami i rodzinką :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn ma 2005r B7 sedan 16" koła i u niego spalanie UWAGA 4,2l :facepalm: to jego wersja, choć mu nie wierzę :)

Ja też kiedyś nie wierzyłem w takie spalanie.

Sam mam obecnie Leona z 1,9TDI 105km

Auto na seryjnym programie paliło w trasie przy prędkości 90-100km/h około 4,8-5L, średnie najczęściej wychodziło mi około 6,5-6,7L z tym że jeżdźę dużo po mieście.

Obecnie w aucie mam nowy program, który jest ustawiony tak żeby silnik był jak najbardziej ekonomiczny przy małych obciążeniach.

Spalanie średnie na tym sofcie mi spadło w okolice 5,2-5,3l z jazdy 50/50 miasto-trasa.

Przy jeździe z prędkością 90km/h potrafię zamknąć się ze spalaniem w okolicach 3,5-3,7L

Przy prędkości 130km/h na autostradzie średnie wychodzi w okolicach 4,7L.

Wiem ze ciężko w to uwierzyć ale na załączanym filmiku widać jakie auto ma chwilowe spalanie przy jeździe z prędkością 90km/h na prostej drodze oraz średnie z całej wczorajszej trasy około 80km.

Edytowane przez Jarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdzić po trasie ok 600km średnią. i tak kilka razy wtedy można mówić o spalaniu. Ja nie patrzę, na komputer tylko na dystrybutor, a dzisiaj w Gdańsku widziałem cenę na Auchan za ON 3,96zł/l SZOK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulje spalania, trasa nie była przypadkiem delikatnie z gorki ? jakie masz opony ?

Raczej nie, wiele razy już sprawdzałem spalanie na różny drogach i przy stałej prędkości 90km/h spalanie zawsze jest w okolicach 3L.

Opony mam 205/55R16

Spalanie według dystrybutora jest bardzo zbliżone, FIS zaniża max o 0,1L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Twoje auto pali ok 3l na 100km? To masz lepsze auto jeżeli chodzi o spalanie niż Lupo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi w tym roku średnie spalanie spadło z 9,6 na 8,6 :decayed:

I wcale się z tego nie cieszę , bo to zasługa szesnastu punktów na koncie, a lejce długie i służą do zarabiania pieniążków :naughty:

Pieprzony policyjny kraj , niedługo można się będzie przesiąść na rowery i będzie to najszybszy środek lokomocji na drogach :P:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Twoje auto pali ok 3l na 100km? To masz lepsze auto jeżeli chodzi o spalanie niż Lupo :)

3L to tylko chwilowe na prostej drodze, średnie przy takiej mega oszczędnej jeździe wychodzi 3,5-3,7L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na prostej drodze 3l, a pól litra różnicy przy trasie z górkami i zakrętami i przejazdem przez wioski? Wybacz, ale Daewoo Tico ledwie schodzi do takiego spalania. Mój rekord to 3,64l/100km jadać 70km/h na trasie i obwodnicach bo nie miałem kiedyś grosza na chleb.


Ps. Dzisiaj sprawdziłem ile mi pokazuje podczas jazdy z tempomatem na 90km/h i pokazuje również 2,x do 3,xl/100km, ale zmieścić się w 3,7l. jadąc to jest niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje 2,5 TDI V6 Quattro spala mi tyle ile mu wleje hehe.Na trasie ostatnio udalo mi sie na 35 litrach trzasnac 520 km w dwie osoby i oczywiscie ecko driving max 120 km/h i jestem dumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn ma 2005r B7 sedan 16" koła i u niego spalanie UWAGA 4,2l :facepalm: to jego wersja, choć mu nie wierzę :)

na taki wynik to trzeba cierpliwosci :)

mam pawie ten sam silnik ale 4,2 jeszcze nigdy mie sie nie udalo.

moj najlepszy wynik to bylo chyba 4,5 na trasie kedzierzyn-klodzko, bylo to okolo 130-140km, nie jechalem wiecej jak 110.

pozatym mieszcze sie miedzy 5-6.

Edytowane przez januszm41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy spalanie rzędu 8.8 l/100km na bardzo krótkich dystansach około 4km ( do pracy w mieście ) jest ok czy trochę przesadnie pali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Panowie czy spalanie rzędu 8.8 l/100km na bardzo krótkich dystansach około 4km ( do pracy w mieście ) jest ok czy trochę przesadnie pali?

Jest OK.

Silnik zeby sie zagrzac potrzebuje drugie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też początkowo miałem obawy że będzie mi palił koło 10l, co wynikało zresztą z fisu. Po tankowaniu do pełna i wyliczenia z kilometrów wyszło 7,2 i to w te większe mrozy, krótkie trasy. także jest w porządku.

Mój fis zawyża :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio 1070 km na 55 litrach czyli 5,14 l/100km

auto i silnik jak w opisie głównie trasa

Edytowane przez pepik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...