Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chińska nawigacja z ogromnymi możliwościami


feti

Rekomendowane odpowiedzi

Nie doszlo do zakupu bo po podlaczeniu radia:

Nie dziala tyl - woofer i tylne glosniki graja o 5 kresek ciszej niz przod przez co sterowanie balansu musi byc na tyl co powoduje strate na przodzie.

Mozna to przebolec ale nie po to wymienialem przod na dobre glosniki i wyciszalem drzwi by sluchac z brakiem komfortu przodu.

Najwieksza bolaczka jest jednak radio ktore jest mega kiepskie. Nie lapie ponad polowe fal radiowych. Separator jak byl odlaczony to nie gra nic po podlaczeniu 25% stacji radiowych.

Sprzedajacy stwierdzil ze nic sie nie da z tym zrobic bo tak juz jest.

I czar prysl.

Jesli ktos z forumowiczow da gwarancje ze te pproblemy nie wystapia w radiach sprzedawanych w tym poscie to kupuje radio w ciemno inaczej nie ma to sensu mimo tych wszystkich gadzetow.

No szkoda :( U mnie z radiem nie ma problemu Łapie co ma łapać ze stacji

Jak coś to w Okolicach Gorzowa można obejrzeć posłuchać jak gra

Widać koleś ma słabe radyjka że tak słabo łapie fale radiowe. U mnie bez żadnego wzmacniacza na ori antenie śmiaga aż miło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz radia z nowym? 4.4? Mozesz nagrać film gdzie pokazuje wszystkie radia automatyczne wyszukiwanie stacji i balans głośników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są już 4.4 Ale dla Audi dedykowane jeszcze nie tylko 4.2 W tej chwili uniwersalne bmw i vw są z androidem 4.4 Ale za to z lepszą rozdzielczością HD

Co do dźwięku nagranie telefonem nie odda stanu faktycznego :( Trzeba by było osobiście posłuchać jak gra na Ori głośnikach

Edytowane przez east-import
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doszlo do zakupu bo po podlaczeniu radia:

Nie dziala tyl - woofer i tylne glosniki graja o 5 kresek ciszej niz przod przez co sterowanie balansu musi byc na tyl co powoduje strate na przodzie.

Mozna to przebolec ale nie po to wymienialem przod na dobre glosniki i wyciszalem drzwi by sluchac z brakiem komfortu przodu.

Najwieksza bolaczka jest jednak radio ktore jest mega kiepskie. Nie lapie ponad polowe fal radiowych. Separator jak byl odlaczony to nie gra nic po podlaczeniu 25% stacji radiowych.

Sprzedajacy stwierdzil ze nic sie nie da z tym zrobic bo tak juz jest.

I czar prysl.

Jesli ktos z forumowiczow da gwarancje ze te pproblemy nie wystapia w radiach sprzedawanych w tym poscie to kupuje radio w ciemno inaczej nie ma to sensu mimo tych wszystkich gadzetow.

Pytam tak z ciekawości bo trochę czasu minęło gdy borykałem się z tym tematem. Czy była jakaś komunikacja z fisem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co do dźwięku nagranie telefonem nie odda stanu faktycznego :( Trzeba by było osobiście posłuchać jak gra na Ori głośnikach

Nie masz zadnej kamerki ktora nagrywa? aparat fotograficzny? pokaz tez jak szukaja sie stacje radiowe czy wszystkie lapie jak leci RMF Radio ZET bo to sa mankamenty tych radii.


Nie doszlo do zakupu bo po podlaczeniu radia:
Nie dziala tyl - woofer i tylne glosniki graja o 5 kresek ciszej niz przod przez co sterowanie balansu musi byc na tyl co powoduje strate na przodzie.
Mozna to przebolec ale nie po to wymienialem przod na dobre glosniki i wyciszalem drzwi by sluchac z brakiem komfortu przodu.
Najwieksza bolaczka jest jednak radio ktore jest mega kiepskie. Nie lapie ponad polowe fal radiowych. Separator jak byl odlaczony to nie gra nic po podlaczeniu 25% stacji radiowych.
Sprzedajacy stwierdzil ze nic sie nie da z tym zrobic bo tak juz jest.
I czar prysl.
Jesli ktos z forumowiczow da gwarancje ze te pproblemy nie wystapia w radiach sprzedawanych w tym poscie to kupuje radio w ciemno inaczej nie ma to sensu mimo tych wszystkich gadzetow.

Pytam tak z ciekawości bo trochę czasu minęło gdy borykałem się z tym tematem. Czy była jakaś komunikacja z fisem??

a skad zadnej



Widać koleś ma słabe radyjka że tak słabo łapie fale radiowe. U mnie bez żadnego wzmacniacza na ori antenie śmiaga aż miło

pokaz to na filmie i wtedy uwierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doszlo do zakupu bo po podlaczeniu radia:

Nie dziala tyl - woofer i tylne glosniki graja o 5 kresek ciszej niz przod przez co sterowanie balansu musi byc na tyl co powoduje strate na przodzie.

Mozna to przebolec ale nie po to wymienialem przod na dobre glosniki i wyciszalem drzwi by sluchac z brakiem komfortu przodu.

Najwieksza bolaczka jest jednak radio ktore jest mega kiepskie. Nie lapie ponad polowe fal radiowych. Separator jak byl odlaczony to nie gra nic po podlaczeniu 25% stacji radiowych.

Sprzedajacy stwierdzil ze nic sie nie da z tym zrobic bo tak juz jest.

I czar prysl.

Jesli ktos z forumowiczow da gwarancje ze te pproblemy nie wystapia w radiach sprzedawanych w tym poscie to kupuje radio w ciemno inaczej nie ma to sensu mimo tych wszystkich gadzetow.

Pytam tak z ciekawości bo trochę czasu minęło gdy borykałem się z tym tematem. Czy była jakaś komunikacja z fisem??

Wniosek jest jeden że nic się nie zmieniło w tym temacie większe procki większa pamięć a tak naprawdę wzsystko stanęło w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pytam tak z ciekawości bo trochę czasu minęło gdy borykałem się z tym tematem. Czy była jakaś komunikacja z fisem??

Wniosek jest jeden że nic się nie zmieniło w tym temacie większe procki większa pamięć a tak naprawdę wzsystko stanęło w miejscu.

Tak przy dedykowanych komunikacja z Fis jest Ale więcej możliwości mają Radia przy nowszych Autach Sterowanie klimą Grzane stołki itd.. Nasze podciwe Leciwe a4 b6 nie dają za dużo możliwości z połączonym dedykowanym radiem . Ale I tak Chińczyk ma więcej możliwości niż Ori radia od B6

Ale są też przeciwnicy byli sa i zawsze będą . :)



Nie masz zadnej kamerki ktora nagrywa? aparat fotograficzny? pokaz tez jak szukaja sie stacje radiowe czy wszystkie lapie jak leci RMF Radio ZET bo to sa mankamenty tych radii.

Ok Nagram jakiś filmik jak grają poszczególne stacje radiowe Mieszka od miasta 20km wiec będzie wiarygodny test bo z dala od nadajników ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak przy dedykowanych komunikacja z Fis jest Ale więcej możliwości mają Radia przy nowszych Autach Sterowanie klimą Grzane stołki itd.. Nasze podciwe Leciwe a4 b6 nie dają za dużo możliwości z połączonym dedykowanym radiem . Ale I tak Chińczyk ma więcej możliwości niż Ori radia od B6



Ale są też przeciwnicy byli sa i zawsze będą . :)

Kolego to które radia które masz w ofercie mają komunikację z Fisem chodzi o do B6 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czar radi dedykowanych pryska . I co z tego że mają procesory itp itd . Ważny jest np tor radiowy - jaka jest głowica FM , czy jest to tzw chińska głowica czy porządny tuner z dobrymi filtrami .Jakie ma końcówki mocy - czy jest porządny układ z serii PALxxxx rodem z pioneera czy chocby seria TDAxxxx . Z tego co czytam nic się nie zmienia pod tym względem .

Kolejni ludzie są naciągani na zakup czegoś co ma być lepsze od ORYGINALNEGO sprzętu audi a jednak konfrontacja wypada kiepsko z ori sprzętem . Prosiłbym o więcej wpisów niezadowolonych klientów szmelcu z ryżu . Tak żeby kolejny klient miał prawo wiedzieć w co się wpakowuje .

Pozdrawiam.

Kris

Edytowane przez krzysaudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jakie są ceny Chińskich jak i ori Już pisałem Kenwood z androidem 6000zł Chińskie 1500zł

Więc sam sobie odpowiedz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa i zadowoleni klienci wiec chinczyk - chinczykowi nierówny

Poprosze tych zadowolonych o widoczny dowód jak wyszukuje radio i jak gra balans głośników z wooferem. Pisac mozna wszystko ale dowodów na naszych autach brakuje. Jesli ten post nie wnosi konkretów to jestem za tym by go zamknac do czasu az sie pojawia konkrety.

Sam sie przekonałem ze radia te sa jesCze niedopracowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czar radi dedykowanych pryska . I co z tego że mają procesory itp itd . Ważny jest np tor radiowy - jaka jest głowica FM , czy jest to tzw chińska głowica czy porządny tuner z dobrymi filtrami .Jakie ma końcówki mocy - czy jest porządny układ z serii PALxxxx rodem z pioneera czy chocby seria TDAxxxx . Z tego co czytam nic się nie zmienia pod tym względem .

1. Nie wiem jaka jest u mnie głowica, ale odbiera wszystko bardzo dobrze, LEPIEJ niż Symphony 2 z diversity :)

2. Dla mnie z końcówki mocy mogliby w ogóle zrezygnować i to w każdym radioodbiorniku - chińskim czy markowym :P Używam tylko wyjść liniowych i zewnętrznego wzmacniacza - w moim przypadku tego z systemu BOSE :)

Poprosze tych zadowolonych o widoczny dowód jak wyszukuje radio i jak gra balans głośników z wooferem.

U mnie wszystkie kanały grają równo, bo za dystrybucję dźwięku na poszczególne głośniki odpowiada zewnętrzny wzmacniacz.

Przy wolnej chwili może nagram jakiś materiał dla niedowiarków :)

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz czy masz kamerki pod androida do rejestrowania jazdy?

Samych kamerek nie mamy w Ofercie W zestawie z radiem można dokupić Koszt około 70zł Kamerka Po USB do DVR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa i zadowoleni klienci wiec chinczyk - chinczykowi nierówny

myślę że kwestia tego zadowolenia to fakt co od radia się wymaga... są tacy którzy twierdzą że takie głośniki grają za***iście

http://allegro.pl/glosniki-przenosne-usb-laptop-komputer-pc-jack-new-i4954928139.html

141546945_8_644x461_glosniki-do-komputer

a są też tacy dla których urwana klamka (uchwyt w drzwiach) nie robi znaczenia przecież można zamykać drzwi łapiąc za kieszeń dolną drzwi... (czyt. mój tata)

albo też i tacy dla których daewoo tico to super fura i nie wie po co kupować większe albo po ciula przepłacać za audi skoro skoda też za***ista a dwa lata młodszaaa...

reasumując moim zdaniem dużo więcej jest osób niezadowolonych niż zadowolonych jak chociażby kolega BeyerBrown

jemu wszystkie kanały grają równo i pięknie tylko że z ori wzmacniacza bose :D

a widzę że mankamenty nadal są te same:

słaba jakość dźwięku

słaby zasięg fal i szumy radia

komunikacja z BT niby jest ale jakość mizerna

i nie mówcie mi że się wiele pozmieniało 5 lat temu jak się zastanawiałem nad "Kombajnem" były dokładnie te same problemy tylko cena 3200...

Edytowane przez amaradaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android - w sumie po co to . Że niby kenwoody a adroidem to 6 tyś zł . Bo kamera , rejestrator .

Kupić dobre radio np pioneera 2-din - w kwocie do 2 tyś można przebierać . Można do tego zapiąć kamerę cofania , konsolę itp itd . Kupić rejestrator np Mio czy coś innego w kowcie do 600 zł i macie porządny zestaw . A to że system androida ma nadzorować nam auto - od tego jest sprzęt do diagnozy . Dla mnie cały szum wokół androida w aucie to napędzanie kasy od laików którzy nie znają się na sprzętach .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Amaradar, to nie jest tak, że jest mi wszystko jedno, bo w moim aucie (jak i poza nim) lubię gdy wszystko działa na tip-top :) Trochę się zapędziłeś w swoich przemyśleniach...

Żeby nie było, że napędzam komuś klientelę, to dostrzegam też wady tego "dedykowanego" radia:

1. Zakłócenia na wyjściu liniowym po uruchomieniu silnika, które nie zależą od radia. To problem instalacji samochodowej (pętla masowa). Na szczęście pomogły separatory masy. Wyjście z końcówki mocy tego problemu nie ma.

2. Z powodu niższego poziomu max. napięcia (sygnału) na wyjściu liniowym (2V zamiast 4V RMS w ori) gra ono o 6dB ciszej wzgl. oryginału, subiektywnie odbiera się to jako spłaszczenie dźwięku. Już daaaaawno temu psychoakustyka dowiodła, że głośniej=lepiej... sprzedawcy w salonach hi-fi też o tym wiedzą ;) - remedium na to jest albo zwiększenie czułości wejścia wzmacniacza (drobna przeróbka polegająca na wymianie rezystorów) albo dołożenie przedwzmacniacza podnoszącego poziom głośności.

3. Responsywność na przyciski z kierownicy mogłaby być ciut lepsza, ori radio reaguje natychmiastowo a chińczyk z minimalnym opóźnieniem, którą moim zdaniem wyczuje tylko osoba która miała wcześniej styczność z ori radiem. Nie wiem jak z nowymi kierami (od B7), ja mam B6.

4. Brak informacji na FIS-ie

BT działa bardzo dobrze z tego co pamiętam. Nie używam go za często, nie wymagam też od niego niewiadomo co. Moje potrzeby ogarnia na 100% :)

Zaznaczam, że to problemy które tyczą się mojego chinola na WinCE, inni mogą nie mieć tych problemów... albo mogą mieć inne :)


Kupić dobre radio np pioneera 2-din- w kwocie do 2 tyś można przebierać

I do tego ramkę, która sprawi, że wszystko będzie pasowało ze sobą jak pięść do nosa... ja dziękuję, to już wolę używane RNS-E :)

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, biorąc pod uwagę sporadyczne używanie navi, brak korzystania z zestawu głośnomówiącego przez BT, wybrałbym to, co oferuje lepsze brzmienie.

RNS-E gra mocno przeciętnie, taka prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...