Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chińska nawigacja z ogromnymi możliwościami


feti

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mówiąc nie bronie tych nijakich firm produkujących te radia.We Francji bardzo dużo ludzi z nich korzysta i nie narzekaj aż tak jak nasi rodacy.Wiadomo wszystkim się nie dogodzi taki nasz żywot Polaka he he.Ja sobie zakupiłem i myślę ze jak dojdę jak je podłączyć to będzie mi służyło przez jakiś czas.

Prawda jest taka ze faktycznie gubi zasięg jeśli chodzi o stacje FM ale i z tym można sobie poradzić.Moze znacie jakaś stronkę z opisem wszystkich wtyczek w koncercie 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już między innymi mówimy o jakości, to czy wasze RNS-E też nie mają powalającej jakości dźwięku? Szczerze mówiąc miałem wcześniej Golfa IV 1.9 TDI 98r. i zwykłe radio które miałem zamontowane przy zakupie (chyba pioneer już nie pamiętam) to miało takie podbicie basu i w ogóle, że słuchając cicho muzyki to lusterka drżały. Były 4 głośniki 2-kanałowe. Dźwięk był zaje****, a w RNS-E jest gorzej chociaż mam subwoofer i więcej głośników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź pod uwagę przestronność swojego golfa a swojego Avanta , wszystko składa się na jakość dzwięku pomijając korekcje czasowe każdego głośnika itp itd ja na Car Audio się nie znam bo nie jestem audiofilem , ale wydaje mi się że tutaj priorytetem nie był dzwięk tylko nawigacja , a stworzenie dobrego zestawu grającego i dobrej Nawigacji w jednym zestawie graniczy z cudem bo to 2 odrębne tematy więc coś za coś , można zawsze wywalić rns i wstawić np Alpine 9853 albo wyższy model i będziesz miał taki dzwięk że nie trzeba Ci nic poza tym ale jak pojedziesz z rodzinką na wycieczkę będziesz musiał używać zewnętrznej nawigacji bo to radio nie ma takiej opcji :) Zawsze jest coś za coś W Audi masz to i to a w Mercedesie to i to i tamto ale i cene inną i tak samo jest ze wszystkim :) Na razie nie są producenci idiotami żeby stworzyć nam wszystko za niską cenę w perfekcyjnej jakośći bo nie sprzedali by nic poza tym bo po co przepłacać jak by wszystko można by mieć za pare groszy :) Czemu nie ma aut które spalają 1l na 100km w normalnej sprzedaży tylko projekty itp itd bo jak byś takei kupił wszystkie inne marki by splajtowały nie mówiąc o stacjach paliw :) Jak kiedyś ktoś powiedział albo rybki albo akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie zupelnie sie z toba zgodze bo zyjemy w takich czasach ze technologia jest na sporym poziomie.Jesli chodzi o GPS to juz inna sprawa bo to wszystko zalezy od programu i map ;) jednemu AM podejdzie i bedzie ja zachwalal a za granica bedzie fatalnie sie sprawowac.Mozliwe ze sie duzo do tej pory pozmienialo.Wydaje mi sie ze to kwestia gustu i upodoban.Co najwazniejsze prawie zadna firma bawiąca sie urzadzeniami elektronicznymi nie produkuje podzespołów,procesorów itd. osobiscie a jedynie sciaga lub montuje w Chinach :) bo to sie im najbardziej oplaca bynajmniej jak do tej pory.Chiny bija je na leb z produkcja.Tego rynku nie przeskoczą tak łatwo.Nawet wasze kochane RNS-y sa naszpikowane elektronika od tych najgorszych według was.Nie ma sensu sie klucic wystarczy rozkrecic i sie przekonac gdzie lezy prawda ewentualnie bedzie napisane Korea :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak jest jak piszesz bo jednak chiny to potęga pod tym względem zreszta jak i innym :) Ale najlepiej jak ktoś kto używa wypowie się jakie są plusy jakie minusy tego urządzenia i najlepiej jak by miał styczność z rns np żeby było co porównać , a nóż tak jak pisałem okaże się bardzo podobne tylko będzie brakowało na przodzie znaczka audi , nigdy nic nie wiadomo co tymi małymi rączkami stworzyli podczas gdy koncern audi miał weekend majowy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic zobaczymy jak podłączę to spróbuję coś nagrać dla was.A o awaryjności dowiemy się po roku bo wcześniej mam nadzieje ze nic się nie stanie :decayed: choć nic nie wiadomo.Od dwóch dni szukam wszelkich wzmianek jak to podłączyć bo jakby nie było jestem laikiem w tej dziedzinie :thumbdown: mam nadzieje ze dziś coś wskóram bo do pracy pewnie na nockę .Jeszcze pozostał mi zakup przejściówki FAKRA do anteny jedynie cena jest tu nie dostępna :kwasny: No nic jak zrobię to się pochwale :wink: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinneś mieć w zestawie Złączki pod Ori kostki audi. Plyg&play. Podłączasz i działa . W zamówieniu podajesz jakie wtyczki są ci potrzebne

image.jpg

589189313_055.jpg

---------- Post dopisany at 11:00 ---------- Poprzedni post napisany at 10:58 ----------

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się i to wszystko mam ale podłączam i nic się nie dzieje.Nic a nic nie reaguje :kwasny: Z samochodu mam wtyczkę model quadlock czy jak to się tam zwie.Dzwoniłem do sprzedawcy i powiedział mi ze niektóre modele tak maja i trzeba kabelki przestawić ale ze się na tym nie znam a szukałem jak kopnięty na necie i nic nie znalazłem .To jutro podjadę do elektronika.Bo nie chce nic namieszać choć nie powiem gul mi lata ze sam sobie nie potrafię poradzić z tym radiem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się i to wszystko mam ale podłączam i nic się nie dzieje.Nic a nic nie reaguje :kwasny: Z samochodu mam wtyczkę model quadlock czy jak to się tam zwie.Dzwoniłem do sprzedawcy i powiedział mi ze niektóre modele tak maja i trzeba kabelki przestawić ale ze się na tym nie znam a szukałem jak kopnięty na necie i nic nie znalazłem .To jutro podjadę do elektronika.Bo nie chce nic namieszać choć nie powiem gul mi lata ze sam sobie nie potrafię poradzić z tym radiem :decayed:

Ściągałes sam z chin? Ile Cie wyniosło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mam wtyczkę a w radiu jest taka sama co wystawilec.Moze to w czyms pomoze

IMAG0370.jpg

IMAG0375.jpg

---------- Post dopisany at 22:21 ---------- Poprzedni post napisany at 22:09 ----------

A to w radyjku jest takie samo co wystawiłeś

IMAG0376.jpg

---------- Post dopisany at 22:28 ---------- Poprzedni post napisany at 22:21 ----------

Zastanawia mnie od czego jest ta zielona wtyczka co wychodzi od :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie radio miałeś wcześniej?

Z tego co widzę, to tak całkiem P&P to o nie jest, bo np. wyjścia na wzmacniacz są osobno, a nie w ISO2, tak samo CAN, w aucie jest w zielonej wtyczce, a wtyczka od radia w tym miejscu jest pusta. Może dlatego radio nie startuje?

edit:

Cofam to co pisałem o CAN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem 535 ojro :decayed: nie wiem czy to dużo czy w sam raz.Z tej stronki Autoradio Android 4.0 WiFi 3G GPS DVD BLUETOOTH Pour Audi A4, S4 et RS4 pewnie na allegro będzie taniej Duzo znajdziesz tego na stronkach Angielskich.

---------- Post dopisany at 10:16 ---------- Poprzedni post napisany at 10:03 ----------

A no widzisz może masz racje.Dzis coś tam sobie poszperam.Podobno jest to P&P ale zdarzają się wyjątki takie jak mój :decayed: A wiec skoro zielona wtyka to CAN to z pewnością nie ruszy bez tego.Sprzedawca mi to potwierdził i podał nr. tel gościa który się tym zajmuje ale on już nie przebywa w moim regionie a 500 km to troszkę za daleko :kwasny:

---------- Post dopisany at 10:17 ---------- Poprzedni post napisany at 10:16 ----------

Zaraz napisze do niego :decayed:

---------- Post dopisany at 10:28 ---------- Poprzedni post napisany at 10:17 ----------

Concert III 2 din

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofam to co napisałem, w zielonej wtyczce po stronie auta są wyjścia na wzmacniacz i K-line. CANy idą do złącza D, Can High - pin 9, Can Low - pin 10.

Sprawdź czy piny we wtyczce radia są w odpowiednich miejscach, rozpiskę masz poniżej.

SIIPinout.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zielona wtyczka szalalem jak się tylko dało ale widzę że to był błędny trop.Dzięki za schemacik :thumbup1: Sprawdze jak to wszystko wygląda jutro bo pracuje na nocki i pora na kimanko.Byłem u tych wielkich uczonych co się tym zajmują i z uśmiechem na twarzy stwierdzili że sprzęt nie był u nich zakupiony a więc się nie podejmą roboty.Mam nadzieję że coś wspólnie wynajdziemy bo do Polski jadę dopiero w lipcu :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to porób dokładniejsze fotki wtyczek i coś zaradzimy :) Mam nadzieję że opcja uszkodzonego radia nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem 535 ojro :decayed: nie wiem czy to dużo czy w sam raz.Z tej stronki Autoradio Android 4.0 WiFi 3G GPS DVD BLUETOOTH Pour Audi A4, S4 et RS4 pewnie na allegro będzie taniej Duzo znajdziesz tego na stronkach Angielskich.

---------- Post dopisany at 10:16 ---------- Poprzedni post napisany at 10:03 ----------

A no widzisz może masz racje.Dzis coś tam sobie poszperam.Podobno jest to P&P ale zdarzają się wyjątki takie jak mój :decayed: A wiec skoro zielona wtyka to CAN to z pewnością nie ruszy bez tego.Sprzedawca mi to potwierdził i podał nr. tel gościa który się tym zajmuje ale on już nie przebywa w moim regionie a 500 km to troszkę za daleko :kwasny:

---------- Post dopisany at 10:17 ---------- Poprzedni post napisany at 10:16 ----------

Zaraz napisze do niego :decayed:

---------- Post dopisany at 10:28 ---------- Poprzedni post napisany at 10:17 ----------

Concert III 2 din

No to zapłąciłeś duże i nie wszystko dostałeś ;(

Powinieneś dostać Audi Canbus

Taki zestaw powinieneś dostać jak poniżej

589189313_055.jpg

3G NAWIGACJA AUDI A4 TV CYFROWA INTERNET DVD RNS-E (3555060029) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...