Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chińska nawigacja z ogromnymi możliwościami


feti

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko wszystko jest bezpieczne. :) w weekend pewnie będę zamawial, za 77 dolców jest 1 DIN odchylany z andkiem , za 130 2 DIN na dwurdzeniowy, 200 cztero ...

Ja w ciągu ostatnich 3 miesięcy sprowadzilem na jakieś parę tysięcy, wszystko się da zrobić bezpiecznie, tylko trzeba wiedzieć jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja własnie zamontowałem takie radio z androidem 4.2 i jak na razie to działa. Co do podłączenia są 2 problemy: pierwszy to podwójna antena - trzeba dokupić separator żeby podać napięcie na anteny koszt ok 20-30 zł, kolejny to tylne głośniki które są podłączone przez wzmacniacz jakąś inną drogą niż przednie: są dwa wyjścia spiąć razem 2 komplety chinch-ów z wiązek jakie są w radiu opisane jako głośniki tylne ale w tedy tył gra ciszej i trzeba ustawić sobie balans na radiu lub dokupić przejściówkę. (co do przejściówek i separatora jeśli ktoś się zdecyduje kupić to radio z allegro od gościa z warszawy to nie bierzcie w komplecie potrzebnych przejściówek i separatora bo i tak nie działają - a może tylko moje były wadliwe?).

Kamera cofania działa bez problemów, Wi-Fi łapie domowy router jak tylko podjadę pod blok, wgrywam co chcę tak jak na zwykłym smartfonie ze sklepu gogle play.

Jeżeli chodzi o jakość muzyki to nie jestem audiofilem więc zbytnio mnie nie drażni - po prostu gra ale rzeczywiście d*py nie urywa (nie mam systemu Bose).

Jak na razie jestem w fazie testów tego chińczyka,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z chęcią dodam zdjęcia tylko jak do cholery mam to zrobić w tym edytorze?


jak się wkleja zdjęcia w tym edytorze?




4vie86.jpg


2u7rl9t.jpg

Edytowane przez skorpio511
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa tak jak powinno? Wyświetla info na fisie? Przyciski na kierownicy działają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fisie nic nie wyświetla ponieważ 3 wtyczka od ori radia nigdzie nie jest podłączona, a kierę mam bez sterowania :facepalm:


Jeżeli chodzi o info na fisie to kiedyś czytałem o jakiejś kombinacji w kablach żeby to obejść - muszę odszukać temat i popracować nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez juz podjąłem decyzję biorę z androidem, wiem ze każdy mówi och i ach, ale :

- Naviexpert nie działa, a normalna navi to dla mnie fajna była w 2006, teraz liczą się korki.

- Muza leci z netu

- Wkładam byle płytę DVD i działa z marszu a nie trzeba budować DVD czytnik

- Wygrywasz aplikacje jaka chcesz... A nie korzystasz z tego co fabryka dala.

- Możesz, podłączyć torque i robić sobie testy z vag bez kompa, kabli...

I co tylko jeszcze sobie ubzdurasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek ty masz lepiej bo sklep, który sprzedaje te radia jest w W-wie i wiem że mają swojego elektryka który za drobną opłatą podłączy ci wszystko od początku do końca, ja niestety musiałem borykać się sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez juz podjąłem decyzję biorę z androidem, wiem ze każdy mówi och i ach, ale :

- Naviexpert nie działa, a normalna navi to dla mnie fajna była w 2006, teraz liczą się korki.

- Muza leci z netu

- Wkładam byle płytę DVD i działa z marszu a nie trzeba budować DVD czytnik

- Wygrywasz aplikacje jaka chcesz... A nie korzystasz z tego co fabryka dala.

- Możesz, podłączyć torque i robić sobie testy z vag bez kompa, kabli...

I co tylko jeszcze sobie ubzdurasz

I pewnie lepiej brzmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie : Czy montyja to jedynie w wwa i czy na fisie sie pojawia cos jak w ori czy nic jak oni to podlaczaja ? Kto ma tuner tv ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fisie nic nie wyświetla ponieważ 3 wtyczka od ori radia nigdzie nie jest podłączona, a kierę mam bez sterowania :facepalm:

Jeżeli chodzi o info na fisie to kiedyś czytałem o jakiejś kombinacji w kablach żeby to obejść - muszę odszukać temat i popracować nad tym.

Jak wrażenia po kilku dniach użytkowania? :)

Możesz wrzucić linka z tym radiem, skąd kupiłeś?

Jak jest z jakością wyświetlacza, widać wszystko w dzień?

Dostęp do androida jest pełny? Możesz sobie instalować co chcesz? Konfigurować pulpity, itd.?

To radio ma BT? Jak się sprawuje?

Jak długo startuje po włączeniu zapłonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem http://allegro.pl/radio-nawigacja-android-audi-a4-b6-b7-2002-2008-fv-i4772174377.html

Wyświetlacz naprawdę OK w dzień widać bardzo ładnie, wieczorem nawet ja jasno i trzeba przyciemniać,

radio trochę potrzebuje czasu do startu ale jak włączysz wsteczny to kamerkę masz odrazu

co do adngroida to instaluję co chce podjadę pod blok to łapie mi domowy router lub hot spota z telefonu sobie robie, co do konfiguracji pulpitu to wstawiałem narazie widzety z pogodą i zegarkiem w tło pulpitu się jeszcze nie zagłębiałem

Wrażenia dobre, szybka reakcja podczas przechodzenia pomiędzy np. radiem a czytnikiem kart czy innymi czytnikami, nic się nie zawiesza i działa płynnie - czekam tylko na moduł

http://allegro.pl/modul-audi-a3-a4-a6-a8-tt-tylne-glosniki-subwoofer-i4718317804.html

aby tylne głośniki porządnie grały ,

Łukasz co do przycisków na kierownicy to sprzedający zapewniał mnie że działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się troszeczkę, planuje założyć do mojej b5 radio z b6, zwykłe symphony, nie wiecie czy podejdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja będę montowal to samo, tylko się dogadalem z gościem, bo nie ukrywam ze w Chinach to kosztuje 1400 z wysyłka do polski. Kamera kosztuje 40 złoty niecałe.

Edytowane przez sentinell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu pisze ze sprzęt ma cana a czy wyświetla po Canie info np. na FiS ie podczas odpalonej nawigacji lub info z radia jak to robi Ori radio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek to masz szczęście mi nie chciał tyle spuścić. Jeżeli chodzi o wyświetlanie to już pisałem, że nie, i jest dość duży problem zdaniem gościa co montuje te radia dla sprzedawcy żeby info na fisie było. Może ktoś z klubowiczów co ma większą wiedzę co i gdzie po jakich kablach idzie w Audiczkach rozwiąże problem domowym sposobem (jakaś zworka jakiś mostek i będzie banglać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, radio włącza Ci się z zapłonem? Podświetlenie włącza się jak włączasz światła? Jeśli tak, to radio jest dobrze podłączone do CAN, a jeśli nie wyświetla na FISie tzn. że tego nie obsługuje:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - wszystko działa poprawnie tylko ten Fis nieszczęsny - ale kiedyś czytałem na forum info.. jak połączyć jakieś kabelki w audi żeby Fis działał - tylko że tutaj trzeba by było ingerować w CAN radia bo tam przechodzą te informacje, tylko jest niebezpieczeństwo uszkodzenia CAN-a w razie pomyłki kabli :facepalm: więc lepiej zostawić temat, można przecież żyć bez informacji o stacji radiowej na wyświetlaczu. Lepiej zająć się kolejnymi modami, dlatego już kurier wiezie

http://allegro.pl/bezawaryjny-elm327-bluetooth-micro-bt-obd2-android-i4780898992.html

i będzie można w radyjku uruchomić programik do diagnozowania auta i nie tylko. :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne chińskie radio od 1,5 roku i jeśli chodzi o jakość dźwięku to jedyna różnica na moje ucho pomiędzy ori Symphony 2 a tym chińczykiem to to, że ciszej gra, tj, nie da się na full wysterować głośników jak to potrafi ori zestaw - mam BOSE, więc korzystam TYLKO z wyjść liniowych radia - jak grają wyjścia głośnikowe to nie wiem, nie interesuje mnie to. Mogłoby na nich być nawet 4x200W a i tak bym z nich nie skorzystał... kto w ogóle wierzy w te 4x50W, skoro na papierze producent końcówki mocy deklaruje ledwie kilka watt na kanał? :) By było porównywalnie głośno (jak w ori) można poratować się funkcją Loud i podbiciem +1 basów i sopranów (choć zdaję sobie sprawę, że są tacy co dają wszystko na max :grin: ). Da się z tym spokojnie żyć, acz kiedyś rozbebeszę wzmaka BOSE i na jego wejściach dam rezystory o połowę mniejszej wartości by zyskać te +6dB... no i by dać sobie +100pkt. do perfekcji :P

Wszystko przez to, że wyjścia liniowe (cinch) mają max. poziom 2V RMS a nie 4V jak w ori radiu.

Korzystając też ze wspomnianych wyżej wyjść Line-out konieczne było u mnie dokupienie separatorów masy (pomiędzy radiem a wzmakiem BOSE), inaczej słychać było brumy po uruchomieniu silnika.

Jeśli chodzi o jakość wykonania to wszystko działa - nic nie skrzypi, nic się nie przycina ani się nie powycierało.

"Haptyka" guziczków i pokręteł jest bardzo przyjemna, na mój gust nawet ciut przyjemniej się je obsługuje niż w Symphony 2 :)

Radio też ładnie komunikuje się poprzez CAN z resztą auta - gdy włączy się światła (lub zadziała czujnik zmierzchowy) to wyświetlacz się przyciemni (można to wyłączyć w ustawieniach), gdy się wyciągnie kluczyk radio się wyłącza, gdy się przekręci zapłon - pamięta co było ostatnio uruchomione (np. nawigacja). A jeśli było wcześniej wyłączone to się nie włączy. Uruchamia się też praktycznie natychmiastowo (mam Win CE). Gdy się zaś wbije wsteczny bieg to automatycznie przełącza się na podgląd z kamery cofania, nawet gdy radio jest wyłączone (po wyłączeniu wstecznego przechodzi ponownie w tryb czuwania lub inny, wcześniej włączony - radio/navi/obsługa multimediów etc.).

Responsywność też jest przyzwoita, nie jest to oczywiście szybki smartfon, ale ogólnie nie irytuje.

Jasność wyświetlacza jest bardzo dobra - dopiero po otwarciu dachu w słoneczny dzień ledwie co na niej widać, wątpię by ori RNS-E poradziłoby sobie lepiej :wink: . Dobrze, że jest funkcja automatycznego przyciemnienia po włączeniu świateł, bo w nocy ekran potrafi dać po gałach gdy się na sztywno ustawi jego jasność (tryb "Day"). W razie czego można też całkowicie wyłączyć wyświetlacz :)

Co może irytować, to podświetlenie w trybie standby - jest wtedy (u mnie) bladoniebieskie - po włączeniu automatycznie przechodzi do ori czerwieni, której odcień jest nie do odróżnienia od np. przycisków na klimie. Jednak jej jasność nie jest sprzężona z resztą auta (przyciski +/- na liczniku), trzeba doregulować ręcznie w opcjach.

Nie wyświetla mi się też informacja o radiu na wyświetlaczu między zegarami.

Nie pozwala też na oglądanie filmów w czasie jazdy, nie wiem jak to wyłączyć :/

Przyciski na kierownicy działają, choć radio bardziej jest nastawione na kiere z B7 niż B6, z tego co widzę w jej opcjach konfiguracyjnych.

Jeszcze nie ogarnąłem tematu z cyfrowym tunerem DVB-T i Internetem (przez WiFi lub modem 3G)...

Gdyby mi ktoś oferował Clariona, Alpine to podziękowałbym - to chińskie radio świetnie się spisuje, brzmienie też jest ok, pomijając fakt, że ciut ciszej gra (dla wielu to pewnie oznacza gorsze brzmienie...), to porównując je do Symphony 2 nie byłbym w stanie ich odróżnić od siebie, no i wygląda jakby je w fabryce zamontowali :D Te ramki-adaptacje do markowych stacji (jak i sam ich wygląd) w ogóle do mnie nie przemawiają. Chyba, że coś przeoczyłem w ich ofercie, pasującym wizualnie z resztą wnętrza A4-ki...

Z markowych (niemiecka... albo raczej: Designed in Germany/Made in China :D ) to wybrałbym tę stację:

ZE-NC3141D_F_03.jpg

http://www.zenec.com/de/produkte/ego/audi/ze-nc3141d/

Cena też markowa - 899 ojro :kwasny:

W każdym razie już za sam design Clariony i inne Alpine'y mogą mu buty czyścić :P

Orientuje się ktoś czy można wgrać Androida do radia posiadającego WinCE?

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...