Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrządu: kiedy i jaki koszt?


Dominika32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Po ilu km wymieniać rozrząd w silniku AVJ? I jaki moze byc orientacyjny koszt wymiany. Mam nadzieje ze jest to silnik bez niespodzianek ;):facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrząd kompletny z pompa wody i napinaczem to jakieś 700 zł +/- do tego wymiana 150 - 200 zł. a co do tego co ile wymieniać to są różne poglądy ja robię co 70 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecają wymianę co 90tys. km, ale wcześniej nie zaszkodzi. ;) Całkiem niedawno zmieniałem u brata w 1.8T rozrząd.

1. Pasek Continental

2. Tłumik drgań z rolką kierunkową NTN

3. Rolkę napinającą NTN

4. Pompę wody Hepu

Zestaw kosztował ok. 550zł a brałem u chłopaków z ProChoice: http://a4-klub.pl/sprzedam-ogloszenia-komercyjne-firm-157/czesci-najnizsze-ceny-forumowiczow-super-rabaty-promocja-motul-32035/

Kolego Terpis czy rolka i tłumik jest firmy INA, czy tylko pudełka INY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak tak rozrzutnie używasz wykrzykników to zrób zdjęcia znaków fabrycznych INY na rolce i tłumiku bo nie wierzę gdyż INA jest także pakowaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kogo zgłaszać można się po taki koplet Audi? (Jak rozumiem to jest cały komplet z serwisu?)

Cały komplet Ori z Audi - 1310 zł + robocizna 900 zł , ok 2200 zł całość dzwoniłem i pytałem.

Wymiana rozrządu co +-150 tyś. lub 7 lat, Gwarancja ASO 2 lata.

Cena w ASO AUDI Rowiński&Wajdemajer Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacza nie ma sensu wymieniać przy każdej wymianie rozrządu z wyjątkiem sytuacji kiedy cieknie z niego. Nawet w niemieckim ASO w mojej B6 nie wymieniali przy pierwszym rozrządzie przy 112000. Myślę, że dopiero zbliżając się do 200k jest sens go wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napinacz latwo sprawdzic naciskajac na trzpien przy wymianie, ja kupilem nowy ale moj stary wraz byl napiety ze nawet o 1mm nie udalo mi sie go wcisnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...