Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zalety i wady 2.0TFSI


kolunio

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o silnik to oprogramowanie inne. Mam wgrany program z dtm 220KM a hamownia pokazała 235KM.

Sent from my Lumia 820 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój pali średnio ok 10 , da się zejść do 7,5 na trasie przy stałej prędkości do 130km/h, da się też przekroczyć 15l przy ostrym traktowaniu. Normalna jazda(nie emerycka) w mieszanym trybie to 10 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fis to przeważnie pokazuje jakieś dziwne liczby,ostatnio zrobiłem taki mały test wlałem 20L zrobiłem na tym 300km mi wyszło 6.6/100km,a ten pokazał 8.5 średnio:decayed: i szczerze to nie wiem jak to zlicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo w cyklu mieszanym przy spokojnym traktowaniu jak na 20 litrach 220 km zrobię to sukces wielki

Sent from my iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hołowczyc20 chyba coś pomyliłeś z wyliczeniami i bardziej bym wierzył fisowi niż Twoim obliczeniom. Zalej do pełna... przejedź jakaś x trasę i wtedy dolej do pełna - wtedy licz proporcję. Nie wierzę, że jadąc do 160 zrobiłeś 6,6 l/100km, nawet jak byś cały czas jechał 90 km/h i tylko raz przyspieszył do 160 km/h.

Z Twojej wypowiedzi wynika, że dolałeś 20 l i zrobiłeś 300, a powinieneś zrobić 300 i zalać do pełna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wychodzi mniej więcej 8.0 lub 9.0 przy sprzyjających wiatrach na trasie. W mieszanym cyklu 9,0/11,0 oraz w mieście 11,0 do 14 l jak sobie szybciej śmigam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia z cyklu mieszanego u mnie jest dość szeroka bo w zakresie 8-13l/100km. Q i Tip swoje robi.

W trasie i zamulaniu 70-90km/h da się zejść do ok. 7 litrów, natomiast ostatnio w trasie Katowice-Warszawa-Katowice przy prędkościach 120-160km/h średnia wyniosła 9l/100km więc nie ma źle. Wszystko wg fisa lecz faktyczny stan mierzony na baku mniej więcej się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogólnym forum audi ten silnik ma złą opinie glownie ze wzgledu na bardzo duze zuzycie oleju . Panowie jak ten problem wyglada w waszych autach ? Interesuje mnie to bo zamierzam kupic B7 z tym silnikiem

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem autem dopiero 7 tyś od czasu jak kupiłem auto. Wymieniłem olej stan był max po 7 tysiącach jest na bagnecie może 2 mm mniej. Przebieg 90 tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogólnym forum audi ten silnik ma złą opinie glownie ze wzgledu na bardzo duze zuzycie oleju . Panowie jak ten problem wyglada w waszych autach ? Interesuje mnie to bo zamierzam kupic B7 z tym silnikiem

Wydaje mi się, że problem dotyczy głównie TFSI z B8 bo pomimo tej samej nazwy motory B7 a B8 dość mocno się różnią, w dodatku w B8 były akcje serwisowe w temacie zwiększonego poboru oleju.

Ja u siebie nie zauważyłem nic takiego, odrobinę bierze jak każdy uturbiony motor lecz nie jest to drastyczna ilość i spokojnie można się zmieścić pomiędzy wymianami (co 10tys km) z tym co pozostaje z 5l bańki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem z 2007r 220KM i brał 1litr na 3tys km a przebiegu miał 100tys z książką serwisową
Czyli by wychodzilo jakies 0.33l na 1000 km . Ostatnio wyczytałem gdzies w sieci o facecie ktoremu skoda RS 2.0TFSI 200KM brala bardzo olej.Przy kilku zmianach oleju testowal oleje roznych marek i nawet na koncu zalał motul specyfic i nic to nie dalo.Brała olej caly czas bez zmian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...