Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Morska Quattro - Na razie bez większych modów


ch0m1k

Rekomendowane odpowiedzi

Historia czyli jak to się zaczęło ...

Za samochodem rozglądałem się już praktycznie od kwietnia , maja lecz wiedziałem że kupię dopiero w październiku . Służyć miał on do dojazdów do szkoły , na treningi no i ogólnie wozić d*pę to tu to tam . Na początku rozglądałem się za zwykła ośką lecz kiedy przejechałem się 4x4 to moje poglądy na ten temat się zmieniły . Przegrzebałem całą grupę VAG z 4x4 : VW Bora , Golf , Passat , A4 , A6 C4 i tym podobne . Na początku mocno nastroiłem się na A4 albo Passata - Duże konkretne auto , pewnie się prowadzi i tak dalej . Lecz wielowachaczowe zawieszenie mnie zraziło ( i to podwójne w przypadku 4x4 ) rozglądałem się więc za czymś z VW z 4motion ( wiadomo to nie stałe quattro no ale zawieszenie zwykłe ... ) I tak już byłem o krok od zakupu Bory lub Golfa gdy nagle trafiła się w przyzwoitej cenie A4 w Quattro . Postanowiłem zadzwonić i dowiedzieć się szczegółów co i kiedy było robione . Dowiedziałem się że mniej więcej rok temu między innymi robione było zawieszenie na przodzie i łożyska w kołach . Tatusiek stwierdził - To bierz ją może nie będzie trzeba odrazu zawieszenie w niej robić . Zadzwoniłem jeszcze raz w weekend powiedziałem że mam dosyć spory kawałek do Niego ( 460Km ) więc czy nie ma jakichś rażących wad i jest tak jak w ogłoszeniu . Powiedział mi że jak na zdjęciu z przodu zderzak trochę draśnięty ( psa trzasnął ) no i z tyłu delikatna pajęczynka na zderzaku . Postanowiliśmy pojechać . No i nie zawiodłem się :) Stan przyzwoity . Wiadomo nie jest to nowy samochód ale jak na 15 letni stan był i jest bardzo dobry :)

Wyposażenie

S-line to to nie jest ale dla mnie wystarczające jest to co ma :)

-Napęd QUATTRO (4x4) <3

-ABS

-Climatronic

-4xAirbag

-El.szyby (przód)

-El.lusterka

-Halogeny

-Podgrzewane fotele ( przód 2x )

-Podgrzewane lusterka

-Tapicerka welurowa

-Immobiliser

-Tempomat

-Komputer pokładowy (chyba 1/2 fis )

-Centralny zamek

- 4 kluczyki (2 scyzoryki z pilotem + 2 serwisowe)

-Hak (WYCIĄGANY)

-Podłokietnik

-Oryginalne radio AUDI CHORUS z nagłośnieniem NOKIA

-Dzielona tylna kanapa + przepust na narty (lub inne długie nad gabaryty)

Od siebie mogę dodać że wnętrze jak i cały samochód wygląda , był , ( jest i będzie ) strasznie zadbane :)

To teraz trochę konkretniej

Na samym zdjęciu ten kolor nie wyglądał tak dobrze jak na realu . Powrót zza Bydgoszczy aż do Suwałk był czystą przyjemnością . Może nie przesadzając ale te 110km w TDI z Quattro przerosło moje oczekiwania bo myślałem , że będzie zamulała a do 4 na dodanie gazu czuć efekt "wciskania w fotel" więc porównując się do mojego wcześniejszego Golfa III 1.9 TDI 90 kuca w Audiku dynamika jazdy jest git :)

Przebieg (i to jest najlepsze ) 223 tysie :) Więc zaczynając już o tym Auto do 2010 roku było w Niemczech (1 właściciel ) . Drugim a pierwszym w kraju był ten od którego kupiłem auto ( Miał ją ponad 3 latka ) . Drugim właścicielem w kraju jestem ja .

Przechodząc do sedna sprawy nr VIN pokazał , że w 2010 roku jeszcze w Niemczech licznik wskazywał magiczny przebieg 175 tyś KM , Drugi właściciel zrobił nią nieco ponad 40 tyś KM , zobaczymy ile zrobię ja :)

Aczkolwiek jeżeli przebieg jest prawdziwy ( bo wiem że nr VIN to nie wszystko ) bynajmniej stan samochodu na to wskazuje zarówno wnętrza jak i zewnątrz i praca silnika - To pojeżdzę DŁUUUUUGO :)

Kilka FOTEK

0yai.jpg

Uploaded with ImageShack.us[/url]

s639.jpg

Uploaded with ImageShack.us

4v4d.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dw6g.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Najbliższe PLANY

-Podłączenie do Chorusa wzmacniacze i suba + tylna połka tak aby grało dobrze wewnątrz :)

-Może w któryś wolny weekend polerka końcówki wydechu

Dalsze PLANY

- Pomalowanie zderzaka przód (po zimie)

- Być może mały car detaling

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny egzemplarz z dużym potencjałem. Dasz ładne koła, odpicujesz lakier i będzie miód malina ;)

Pamiętaj w DE też kręcą liczniki tak, że jak przyjeżdża na przegląd, to niby wszystko gra. Ale jak wszystko gra to nie ma co sobie głowy zawracać.

Bezawaryjności i udanego dłubania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za miłe słowa :) Tommy lakier jak najbardziej po zimie idzie na "małe zabiegi" ;) A Cd kół to raczej nie będą zmieniane . Bynajmniej póki co nie zamierzam ;)

---------- Post dopisany 31-10-2013 at 17:28 ---------- Poprzedni post napisany 15-10-2013 at 16:35 ----------

W tym tygodniu audi powędrowała ku niebu ( nie , nie dachowałem ) wymieniłem sprężyny tak aby była troszkę wyższa i żeby wykorzystać te quattro w zimie :)

poza tym wymienione zostały :

- Olej silnikowy 10w40

- Nowy olej w skrzyni biegów

- Oryginalny olej w dyfrze ( jakby ktoś się zastanawiał ile tam wchodzi to niecałe 2 litry a koszt ok 200zł)

- Nowy rozrząd z pompą wody SKF

- Dwa górne wachacze na przodzie

- Stabilizator lewy tył

- Uszczelniacz mostu z prawej strony (ktoś zaoszczędził i wsadził zamiennik - zaoszczędził aż 20zł względem oryginału ...)

- Ponad to wszystkie wszyściutkie filtry

Jutro dam zdjęcie jak wysoko audi teraz stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wyzsza niz to co na zdjeciach to szto już żyrafa nie kozica:facepalm: zimą z Q na mega glebie jeżdzi sie lajtowo, no chyba ze totalnie wjeżdzasz w pole i odśnieżasz autem droge...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam za miastem więc i małe odśnieżanie wpadnie a to co było to było za nisko . Porównaj nawet na tamtych zdjęciach tył względem przodu . Jak opona w nadkolu na tyle a jak na przodzie siedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, pierwszy człowiek, który idzie w przeciwna stronę do reszty ;) Auto fajne, zawsze podobał mi się ten kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, pierwszy człowiek, który idzie w przeciwna stronę do reszty ;) Auto fajne, zawsze podobał mi się ten kolor.

malo wiesz jeszcze o tym forum :grin: auto fajne. pokaz teraz ta kozice gorska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, pierwszy człowiek, który idzie w przeciwna stronę do reszty ;) Auto fajne, zawsze podobał mi się ten kolor.

@Babel po prostu taka mi jest potrzebna nie to że idę w przeciwną stronę . Żebym mieszkał w mieście to by mogła być i gleba ale za miastem w dobrą zimę kurchany śniegu bywają spore :)

@Gwerty jak będzie tylko wolna chwila to czemu by nie :)

@Magicbattle dzisiaj kompletnie zapomniałem o tym zdjęciu jutro w ciągu dnia zrobię i na pewno wstawię

---------- Post dopisany 02-11-2013 at 10:13 ---------- Poprzedni post napisany 01-11-2013 at 17:21 ----------

A oto i ona

fc23.jpg

zcbg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błotnik ma cos inny odcien i maska tez wydaje sie lekko zagięta :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No miała jakieś tam przygody lewym bokiem ale to jak 99% aut z tych roczników . Bezwypadku się nie kupi a już na pewno nie za 12tyś.

Najważniejsze aby dobrze chodziła i że przebieg oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg to bym sobie darował, ma tyle ile chcesz i juz żadne viny czy stany ci tego nie potwierdzą bo jaki problem kupić plastiki w lepszym stanie jeśli cos ma skaze:wink: grunt że jeżdzi dobrze:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi vin jak vin ale mam książkę serwisową . Jest tak jak napisałeś - aby dobrze jeździła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu audi powędrowała ku niebu ( nie , nie dachowałem ) wymieniłem sprężyny tak aby była troszkę wyższa i żeby wykorzystać te quattro w zimie :)

Jakie sprężyny dałeś ? też mam sedana ,,Q'' i lubię zimą wyskoczyć sobie w pola ,Wiejskie drogi' ale denerwuje mnie bo na ori czasami zawieszę sie gdzieś że bez łopaty się nie obchodzi ;/ Dobry zakup :) Ja jestem z Gołdapi <60km od Suwałk>, kiedy będziemy mogli sie złapać Quattrówkami w zime :D Powodzenia w modzeniu :D:D:D :banan::banan::banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to kupiłem te sprężyny od kolegi który miał oryginałki ze swojej zezlomowanej a4 więc Ci nie powiem .

Dobre zamienniki to cena ok 250zł szt a oryginał nawet do 500 szt

Swoją drogą Twoja audi nie była kiedyś na sprzedaż ? Tzn gdzieś w przedziale od wakacji do teraz :)

Się złapać koniecznie trzeba w zimie tak sobie po cichu myślałem żeby nawet urządzić jakiś mini spocik w zimę z udziałem forumowych Q i zrobić filmik coś w stylu jbb :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak była wystawiona :) Miałem zmieniać na B7 ale jednak ciesze się że nie zamieniłem sie na kijek ;) Dobre by było :D zebrać min z 10 ,,Q'' i jakaś mała trasa zimą :D Suwalskie szerokie ronda :banan: no dobrze gada więc Panowie na czterech łapach co o tym myślicie ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...