Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Płyn zimowy z intermarche .


e2rd-85

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio skuszony przystępną ceną nabyłem w intermarche zimowy płyn do spryskiwaczy -22C (taki zielony z dołączonym do kanistra dzióbkiem/lejkiem ).

Jak się okazało potem ma dość taki nieprzyjemny chemiczny zapach. Ale nie o zapach chodzi zimą , ma być czysta szyba :wink:

I wiadomo jak to po spryskaniu zawsze zakropi po dachu , i teraz mam cały dach w takich jakby tłustych kropkach które nawet za bardzo nie chcą wyschnąć.

Czy może to uszkodzić lakier ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:decayed: do spryskiwaczy na 100%

Mocno czuć jakby jakimś alkoholem z jakąś chemią.

Szybę dobrze myje, ale na dachu te kropki takie jakby tłuste są (dedukuje że są tłuste, bo słabo schną),dopiero jak się je przetrze ręką to schodzą .

Na etykiecie nie ma składu tylko wiadomo jest napisane że działa drażniąco na oczy i może powodować wysuszanie i pękanie skóry .

Ale lakierowi chyba nie powinno zaszkodzić co ?

Nie kupój dziadów z marketów. Wszystkie mają napis -22 a zamierzają przy -5.

a te płyny co za punkty na stacji benzynowej dają to też nie lepsze , te orleny i inne , ale nigdy mi nie zamarzły .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre płyny niszczą lakier, widziałem już kilka takich plam, odbarwień. Zresztą lakiernik, który robił mi odprysk, mówił że ostatnio robił też takie uszkodzenie.

Płyn z orlenu najlepszy, ale i najdroższy :) Kiedyś kupiłem najtańszy marketowy i w samochodzie tak capiło, że podejrzewałem nagrzewnicę o rozszczelnienie. W zimie musiałem otwierać okno, bo nie dało się wytrzymać a znajomi radzili zmieniać samochód :) Po zmianie płynu i wymianie fitra kabinowego jak ręką odjął :grin: Od tej pory wolę wydać 20pln za 4 litry czegoś lepszego :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata remu kupilem plyn w Realu, pierwszy i ostatni raz. Gdy wlaczylem spryski to dzieciak zwymiotowal mi w aucie, straszne qurestwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest w Biedronce. Trochę śmierdzi, ale nie zamarza, nie brudzi lakieru i dobrze zmywa.

Robili testy w Auto świecie kiedyś i bił całą nawet markową konkurencję na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z płynami do szyb jest jak z wódką, jak wchodzi na rynek to robi robotę, a później kupujesz z przyzwyczajenia :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest w Biedronce. Trochę śmierdzi, ale nie zamarza, nie brudzi lakieru i dobrze zmywa.

Robili testy w Auto świecie kiedyś i bił całą nawet markową konkurencję na głowę.

Tylko ten biedronkowy zmienił się ubiegłej zimy na -. Śmierdzi strasznie. Polecę sonax xtream, nie zamarza przy -18 i ładnie pachnie, nie zostawia białych smug, dostępny w realu w rozsądnej cenie

Wysłane z mojego GT-I9070

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, aby nie kupować z metanolem.

Cywilizowane kraje mają zakas obrotu taką trucizną, u nas można kupić 5L zimowego płynu z metanolem 20%.

Pomyślcie co się dzieje z organizmem po wypiciu kieliszka metanolu, o wąchaniu już nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w najwieksze mrozy w hyundaiu lałem denaturat. Nic nie zamarzało szyby odtłuszczało a że nos mam zawalony cały rok to i zapach mi nie przeszkadzał. :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dlugi czas kupowalem autolandu i bylo ok. ostatnio kupilem z biedraksy i strasznie nieprzyjemnie klepał (a w tym tescie auto swiat niby zapach gejpfruta :kwasny: ). takze chyba powrót do autolandu mnie czeka, chyba ze gdzies trafie na ten turtle wax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem że ten płyn który kupiłem w intermarche jest wyprodukowany przez Platinum Oil więc nie powinien być taki zły

Dałem tylko 13zł - za 5L -22C z jakąś niby:naughty: nanotechnologią .

I tutaj się poprawiam bo napisałem że płyn jest zielony, a tak nie jest . Zielony jest kanister a płyn jest przezroczysty .

Czyli jak uważacie , chyba nie powinien zaszkodzić lakierowi , co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, aby nie kupować z metanolem.

Cywilizowane kraje mają zakas obrotu taką trucizną, u nas można kupić 5L zimowego płynu z metanolem 20%.

Pomyślcie co się dzieje z organizmem po wypiciu kieliszka metanolu, o wąchaniu już nie wspomnę.

Jak się zmiesza z colą to nie czuć.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...