Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Opinie o silniku i koszty

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Co ile wymienia się rozrząd w tym silniku? Zamierzam kupić 2 auto i zastanawiam się nad tym silnikiem będę zadowolony? 

Opublikowano

z pewnych rąk jak najbardziej tak. Niby można zrobić aż 120 tyś ale wolał bym tego nie sprawdzać i wymianę zrobić po 100 może 110 tyś 

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Witam wszystkich a jaki olej polecacie do takiego silnika 3.0 v6 automat

Opublikowano

Dużo było w tym temacie. Ja jako jeden z nielicznych na tym forum a może i jedyny leje tylko valvoline vr1-racing od 5 lat.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
5 godzin temu, komarex napisał:

Witam wszystkich a jaki olej polecacie do takiego silnika 3.0 v6 automat

Motul xcess 8100

Opublikowano
13 godzin temu, darox5 napisał:

Dużo było w tym temacie. Ja jako jeden z nielicznych na tym forum a może i jedyny leje tylko valvoline vr1-racing od 5 lat
 

Valvoline 5W50 mam nadzieję a nie 10W60 ?.

Mam w takim silniku aktualnie Millers CFS 5W40 zastanawiałem się nad tym Valvoline na kolejną wymianę ale brak dokładnych opinii.

Opublikowano
57 minut temu, KINIAM napisał:

Valvoline 5W50 mam nadzieję a nie 10W60 ?.

Mam w takim silniku aktualnie Millers CFS 5W40 zastanawiałem się nad tym Valvoline na kolejną wymianę ale brak dokładnych opinii.

Tylko ze jam mam w papierach (dopiero co zobaczyłem) olej 5w30 tylko nie jest napisane jaki, nie wiem czy można przeskoczyć odrazu na 5w 50?

Opublikowano

Tak tylko valvoline 5w50 vr1 Racing. Od 5 lat leje wymiana co 15 tyś i zlewam prawie czysciutki, mi jeździ się na nim bardzo dobrze, ale to też zależy od stanu kondycji silnika, może go pobierać albo i nie. Wiadomo coś weźmie ale nie idzie to w litry...

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 3.09.2017 o 10:13, komarex napisał:

Tylko ze jam mam w papierach (dopiero co zobaczyłem) olej 5w30

Ten olej nie nadaje się zbytnio do tego silnika jest rzadki jak siki  węża..

łatwo pokonuje uszczelnienia -  czytaj wycieki  a poza tym ma cienki film co przy trochę bardziej  sportowej jeździe grozi zerwaniem i lekkimi zatarciami silnika ....

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
W dniu 11.09.2017 o 21:42, Robero321 napisał:

Ten olej nie nadaje się zbytnio do tego silnika jest rzadki jak siki  węża..

łatwo pokonuje uszczelnienia -  czytaj wycieki  a poza tym ma cienki film co przy trochę bardziej  sportowej jeździe grozi zerwaniem i lekkimi zatarciami silnika ....

Co za bzdury, jak masz nieszczelności to i na 15w40 będziesz miał wycieki jak sie zagrzeje. Co to za legendy to głowa mała.

Filtr oleju zależy od jego klasy i składników na których jest mieszany a nie od tego czy jest 5w30 czy 10w40. Przestańcie tworzyć baśnie bo później nieświadomi sieją głupoty.

 

Opublikowano

Sam nie pisz bzdur 

Zanim się wypowiesz o czyjejś wypowiedzi doucz się  albo zerknij w karty katalogowe SAE na przykład wg. tep. otoczenia oleju o którym napisałem że się nie bardzo nadaje do Silnika ASN o którym jak widać nie masz zielonego  pojęcia..

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

To ja też coś napisze.Kupiony 2 tygodnie temu 2003 jako 2 auto:).Sedan w Q manual 6.Po pakiecie startowym.2500 z robotą.Na razie ok.Wszystko na swoim miejscu.Zapitala wyraźnie lepiej od BEX serii.Spalanie?Autostrada do 140,korki na bramkach i ganianki na miejscu około 30 km.Średnia 11.Więc jest git.Oby jeździł bezawaryjnie.Jeszcze kuchenkę trzeba założyć:decayed:.Zobaczymy jeszcze jak z poborem oleju.Oby jak najmniej:)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Niedługo też będę sprzedawał moje Audi [AWA] i mam zamiar przesiąść się w 3.0. Wszystko w miarę jest jasne z tym silnikiem, oczywiście będę szukał napędu quattro ale zastanawia mnie dlaczego tyle osób ma skrzynie automatyczną tipa. Jakie są jego zalety względem manuala 6 biegowego, bo oprócz wygody chyba brak? 

Planuje kupno benzyny i założenia gazu. Myślę, że spalanie 15 l gazu jest realne 50% miasto Bydgoszcz, 50% trasa? 

Tryb jazdy raczej normalny z częstymi wyścigami spod świateł :D aktualnie 2.0 fsi pali mi 8 litrów BP , koszt ok 40 zł /100 km. Licząc 15l LPG koszt będzie zbliżony, a 70 KM więcej no i quattro. 

Nakierujcie mnie, czy dobrze myślę. 

Ewentualnie jeśli ktoś z Kujawsko - Pomorskiego lub Mazowieckiego ma 3.0 chętnie podjechał bym obczaić i pogadać :)

Opublikowano

Jak chcesz wyścigi spod swiateł,to tip odpada.To jest wygoda,ale jak teraz masz AWA,to wielkiej różnicy nie odczujesz w osiągach.Tylko manual,jak chcesz trochę poszaleć.Według danych katalogowych 3,0 w tipie ma osiągi zblizone do 1,8t 163 ośki;).I tip dlatego,że jest z Q,a ośki mają automat multi,a on jest jaki jest i ciężko,to też się sprzedaje.;)

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Witam wszystkich serdecznie, to mój pierwszy wpis, przestudiowałem kilaka tematów i dogłębnie całą rozmowę w tym temacie jednak mam kilka pytań które są dla mnie decydujące.

 

W tym tygodniu będę kupował B4 3.0 Q automat + LPG STAG300 z 2003 r. auto ma 270 tys. kupuje od osoby prywatnej, auto kupione w PL na co mam zwrócić konkretnie uwagę chodzi mi wyłącznie o kwestie mechaniczne, ponadto proszę polecić mi w promieniu 30km od centrum  Katowic osobę która może mi dobrze auto sprawdzić i zdiagnozować auto przed zakupem. BĘDĘ MEGA WDZIĘCZNY !! Proszę możliwie o szybką odpowiedź w maksymalnie w sobotę planuje już autem wrócić do domu :) Serdecznie pozdrawiam.

Opublikowano

Atakuj do kolegi waskiv z Bedzina:hi:

Opublikowano

ok dziękuje, a ma moze ktos do niego nr telefonu ?

Opublikowano

Na min 2 lata musi starczyć może mniej, ale chciałbym kupić auto dobrze utrzymane, no i jakoś mi te 3.0 V6 no i quattro przypada do gustu, przez 2 ostatnie lata jeździłem Mercedesem GL450 4,7 V8 340 km 4x4 zagazowałem go zrobiłem ok 100 tys km i najwyższa pora było się do pozbyć inne priorytety i teraz już chciałbym audi a to że kiedyś kiedyś b6 mi się bardzo podobała to zdecydowałem się na taką, 4.2 odpada bo profil jazdy się zmienił na bardziej miejską 70/30 wczesniej to tylko trasa. No i przyzwyczailem sie do tego mruczenia V :D.

A powiedzcie bo sprawdziłem sobie auto które mam na oku w naszej polskiej ewidencji pojazdów i wygląda to tak jak ponizej troche sporo właścicieli ale czy to moze zle swiadczyc o aucie ? jest komplet dokumentów z ksiażka serwisowa audi od początku 2003 r mam zdjęcia i widać ze to oryginał wpisy robione obecny właściciel twierdzi ze wymienił rozrząd w nim niedawno, mogę na priv podać nr VIN jeśli ktos jest w stanie mi pomóc:

ps. szukam w miare konkretnego wyposazenia tj. Quattro, 4x elektryka, automat, opcjonalnie elektryczne fotele ksenon duza navi (ale można ją wymienić) więc moje poszukiwania są mocno okrojone

Na OLX i allegro jest kilka osób prywatnie sprzedających ten model 3.0 z gazem np:

1. https://www.olx.pl/oferta/audi-a4-b6-3- ... 343e543c01
2. https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-a ... xtor=SEC-8 ale troche przekracza mój założóny budżet myslałem ze zamkne sie w granicach 17 z rejestracja nei liczac ewentualnych kosztów wymiany czegoś tam ;p



2003 Rok produkcji

14.08.2003


Pierwszy właściciel w Polsce

Właściciel: firma lub organizacja

Województwo, w którym pojazd zarejestrowano: małopolskie

14.08.2003


Pierwsza rejestracja w Polsce

08.08.2006


Zmiana właściciela

Właściciel: firma lub organizacja

Województwo, w którym pojazd zarejestrowano: śląskie

14.09.2006


Zmiana właściciela

Właściciel: osoba fizyczna

Województwo, w którym pojazd zarejestrowano: śląskie

09.12.2009


Zmiana właściciela

Właściciel: osoba fizyczna

Województwo, w którym pojazd zarejestrowano: śląskie

18.09.2010


Zmiana właściciela

Właściciel: osoba fizyczna

Województwo, w którym pojazd zarejestrowano: małopolskie

14.04.2011


Zmiana właściciela

Właściciel: osoba fizyczna

Województwo, w którym pojazd zarejestrowano: śląskie

02.09.2013


Badanie techniczne (ważne do 02.09.2014)

Rodzaj badania: okresowe

Wynik badania: pozytywne

22.07.2014


Zmiana właściciela

Właściciel: osoba fizyczna

Województwo, w którym pojazd zarejestrowano: śląskie

22.07.2014


Dodanie współwłaściciela

Współwłaściciel: osoba fizyczna

02.09.2014


Badanie techniczne (ważne do 02.09.2015)

Rodzaj badania: okresowe

Wynik badania: pozytywne

Ostatni zarejestrowany stan licznika: 234 144 km

(Uwaga. Stan licznika gromadzimy od 2014)

01.08.2015


Zmiana właściciela

Właściciel: osoba fizyczna

Województwo, w którym pojazd zarejestrowano: śląskie

01.09.2015


Badanie techniczne (ważne do 01.09.2016)

Rodzaj badania: okresowe

Wynik badania: pozytywne

Ostatni zarejestrowany stan licznika: 242 451 km

(Uwaga. Stan licznika gromadzimy od 2014)

01.09.2016


Badanie techniczne (ważne do 01.09.2017)

Rodzaj badania: okresowe

Wynik badania: pozytywne

Ostatni zarejestrowany stan licznika: 258 283 km

(Uwaga. Stan licznika gromadzimy od 2014)

30.10.2017


Badanie techniczne (ważne do 30.10.2018)

Rodzaj badania: okresowe

Wynik badania: pozytywne

Ostatni zarejestrowany stan licznika: 269 203 km

(Uwaga. Stan licznika gromadzimy od 2014)

25.12.2017 02:02:48

Wygenerowanie raportu
Podsumowanie zdarzeń:

Właściciele (od rejestracji do wygenerowania raportu): 8

Współwłaściciele (od rejestracji do wygenerowania raportu): 1
Stan aktualny:

Województwo, w którym pojazd zarejestrowano: śląskie

Polisa OC: aktualna

Badanie techniczne: aktualne

Liczba właścicieli: 1

Liczba współwłaścicieli: 1

Opublikowano

Bo ta 2 cena mocno przesadzona;).Znajdź waskiv na forum i wyślij priv o numer.:hi:.Ta 1 jest bardzo podobna do byłej fury własnie waskiv.Nawet gaz identycznie położony.Możliwe,że nawet z tym autem miał ten kolega do czynienia,bo jest z jego rejonu,a on jest znanym u nas specjalistą od ASN:)

Opublikowano

Juz mu napisałem priv czekam na odpowiedz :) fajnie jakby sie odezwał.

 

1 ok ale ja uparłem sie na Quattro :) i nie ukrywam szukam bogato wyposażonej wersji, a czy moze ktos znajacy forum moglby wklejc link do tematu odnosnie przekladki zegarów i nawigacji z tej radiowej waskiej ( przepraszam za okreslenie nie znam jeszcze oznaczeń) na duża z nawigacja

Edytowane przez AlexDLU

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.