Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie o silniku i koszty


Mithrindil

Rekomendowane odpowiedzi

Co ile wymienia się rozrząd w tym silniku? Zamierzam kupić 2 auto i zastanawiam się nad tym silnikiem będę zadowolony? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pewnych rąk jak najbardziej tak. Niby można zrobić aż 120 tyś ale wolał bym tego nie sprawdzać i wymianę zrobić po 100 może 110 tyś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo było w tym temacie. Ja jako jeden z nielicznych na tym forum a może i jedyny leje tylko valvoline vr1-racing od 5 lat.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, komarex napisał:

Witam wszystkich a jaki olej polecacie do takiego silnika 3.0 v6 automat

Motul xcess 8100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, darox5 napisał:

Dużo było w tym temacie. Ja jako jeden z nielicznych na tym forum a może i jedyny leje tylko valvoline vr1-racing od 5 lat
 

Valvoline 5W50 mam nadzieję a nie 10W60 ?.

Mam w takim silniku aktualnie Millers CFS 5W40 zastanawiałem się nad tym Valvoline na kolejną wymianę ale brak dokładnych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, KINIAM napisał:

Valvoline 5W50 mam nadzieję a nie 10W60 ?.

Mam w takim silniku aktualnie Millers CFS 5W40 zastanawiałem się nad tym Valvoline na kolejną wymianę ale brak dokładnych opinii.

Tylko ze jam mam w papierach (dopiero co zobaczyłem) olej 5w30 tylko nie jest napisane jaki, nie wiem czy można przeskoczyć odrazu na 5w 50?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko valvoline 5w50 vr1 Racing. Od 5 lat leje wymiana co 15 tyś i zlewam prawie czysciutki, mi jeździ się na nim bardzo dobrze, ale to też zależy od stanu kondycji silnika, może go pobierać albo i nie. Wiadomo coś weźmie ale nie idzie to w litry...

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2017 o 10:13, komarex napisał:

Tylko ze jam mam w papierach (dopiero co zobaczyłem) olej 5w30

Ten olej nie nadaje się zbytnio do tego silnika jest rzadki jak siki  węża..

łatwo pokonuje uszczelnienia -  czytaj wycieki  a poza tym ma cienki film co przy trochę bardziej  sportowej jeździe grozi zerwaniem i lekkimi zatarciami silnika ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2017 o 21:42, Robero321 napisał:

Ten olej nie nadaje się zbytnio do tego silnika jest rzadki jak siki  węża..

łatwo pokonuje uszczelnienia -  czytaj wycieki  a poza tym ma cienki film co przy trochę bardziej  sportowej jeździe grozi zerwaniem i lekkimi zatarciami silnika ....

Co za bzdury, jak masz nieszczelności to i na 15w40 będziesz miał wycieki jak sie zagrzeje. Co to za legendy to głowa mała.

Filtr oleju zależy od jego klasy i składników na których jest mieszany a nie od tego czy jest 5w30 czy 10w40. Przestańcie tworzyć baśnie bo później nieświadomi sieją głupoty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie pisz bzdur 

Zanim się wypowiesz o czyjejś wypowiedzi doucz się  albo zerknij w karty katalogowe SAE na przykład wg. tep. otoczenia oleju o którym napisałem że się nie bardzo nadaje do Silnika ASN o którym jak widać nie masz zielonego  pojęcia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też coś napisze.Kupiony 2 tygodnie temu 2003 jako 2 auto:).Sedan w Q manual 6.Po pakiecie startowym.2500 z robotą.Na razie ok.Wszystko na swoim miejscu.Zapitala wyraźnie lepiej od BEX serii.Spalanie?Autostrada do 140,korki na bramkach i ganianki na miejscu około 30 km.Średnia 11.Więc jest git.Oby jeździł bezawaryjnie.Jeszcze kuchenkę trzeba założyć:decayed:.Zobaczymy jeszcze jak z poborem oleju.Oby jak najmniej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo też będę sprzedawał moje Audi [AWA] i mam zamiar przesiąść się w 3.0. Wszystko w miarę jest jasne z tym silnikiem, oczywiście będę szukał napędu quattro ale zastanawia mnie dlaczego tyle osób ma skrzynie automatyczną tipa. Jakie są jego zalety względem manuala 6 biegowego, bo oprócz wygody chyba brak? 

Planuje kupno benzyny i założenia gazu. Myślę, że spalanie 15 l gazu jest realne 50% miasto Bydgoszcz, 50% trasa? 

Tryb jazdy raczej normalny z częstymi wyścigami spod świateł :D aktualnie 2.0 fsi pali mi 8 litrów BP , koszt ok 40 zł /100 km. Licząc 15l LPG koszt będzie zbliżony, a 70 KM więcej no i quattro. 

Nakierujcie mnie, czy dobrze myślę. 

Ewentualnie jeśli ktoś z Kujawsko - Pomorskiego lub Mazowieckiego ma 3.0 chętnie podjechał bym obczaić i pogadać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wyścigi spod swiateł,to tip odpada.To jest wygoda,ale jak teraz masz AWA,to wielkiej różnicy nie odczujesz w osiągach.Tylko manual,jak chcesz trochę poszaleć.Według danych katalogowych 3,0 w tipie ma osiągi zblizone do 1,8t 163 ośki;).I tip dlatego,że jest z Q,a ośki mają automat multi,a on jest jaki jest i ciężko,to też się sprzedaje.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie, to mój pierwszy wpis, przestudiowałem kilaka tematów i dogłębnie całą rozmowę w tym temacie jednak mam kilka pytań które są dla mnie decydujące.

 

W tym tygodniu będę kupował B4 3.0 Q automat + LPG STAG300 z 2003 r. auto ma 270 tys. kupuje od osoby prywatnej, auto kupione w PL na co mam zwrócić konkretnie uwagę chodzi mi wyłącznie o kwestie mechaniczne, ponadto proszę polecić mi w promieniu 30km od centrum  Katowic osobę która może mi dobrze auto sprawdzić i zdiagnozować auto przed zakupem. BĘDĘ MEGA WDZIĘCZNY !! Proszę możliwie o szybką odpowiedź w maksymalnie w sobotę planuje już autem wrócić do domu :) Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na min 2 lata musi starczyć może mniej, ale chciałbym kupić auto dobrze utrzymane, no i jakoś mi te 3.0 V6 no i quattro przypada do gustu, przez 2 ostatnie lata jeździłem Mercedesem GL450 4,7 V8 340 km 4x4 zagazowałem go zrobiłem ok 100 tys km i najwyższa pora było się do pozbyć inne priorytety i teraz już chciałbym audi a to że kiedyś kiedyś b6 mi się bardzo podobała to zdecydowałem się na taką, 4.2 odpada bo profil jazdy się zmienił na bardziej miejską 70/30 wczesniej to tylko trasa. No i przyzwyczailem sie do tego mruczenia V :D.

A powiedzcie bo sprawdziłem sobie auto które mam na oku w naszej polskiej ewidencji pojazdów i wygląda to tak jak ponizej troche sporo właścicieli ale czy to moze zle swiadczyc o aucie ? jest komplet dokumentów z ksiażka serwisowa audi od początku 2003 r mam zdjęcia i widać ze to oryginał wpisy robione obecny właściciel twierdzi ze wymienił rozrząd w nim niedawno, mogę na priv podać nr VIN jeśli ktos jest w stanie mi pomóc:

ps. szukam w miare konkretnego wyposazenia tj. Quattro, 4x elektryka, automat, opcjonalnie elektryczne fotele ksenon duza navi (ale można ją wymienić) więc moje poszukiwania są mocno okrojone

Na OLX i allegro jest kilka osób prywatnie sprzedających ten model 3.0 z gazem np:

1. https://www.olx.pl/oferta/audi-a4-b6-3- ... 343e543c01
2. https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-a ... xtor=SEC-8 ale troche przekracza mój założóny budżet myslałem ze zamkne sie w granicach 17 z rejestracja nei liczac ewentualnych kosztów wymiany czegoś tam ;p



2003 Rok produkcji

14.08.2003


Pierwszy właściciel w Polsce

Właściciel: firma lub organizacja

Województwo, w którym pojazd zarejestrowano: małopolskie

14.08.2003


Pierwsza rejestracja w Polsce

08.08.2006


Zmiana właściciela

Właściciel: firma lub organizacja

Województwo, w którym pojazd zarejestrowano: śląskie

14.09.2006


Zmiana właściciela

Właściciel: osoba fizyczna

Województwo, w którym pojazd zarejestrowano: śląskie

09.12.2009


Zmiana właściciela

Właściciel: osoba fizyczna

Województwo, w którym pojazd zarejestrowano: śląskie

18.09.2010


Zmiana właściciela

Właściciel: osoba fizyczna

Województwo, w którym pojazd zarejestrowano: małopolskie

14.04.2011


Zmiana właściciela

Właściciel: osoba fizyczna

Województwo, w którym pojazd zarejestrowano: śląskie

02.09.2013


Badanie techniczne (ważne do 02.09.2014)

Rodzaj badania: okresowe

Wynik badania: pozytywne

22.07.2014


Zmiana właściciela

Właściciel: osoba fizyczna

Województwo, w którym pojazd zarejestrowano: śląskie

22.07.2014


Dodanie współwłaściciela

Współwłaściciel: osoba fizyczna

02.09.2014


Badanie techniczne (ważne do 02.09.2015)

Rodzaj badania: okresowe

Wynik badania: pozytywne

Ostatni zarejestrowany stan licznika: 234 144 km

(Uwaga. Stan licznika gromadzimy od 2014)

01.08.2015


Zmiana właściciela

Właściciel: osoba fizyczna

Województwo, w którym pojazd zarejestrowano: śląskie

01.09.2015


Badanie techniczne (ważne do 01.09.2016)

Rodzaj badania: okresowe

Wynik badania: pozytywne

Ostatni zarejestrowany stan licznika: 242 451 km

(Uwaga. Stan licznika gromadzimy od 2014)

01.09.2016


Badanie techniczne (ważne do 01.09.2017)

Rodzaj badania: okresowe

Wynik badania: pozytywne

Ostatni zarejestrowany stan licznika: 258 283 km

(Uwaga. Stan licznika gromadzimy od 2014)

30.10.2017


Badanie techniczne (ważne do 30.10.2018)

Rodzaj badania: okresowe

Wynik badania: pozytywne

Ostatni zarejestrowany stan licznika: 269 203 km

(Uwaga. Stan licznika gromadzimy od 2014)

25.12.2017 02:02:48

Wygenerowanie raportu
Podsumowanie zdarzeń:

Właściciele (od rejestracji do wygenerowania raportu): 8

Współwłaściciele (od rejestracji do wygenerowania raportu): 1
Stan aktualny:

Województwo, w którym pojazd zarejestrowano: śląskie

Polisa OC: aktualna

Badanie techniczne: aktualne

Liczba właścicieli: 1

Liczba współwłaścicieli: 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ta 2 cena mocno przesadzona;).Znajdź waskiv na forum i wyślij priv o numer.:hi:.Ta 1 jest bardzo podobna do byłej fury własnie waskiv.Nawet gaz identycznie położony.Możliwe,że nawet z tym autem miał ten kolega do czynienia,bo jest z jego rejonu,a on jest znanym u nas specjalistą od ASN:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz mu napisałem priv czekam na odpowiedz :) fajnie jakby sie odezwał.

 

1 ok ale ja uparłem sie na Quattro :) i nie ukrywam szukam bogato wyposażonej wersji, a czy moze ktos znajacy forum moglby wklejc link do tematu odnosnie przekladki zegarów i nawigacji z tej radiowej waskiej ( przepraszam za okreslenie nie znam jeszcze oznaczeń) na duża z nawigacja

Edytowane przez AlexDLU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...