Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cewki zapłonowe wymiana


radek4359

Rekomendowane odpowiedzi

Zachęcony postem rafand76 zadzwoniłem jeszcze raz do ASO Szewczyk w Wawie i okazało się, że... jednak mam cewki do wymiany. Dziwne, bo poprzednio niby nie było żadnej akcji.

Tym razem uprzejma Pani po drugiej stronie telefonu logowała się 3 razy do jakiegoś zewnętrznego systemu i okazało się że jest akcja nr 8E65 (o ile dobrze pamiętam), też zostałem poproszony o przyniesienie książki z informacją, że bez niej też da rade ;-)

Dam znać z jaką "końcówką" mi włożyli.

P.S. Mam też jedną cewkę na zapas w bagażniku - ciekawe, czy ją też mi wymienią ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja tez jestem juz po wizycie w ASO AUDI Noma2 Katowice i wymienili mi 2 cewki 1 i 3 :)

akcja nt czyszczenie podszybia niestety nie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiac temu dzwonilem do ASO w Sopocie gdzie dowiedzialem sie ze moj VIN nie łapie sie na tą akcje. Dopiero post kolegi rafand76 nakłonil mnie zeby zadzwonic do ASO Groblewski w Gdańsku. Wymienili wszystkie 4 :good:.

pozdro4all

no i super !! chcieli oszukac klubowicza w ASO :naughty: nie udało im sie :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trza było zapamiętać nazwisko osoby ,która Cię nie zakwalifikowała w Sopocie i wysłać do kierownictwa ASO list z podziękowaniami,najlepiej z pieczątką kancelarii adwokackiej.To może by się oduczyli kłamać jak psy,choć troszeczkę.Dla mnie to k**estwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem po wizycie w serwisie Krotowski-Cichy w Przeźmierowie k/Poznania .

stwierdzili że nie mam wadliwych cewek i nic nie wymieniali .

mk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem po wizycie w serwisie Krotowski-Cichy w Przeźmierowie k/Poznania .

stwierdzili że nie mam wadliwych cewek i nic nie wymieniali .

Moja dzisiejsza wizyta w ASO Szewczyk Wawa skończyła się tak samo - nie ma wadliwych cewek w furze. Pewnie dlatego, że wszystkie były wymieniane dosyć niedawno (50k km temu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a wyjaśnijcie mi jedną rzecz. Czy aby zakwalifikować się na tą wymianę, to w swoim aucie trzeba mieć oryginalne cewki, czy mogą być zamienniki? Bo skoro po VINie jadą, to co niby by ich obchodziło jakie mam. I drugie pytanie do właścicieli ALTów, cewki z jaką literą końcową Wam zakładają? Odpowiedzcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a wyjaśnijcie mi jedną rzecz. Czy aby zakwalifikować się na tą wymianę, to w swoim aucie trzeba mieć oryginalne cewki, czy mogą być zamienniki? Bo skoro po VINie jadą, to co niby by ich obchodziło jakie mam. I drugie pytanie do właścicieli ALTów, cewki z jaką literą końcową Wam zakładają? Odpowiedzcie proszę.

wg mnie trzeba miec oryginal a nie zamiennik bo przed wymiana sprawdzaja - VIN tylko by zobaczyc czy autko wogole ma po co przyjechac...

z tego co pamietam mnie zalozyli z koncowka D :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to mój pierwszy post na tym forum. Mam za sobą akcję serwisową w ASO Groblewski w Gdańsku. VIN jest sprawdzany po to, aby się dowiedzieć czy auto kwalifikuje się do akcji serwisowej. Moje Audi zakwalifikowało się do dwóch akcji: sprawdzenie cewek i sprawdzenie drożności podszybia. Cewkę wymieniono mi tylko jedną, bo tylko ta była z felernej partii i udrożniono mi podszybie. Obsługa bardzo miła i godna polecenia. Przy okazji zakupiłem odmę bo oczywiście mam ją pękniętą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy cewka ze zdjęcia tez podlega wymianie ? Nie wiem czy to jest oryginalna cewka :\

cewka.jpg

Pozdrawiam

update:

dzwoniłem do aso i mam podjechać w sobotę na sprawdzenie cewek silnik 3.0 ASN

Witam

Jestem po akcji serwisowej w ( ASO audi Wrocław Al. Karkonoska 47 ) cewki wymienione 2 sztuki. Obsługa miła i szybka polecam.

update:

ten link: http://www.audi.de/de/brand/de/service/service_fuer_ihren/rueckrufaktionen.html to jakaś lipa. wpisałem vin auta i nic a dzisiaj miałem wymienione cewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To mój pierwszy post na forum.Ja wymieniłem właśnie wczoraj cewki w tej akcji serwisowej.Wymianie podlegały 3 cewki bo jedna była już wymieniona i miała inny symbol i nie kwalifikowała się.A dziwnym trafem akurat zaczęły mi siadać po kolei, jedna po drugiej.Zadzwoniłem do serwisu Audi w Rzeszowie, zapytałem no i moje autko się zakwalifikowało. Obsługa w serwisie Król-Knapik w Rzeszowie bardzo miła i konkretna . :hi:Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jezeli masz oznaczenie h to załoz h ja miałem 3 z oznaczeniem h i jest ok a jedna z oznaczeniem l i dziła tylko jak dostanie temperatury ostrej przestaje działac potem na zimnym odpala znowu kupiłem uzywki 2 z oznaczeniem a i padła po 2 dniach takze tylko takie jakie ci nie padły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem:

1x 06C 905 115M

3x 06C 905 115F

I te 3 przed jakaś godziną się załapały na wymianę

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś sprawdziłem dokładnie co siedzi u mnie w A4 i jestem w ciężkim :shocked:

się okazało że każda z cewek jest inna mianowicie :

1. 06c905115w VW AG

2. 0040102043 BERU

3. 0202381077 BREMI

4. 03d905115f VW AG - jak patrzyłem to wogóle chyba cewka montowana w POLÓWCE LUB SKODZIE FABII :(

Panowie Powiedzcie mi czy to ma wpływ na działanie silnika ? Auto jeździ i nie zauwaazyłęm też problemów z zapłonem ... ale może porównania nie mam ...

Jeśli nie można tak mieszać to poradźcie co zrobić ( wymiana 4 na inne ( o jednym numerze ) czy którąś można z powyższych zostawić ...!!! :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś sprawdziłem dokładnie co siedzi u mnie w A4 i jestem w ciężkim :shocked:

się okazało że każda z cewek jest inna mianowicie :

1. 06c905115w VW AG

2. 0040102043 BERU

3. 0202381077 BREMI

4. 03d905115f VW AG - jak patrzyłem to wogóle chyba cewka montowana w POLÓWCE LUB SKODZIE FABII :(

Panowie Powiedzcie mi czy to ma wpływ na działanie silnika ? Auto jeździ i nie zauwaazyłęm też problemów z zapłonem ... ale może porównania nie mam ...

Jeśli nie można tak mieszać to poradźcie co zrobić ( wymiana 4 na inne ( o jednym numerze ) czy którąś można z powyższych zostawić ...!!! :notworthy:

Jak jeździ to nie ma sensu zmieniać. Dopóki cewka daje rady, to ją trzymaj. Jak padnie, to wymienisz na ori z ASO z końcówką M (najnowsza wersja) :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...