Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cewki zapłonowe wymiana


radek4359

Rekomendowane odpowiedzi

na naszym forum

jak znajde kwit podam ci jutro kod akcji i gdzie nie zadzwonisz chodzi o serwis powiedzai ci co i jak, jesli podASZ im vin

koledze gargur 86 zalewa swiece , to trzeba zdjac pokrywe zaworow kupic paste DIRKO, obczyscic uszczelke i polozyc tą uszczelke na paste dirko , pozniej wymyc swiece i je wkrecic spowrotem i ma hulac , te uszczelki pod klawiature to lipa straszan i kupuje sie je w komplecie po dwie , ta okragła od świec zrob tak sam na dirko

pozdr,

daj znaj jak poszły prace i jaki efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie po krotkiej nieobecnosci :decayed: pod czas naprawy 'gwarancyjnej' mechanik wymienil uszczelke pod pokrywa i przy okazji czujnik od temperatury plynu chlodzacego. auto odpala za pierwszym podejsciem, wentylator nie zalacza sie a i bledow nie widac (odpukac) :wink: jutro w planach mam wykrecenie swiec i ich 'przeglad', nawijal mi o jakiejs innej jeszcze uszczelce przez ktora moze zalewac swiece, ale nie do konca chce sie mi w to wierzyc. co Wy na to? przygladalem sie tez tej co wyjal - nie wygladala na nie wiadomo jak zuzyta - w koncu miala ledwo dwa miesiace - ale zadnych oznak przegrzania czy czegokolwiek ...

elmo814 - 'zestaw' zawieral az uszczelke pod pokrywe, nie bardzo rozumiem ostatnia mysl o swiecach

z gory dzieki za wszelkie info i porady :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wymienił Ci tylko jedną uszczelkę, tą większą a na świece jest stara :facepalm:

uszczelka-pokrywy-zaworow-corteco.jpg

Podobnie miałem w A3, po wymianie oczywiście dwóch uszczelek po kilku miesiącach olej spływał po bloku.

Uszczelki firmy erling

Przy zakładaniu nie dałem silikonu w rogach - tak jest zalecane w instrukcji nawet

Odkręciłem, wyczyściłem i założyłem jeszcze raz te same plus silikon w rogach.

Auto suchutkie ponad rok:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy :-)

Ciekawa sprawa z tą akcja wymiany cewek za darmo, czyli w Rzeszowie można to zrobić w: Autorud > Strona główna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wymienił Ci tylko jedną uszczelkę, tą większą a na świece jest stara :facepalm:

http://t.iparts.pl/140/026143P/dokumenty/uszczelka-pokrywy-zaworow-corteco.jpg

Podobnie miałem w A3, po wymianie oczywiście dwóch uszczelek po kilku miesiącach olej spływał po bloku.

Uszczelki firmy erling

Przy zakładaniu nie dałem silikonu w rogach - tak jest zalecane w instrukcji nawet

Odkręciłem, wyczyściłem i założyłem jeszcze raz te same plus silikon w rogach.

Auto suchutkie ponad rok:banan:

Darku jaka tam jeszcze przychodzi uszczelka na świece? :eusathink: Daj jakieś fotki jak znajdziesz.

Ja zakładałem dwa razy taką jak na zdjęciu poniżej (pierwszy raz po zakupie samochodu bo gdzieś się tam spod niej sączyło i drugi raz składając silnik po remoncie) i jest to uszczelka ori z ASO

Audi_a4_b6_086.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo że panuje ogólnie opinia, że silikonu nie należy dawać przy montażu tej uszczelki, to jednak jest on potrzebny. Ja zakładałem oryginał w ASO VW i tam powiedzieli mi że są miejsca gdzie trzeba silikon dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zakładdałem uszczelkę w marcu ale silikonu nie dawali mam się martwić?
jeżeli od marca nie masz wycieków spod pokrywy zaworów to chyba wszystko w porządku. Ale jezeli przyjmiemy że taka uszczelka powinna spełniać swoją funkcję przez najbliższych 10 lat, a u ciebie bez silikonu zacznie lecieć po 3 latach to może jest to jakaś różnica - ale czy powód do zmartwień?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaciekW - taka mi tez mechanik zalozyl

edekxp - czy jest kilka rodzai uszczelek pod pokrywe bo zglupialem juz

Ja zakładałem taką jak pokazałem na zdjęciu, dwie części, tylko że to A3 1.8 silnik AGN może w B6 są inne ale wątpie

Edit:

Są raczej takie same, można kupić dwie razem lub osobno.

Wpisz uszczelka pokrywy

Sklep Inter Cars - 2mln części do samochodów | Sklep Online

---------- Post dopisany at 13:28 ---------- Poprzedni post napisany at 13:19 ----------

Wy macie silnik 2.0 więc uszczelka jest inna, nie spojrzałem

U was jest jedna sztuka

Wszystko jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oni nie patrzac co ty masz namodzone przy silniku , patrza vin czy aby auto juz nie mialo akcji i na oznaczenia cewek . Jesli wszystko sie zgadza wymieniaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, dowiedziałem się z serwisu że na moje autko również przewidziana jest ta akcja serwisowa odnośnie weryfikacji i wymiany cewek tylko pytanie czy jechać jak się nic nie dzieje i wymienić czy poczekać aż coś zacznie się dziać i dopiero wtedy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pojechałem od razu chociaż nic się nie działo. Stare przeżyły 220tyś i ok, jak założą nowe i też tyle wytrzymają ( przy normalnych rocznych przebiegach to odległy czas ) to już będziemy jeździć a4 b8 :wink:

Druga sprawa nie wiem czy jest jakiś czas podany ile trwa akcja serwisowa na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rzeszowie (AutoRud) wymieniają bez problemu - czas oczekiwania po umówieniu się 2 dni i wizyta w serwisie, warunek jeden - musza być oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja serwisowa 28E9 zaliczona. W Wrocławiu na Karkonoskiej wymienili mi wszystkie 4 cewki. Numery cewek to 06C 905 115H. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie oryginalnej cewki czerwonej masz na poprzedniej stronie. A czarna wygląda tak:Archiwalne: Cewka zapłonowa VW AUDI 06A905115D AWT ALT AWM Gliwice ? Tablica.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...