Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cewki zapłonowe wymiana


radek4359

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jeździ to nie ma sensu zmieniać. Dopóki cewka daje rady, to ją trzymaj. Jak padnie, to wymienisz na ori z ASO z końcówką M (najnowsza wersja)

najnowsze są o numerze : 06C 905 115M ? tak ?

Nom niby jeździ wcześniej wymieniłem juz 2 jedna po drugiej padały ..... te BERU I BREMI ( z ta mam problem ze mi na złaczy sie rozłącza ) może dlatego że te cewki są różne paliło mi te poprzednie...

Jaki w ogóle mają wpływ na prace silnika te cewki , jakei są różnice miedzy nimi ? słabszy impuls .. ? ktoś zna się na tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest akcja to jest sens - zmieniac a nie dyskutowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie teraz jest problem torche innej maści .... mianowicie

rozłącza mi się cewka prawdopodobnie na złączu , mianowicie ( mam kupioną cewke bremi ) prawdopodobnie zapięcie taki dzyndzel jest zle wyprofilowany i podczas gdy silnik sie rozgrzeje przyważnie po jakies trasie plastiki zapięcia robią sie miększe i ta cewka sie rozłacza , myślałem ze to wina złacza ale ta sama sytuacja ma miejsce na kazdym z cylindrów z tą samą cewką

Reklamacja nie wchodzi w gre bo cewka jest sprawna, lecz widocznei zle skonstruowana ...

Myśle nad zakupem ORI cewki zamienić i sprawdzićczy to będize sie działo... Ktoś kiedyś na forum się chwialił ze mozę załatwić Ori cewkę za 120 zł na forum ... Może kojarzycie kto to był ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie wymienisz? To że daje prąd to nie jest jej 100tu %towa sprawność.Zrobili gówno niech dają drugą.To właśnie uroki podrubek niestety.Nie to żebym namawiał do kupowania tylko ori części,ale po to służy forum żeby podpytać kolegów co się nada i polata.Fakt ,że podróby bywają różniste,ale kilku panów powyżej wspominało,że cewki to jednak ori jest najlepiej kupić.Różnica w cenie mała,w jakości duża.Biorąc pod uwagę,że mają latać nie 15tysi tylko 150tysi najmarniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem problemy z cewkami, kilka kupowalem w podrzednych sklepach az w koncy podjechalem do dealera i za 31 funtow kupile ori sztuke i nie dosc ze zaoszczeddzilem hajz to rowniez kilka siwych wlosow...;) jutro sprawdze jaki nr ma ta cewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaoszczędzisz na tym, i tak jak tu wiekszosć mówi kupić trzeba konkreta i będziesz jeżdził a nie myślał kiedy padnie ta albo następna, BERU to ALT ZSE 051 i będziesz śmigał, ja u siebie kompleksowo wymianiłem 6 i lata jak ta lala.

Będziesz potrzebował, polecam się 105 zł sztuka nówka. Pracuję w częsciach a wiec zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy od serwisu - sa rozne info a na miejscu sie okazuje jak jest w danym ASO :)

jezdz i sprawdz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal jest akcja,zaciekawiłem tematem się bo mi chodził na 3 gary czasem (brak mocy, wypadające zapłony)

Musiałem kupić orginalną bo nie szło jechać.

Dzwoniłem do ASO i 23.11 jadę na wymianę cewek i pompy paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal jest akcja,zaciekawiłem tematem się bo mi chodził na 3 gary czasem (brak mocy, wypadające zapłony)

Musiałem kupić orginalną bo nie szło jechać.

Dzwoniłem do ASO i 23.11 jadę na wymianę cewek i pompy paliwa

pompę paliwa?tak przy okazji czy jakaś akcja na pompkę bo nie słyszałem o takiej.

pisz o pompie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi powiedział pan z serwisu telefonicznie, że pompę też wymienią darmo

Jutro jadę to opiszę co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi powiedział pan z serwisu telefonicznie, że pompę też wymienią darmo

Jutro jadę to opiszę co i jak

ulalalaa czekam na dokladne info :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ani cewek ani pompy nie wymienili.Numery są takie jak po wymianie

Pompa nie wiem jakie ma numery ale cewki z literą R na końcu. ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jadę na serwis. Jutro jestem umówiony na sprawdzenie tych cewek i ewentualną wymianę. Może ktoś wie które cewki z jakim numerem kwalifikują się do wymiany?[br]Dopisany: 29 Listopad 2011, 22:30_________________________________________________wymienili mi 3 cewki bo czwartą już miałem wymienianą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dzwoncie do serwisow bo akcja nadal trwa! Ja dzis zadwonilem do ASO w Kielcach i po podaniu VINu powiedziano mi ze kwalifikuje sie do sprawdzenia cewek. Powiedzialem ze od razu moge podac ich numer seryjny tj.06C 905 115F i Pan z ktorym rozmawialem po sprawdzeniu potwierdzil ze kwalifikuja sie do wymiany, jestem umowiony za 2 dni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój się nie kwalifikuje do wymiany że niby był na tej akcji jeszcze w niemczech. Tyle że dwie wyglądające na nowsze cewki mają numer 06A905115D i są czarne:kwasny: W środku to pewnie jeden h.. ale wg ETKI ten numer powinien siedzieć w 1,8T montowanym w audi TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwońcie do ASO bo wiem ze maja teraz program darmowych wymian cewek zapłonowych z oznaczeniem L ktore mialy wade produkcyjna, jeżeli wasze auto będzie sie kwalifikowało:D

Może ktoś to potwierdzić? Bo chyba też czeka mnie wymiana. :kwasny:

Potwierdzam wymieniłem w ASO 2 cewki w ramach akcji serwisowej...ale to było jakieś 1,5 roku temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...