Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cewki zapłonowe wymiana


radek4359

Rekomendowane odpowiedzi

To już chyba zależy od ASO u mnie było pół na pół a wymienili wszystkie.

u mnie też było pół na pół i o wymianie wszystkich nie było mowy, bo do raportu wpisują numery seryjne, o których z góry wiadomo że są wadliwe. Więc jak Ci wymienili wszystkie to poprostu mieli w tym interes.

---------- Post dopisany at 07:01 ---------- Poprzedni post napisany at 06:57 ----------

dodam, że ja w swoim garażu znalazłem starą cewkę, która była wymieniona na nową, ale nie w ramach akcji serwisowej. W ASO powiedzieli mi że mogę im ją podrzucić, bo pasują numery seryjne, a oni przy wymianie w jakimś innym aucie tak to rozpiszą, że ja dostanę nową cewkę. Po tygodniu rżnęli głupa i twierdzili że takiej sytuacji nie było, a po starej cewce słuch zaginął. Podejrzewam, że każda akcja serwisowa to dla nich niezły interes, bo w rzeczywistości nie wiesz co ci "nowego i niewadliwego" wkręcają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś wie czy ta 'akcja' ma miejsce w Anglii? I czy będąc którymś z kolei właścicielem kwalifikuję się do wymiany cewek? Od paru dni mam problemy z zapalaniem rano na zimnym a dzisiaj na rondzie po wciśnięciu sprzęgła wskoczył na 3 tyś obrotów :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia ktorym jestes wlascicielem. Dzwonisz do ASO podajesz swoj VIN i oni ci mowia , czy auto bylo juz objete akcja serwisowa, jesli nie zapraszaja do siebie na wymiane cewek ( tych ktore podlegaja wymianie, nie mam na mysli uszkodzonych a te ktore sa oznakowane jako wadliwe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze auto podlega akcji serwisowej to nieznaczy ze Ci wymienia cewki , bo moze byc tak ze juz ktos na wlasna reke wymienił i wtedy tylko przejazdzka do aso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elmo814, zdaję sobie z tego sprawę, ale przeglądając książkę serwisową nie znalazłem nigdzie wzmianki o wymianie. Jednak dzięki za 'wsparcie' i sprowadzenie mnie z 'obłoków na ziemię' :-P Zostaje mi tylko wierzyć, że cewki są oryginalne aczkolwiek auto ma 10 lat ...

Panowie, a czy wiecie jak sprawdzić czy cewki w aucie są oryginalne? Po czym w ASO wiedzą które wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

mam takie pytanie odnośnie trwającej akcji serwisowej na wymianę cewek w b6. Otóż mam alteka i po identyfikacji w serwisie moje auto kwalifikuje się na wymianę cewek zapłonowych i tutaj pytanie czy opłaca mi się jechać na te akcje skoro z obecnymi cewkami jest wszystko ok (poprzedni właściciel wymieniał cewki we własnym zakresie)? I czy serwis odda mi stare cewki :decayed:

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli wszystko zostaje po staremu dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro piszesz, że poprzedni właściciel wymieniał je na własną rękę to może być problem z przyznaniem Ci cewek w ASO. Jak nie masz daleko do ASO to możesz podjechać i sprawdzić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualne cewki są oryginalne ale niestety nie te które wyjechały z autem z fabryki. W serwisie zaprosili do umówienia terminu wymiany cewek nie pytając czy są fabryczne czy nie. Zadzwonię we wtorek i się dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One nie musza byc fabryczne, mozliwe ze poprzedni wlasciciel tez podmienil na takie ktore pochodza z wadliwej parti. Jadac do ASO sprawdza numery znajdujace sie na cewkach jesli okaze sie ze sa to cewki podlegajace akcji serwisowej to je wymienia, a jesli nie to i tak sie ciesz bo oznacza to ze masz cewki dobre cewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, nic nie tracę, a serwis mam prawie pod ręką więc nie zaszkodzi jechać skoro sami zapraszają :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...