Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmieniliście już opony ?


e2rd-85

Rekomendowane odpowiedzi

Ja juz zmienilem, nie bede czekal az bedzie mroz i mega snieg a ja bede zapychal zmieniac kola do garazu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak co roku z poczatkiem zimy prawdziwej a nie kalendazowej:hi:przewaznie nastepuje to z pocżatkiem grudnia, a gadanie ze zimówka w deszczu jest pewniejsza niz letnia przy tych 7stopniach jest doprawdy śmieszne, na letnich tak nie podriftuje jak na zimowych w deszcz taka prawda, opona zimowa poprzez kiepskie odprowadzanie wody ślizga sie na wodzie:whistling: co roku jest ten sam temat poruszany:whistling:

ale kazdy robi jak uważa, zmiana we wrzesniu jest bezsensu, zryjecie tylko opony na suchym asfalcie, a hamowanie na zimowej gumie na suchym asfalcie jest gorsze niz na letniej:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak co roku z poczatkiem zimy prawdziwej a nie kalendazowej:hi:przewaznie nastepuje to z pocżatkiem grudnia, a gadanie ze zimówka w deszczu jest pewniejsza niz letnia przy tych 7stopniach jest doprawdy śmieszne, na letnich tak nie podriftuje jak na zimowych w deszcz taka prawda, opona zimowa poprzez kiepskie odprowadzanie wody ślizga sie na wodzie:whistling: co roku jest ten sam temat poruszany:whistling:

ale kazdy robi jak uważa, zmiana we wrzesniu jest bezsensu, zryjecie tylko opony na suchym asfalcie, a hamowanie na zimowej gumie na suchym asfalcie jest gorsze niz na letniej:wink:

Właśnie tak robię w tym roku ja też :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zrobiłem przekładkę kółek :wink:

Zimno już jest a do końca miesiąca jazda na 5:00 do pracy...

Poza tym zimówki leżały na wierzchu przygotowane do montażu i trochę wadziły to i założyłem :decayed:

chh00glv3ilp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem.

A na końcu ostatnie zdanie.

Nie śpieszcie się z wymianą opon! Zaczekajcie aż temperatury średnie spadną poniżej 7 stopni i… Szerokiej drogi :)

Życzę szerokości tym co pojadą daleko w kilkudniową trasę na letnich gumach i zaskoczy ich prawdziwa zima.:naughty:

Podsumowując.

Każdy ma swój rozum i sam powinien wiedzieć kiedy jest czas na zmianę.

Jego gumy,jego sprawa.

Ja wolę mokrą,zimną jesienią jeździć na zimówkach 195/65/15 niż na letnich walcach 235/45/17

Po prostu czuję się bezpieczniej.:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem.

A na końcu ostatnie zdanie.

Nie śpieszcie się z wymianą opon! Zaczekajcie aż temperatury średnie spadną poniżej 7 stopni i… Szerokiej drogi :)

Życzę szerokości tym co pojadą daleko w kilkudniową trasę na letnich gumach i zaskoczy ich prawdziwa zima.:naughty:

Podsumowując.

Każdy ma swój rozum i sam powinien wiedzieć kiedy jest czas na zmianę.

Jego gumy,jego sprawa.

Ja wolę mokrą,zimną jesienią jeździć na zimówkach 195/65/15 niż na letnich walcach 235/45/17

Po prostu czuję się bezpieczniej.:naughty:

póki co pogoda nie zmusza do zimówek:wink: na 7dni w tygodniu pada moze 2, a przymrozków jeszcze nie ma by sie spinać na koniecznosć zimówki:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem takie zdanie.

Każdy ma swój rozum i sam powinien wiedzieć kiedy jest czas na zmianę.

Jego gumy,jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeee spokojnie, pogoda jeszcze taka że nie trzeba się spinać na już z wymianą ale też i nic nie stoi na przeszkodzie żeby już jeździć na zimówkach.

Zwłaszcza jak się ma dwa komplety felg to można sobie samemu zmienić jak pogoda zaskoczy.

Ja przełożyłem kółka tylko dlatego że tak mi było wygodniej i musiałem "posprzątać" zimówki :naughty:

Teraz się zastanawiam gdzie przezimować letnie kapcie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jak pisałem wymieniłem opony dziś, ale nie bez problemów:D Chłopaki założyli mi opony asymetryczne wszystkie w tę samą stronę:facepalm::grin: Grzecznie zwróciłem im uwagę i skruszeni zrobili jak trzeba. Okazało się, że ten który zakładał opony jest pierwszy dzień w pracy:facepalm: Dobrze, że ten drugi wszystko posprawdzał już potem... taka anegdotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniłem w tamtym tygodniu w piątek ,nie ma co czekać za długo bo jak sypnie nawet delikatnie śnieżek to co najmniej dwa tygodnie trzeba w kolejce na wymianę czekać :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zrobiłem przekładkę kółek :wink:

Zimno już jest a do końca miesiąca jazda na 5:00 do pracy...

Poza tym zimówki leżały na wierzchu przygotowane do montażu i trochę wadziły to i założyłem :decayed:

http://files.tinypic.pl/i/00468/chh00glv3ilp.jpg

Czy dobrze ja widzę ? Oponki zimowe bieżnikowane ?? Bo mam taki sam bieżnik u siebie , będzie to już ich 3 sezon i zawszę wjechałem na nich tam gdzie inne nawet nowe opony FIRMOWE poległy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tzn. "Extremy" idealne na Podhalańskie zimowe warunki , kto je miał lub ma to wie jak się sprawują na śniegu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje alu muszę jeszcze potraktować tenzi alux i wtedy zmiana nie lubię jak są zaszczurzone fele:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tzn. "Extremy" idealne na Podhalańskie zimowe warunki , kto je miał lub ma to wie jak się sprawują na śniegu .

Mam takie u siebie (dolnośląskie) mimo że nie mamy tutaj jakiś "extreme" warunków lecz wiem na co je stać i chyba dokupie sobie jeszcze 2 . Mam znajomego który zawsze kupuje najlepsze opony typu Pirelli i nie udało mu się nigdy na nich dojechać dalej niż ja na bieżnikach jak na w/w zdjęćiu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...