Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Termostat

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, z racji tego, że temperatura nie wskakuje do 90 stopni nawet po przejechaniu 50km jestem zmuszony wymienić termostat.

Mało znam sie na silnikach i prosiłbym o wskazanie miejsca w którym znajduje się termostat.

Czy będę w stanie samodzielnie wymienić termostat ?

Bardzo bym prosił również o link do dobrego pasującego w miare taniego termostatu :)

Pozdrawiam ! I z góry dziękuje za pomoc !

(mam nadzieję, że to ADP :) )

59389083_1_644x461_kompletny-silnik-audi-a4-passat-16-osprzet-czestochowa_rev003.jpg

Opublikowano

tak to adp. na tym zdjęciu nie da się pokazać bo termostat jest na dole :wink:

Opublikowano

u mnie w ahl-u termostat jest gdzieś tam u dołu, więc raczej dojście od dołu, albo trzeba by alternator odkręcić

59389083_1_644x461_kompletny_silnik_audi_a4_pass.jpg

Opublikowano

zadnego alterantora nie trzeba na dole pod łapa poduszki silnika sie znajduje dwie szustki srubki przykrecony jest bedziesz widział od chłodnicy waz idzie do termostatu :)

Opublikowano

idź za dolnym wężem chłodnicy i na jego koncu wykrecasz króciec z termostatem.

Opublikowano

dokładnie :P

Opublikowano
  • Autor

dzięki za odpowiedź jutro postaram się pogrzebać.

Chcę się jeszcze upewnić czy to na pewno termostat.

Sprawdziałem temperature na klimatroniku i po przejechaniu ~15 km wskazuje 90 stopni.

Auto nie grzeje w środku mimo, że jest ustawione 29 stopni :(

Nie wiem czy nie pierdyknął jakiś czujnik :)

Pozdrawiam

Opublikowano

Tak to termostat.

Opublikowano

Na końcu węża zaznaczonego strzałką znajduje się termostat

DSC00007.jpg

Opublikowano

Czy w ADRze ma taką samą lokalizację ?? też czeka mnie wymiana. Przy tych temp w mieście wskaźnik na desce pokaże jakieś 75st C, a już jadąc poza spada znów na ~60st C...

Opublikowano
  • Autor

To znowu ja :)

Niestety sam nie dałem rady dostać się do termostatu :(((( Żeby sprawnie wszystko zrobic niestety, trzeba odkręcić alternator :( (sam bym go później nie złożył).

Zapłaciłem 96 zł ...

Ale teraz ten ciepły podmuch w tak zimne poranki mmmmmmmmmmm :)

Opublikowano
Czy w ADRze ma taką samą lokalizację ?? też czeka mnie wymiana. Przy tych temp w mieście wskaźnik na desce pokaże jakieś 75st C, a już jadąc poza spada znów na ~60st C...

Tak :wink:

To znowu ja :)

Niestety sam nie dałem rady dostać się do termostatu :(((( Żeby sprawnie wszystko zrobic niestety, trzeba odkręcić alternator :( (sam bym go później nie złożył).

Zapłaciłem 96 zł ...

Ale teraz ten ciepły podmuch w tak zimne poranki mmmmmmmmmmm :)

Grunt że jesteś zadowolony :naughty:

Przy wymianie trzeba uważać aby go nie założyć odwrotnie a jest to możliwe :decayed:

O efektach takiej "zamiany" chyba nie trzeba pisać :wink:

Opublikowano

niestety dostep do jednej ze srub jest tak ciezki ze na lezaco pod samochodem nie ma opcji odkrecic. ale na podnosniku albo kanale da sie to zrobic bez wiekszych rozbiorek samochodu. wystarcza odpowiednie nasadki przedluzki i grzechotka

przerabialem ta sytuacje w 2 ADRach

Opublikowano
  • Autor

Nie wiem czy to efekty złej wymiany termostatu...

1.Silnik ładnie się nagrzewa, przejadę 15 km i normalnie na parkingu po wyłączeniu silnika odkręcam zbiornik płynu chłodniczego i tak jak by faluje (raz jest góra raz dół):) nie wiem czy to normalne, bo wcześniej tam nie zaglądałem...

2. Dwa dni temu wyjeżdżam z domu i po około 2km coś głośno pierdykło w silniku i zaczął buczeć bardzo głośno... Stało się to przy 120/h 4,5 obrotów: ( Mam się tym martwić?)

Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.