Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyczne ZDALNE otwieranie/zamykanie klapy bagażnika (avant)


Krzysztof102

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mogę coś doradzić to polecam NIEBIESKIE i 3 sztuki podkładek na jedną stronę. Działa z siłownikami KROSNO idealnie i mam -2 a mod działa. 3 podkładki idealnie ściskają sprężynę.

Sprężyna ZIELONA SZ 8010.20 x 032

Sprężyna NIEBIESKA SZ 8020.20 x 032

Siłowniki KROSNO 24520

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie zamówię te niebieskie i jaki ich nr katalogowy? też się zabieram za tego moda.

Kubica86 ma do niego na PW wal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w koncu na jakich sprezynkach zadziała ten mod? w starym temacie koledzy pisza ze na zielonych jest ok ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w koncu na jakich sprezynkach zadziała ten mod? w starym temacie koledzy pisza ze na zielonych jest ok ,

Zielone też są ok ale w zimę przy niskich temperaturach spada sprawnosc słownika i może być za słaba siła na wypchanie klapy. Właśnie z tego powodu niektórzy dają mocniejsze sprężyny - niebieskie. To głównie zależy od sprawnosci słownika.

Wysłane z mojego ME173X przy użyciu Tapatalka

---------- Post dopisany at 18:05 ---------- Poprzedni post napisany at 18:02 ----------

Zielone po 10 pln za szt. + kw.

Wysłane z mojego ME173X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w koncu na jakich sprezynkach zadziała ten mod? w starym temacie koledzy pisza ze na zielonych jest ok ,

Zielone też są ok ale w zimę przy niskich temperaturach spada sprawnosc słownika i może być za słaba siła na wypchanie klapy. Właśnie z tego powodu niektórzy dają mocniejsze sprężyny - niebieskie. To głównie zależy od sprawnosci słownika.

Wysłane z mojego ME173X przy użyciu Tapatalka

---------- Post dopisany at 18:05 ---------- Poprzedni post napisany at 18:02 ----------

Zielone po 10 pln za szt. + kw.

Wysłane z mojego ME173X przy użyciu Tapatalka

To są te sprężynki z rajchu (ebay), czy z Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w koncu na jakich sprezynkach zadziała ten mod? w starym temacie koledzy pisza ze na zielonych jest ok ,

Zielone też są ok ale w zimę przy niskich temperaturach spada sprawnosc słownika i może być za słaba siła na wypchanie klapy. Właśnie z tego powodu niektórzy dają mocniejsze sprężyny - niebieskie. To głównie zależy od sprawnosci słownika.

Wysłane z mojego ME173X przy użyciu Tapatalka

---------- Post dopisany at 18:05 ---------- Poprzedni post napisany at 18:02 ----------

Zielone po 10 pln za szt. + kw.

Wysłane z mojego ME173X przy użyciu Tapatalka

jeśli masz to wezme 2 szt zielonych i 2 szt niebieskich :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś doradzić to polecam NIEBIESKIE i 3 sztuki podkładek na jedną stronę. Działa z siłownikami KROSNO idealnie i mam -2 a mod działa. 3 podkładki idealnie ściskają sprężynę.

Sprężyna ZIELONA SZ 8010.20 x 032

Sprężyna NIEBIESKA SZ 8020.20 x 032

Siłowniki KROSNO 24520

Napisz jeszcze w czym jest różnica pomiędzy tymi dwoma sprężynami, a dla mnie możesz kubica też rezerwować 2szt. na wysyłkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoje zdemontowałem,

niestety ale po zamontowaniu sprężyn i siłowników klapa poszła w dol, dodatkowo kobieta która tez czasem nim jeździ nie dawała rady zamknąć (przynajmniej na raz) klapy i po ostatnim wypadzie na zakupy zrobiła mi lekką awanturę tak wiec modzik fajny ale musiałem go zdemontować :(

teraz myślę jak tu zrobić wypychanie klapy bez tych sprężyn, które niszczą auto (siłownik 650N + ściśnięta sprężyna ponad 500N czyli jedna strona ma większą sile rozpychania niż oryginalnie oba )

---------- Post dopisany at 22:02 ---------- Poprzedni post napisany at 22:01 ----------

Jeśli mogę coś doradzić to polecam NIEBIESKIE i 3 sztuki podkładek na jedną stronę. Działa z siłownikami KROSNO idealnie i mam -2 a mod działa. 3 podkładki idealnie ściskają sprężynę.

Sprężyna ZIELONA SZ 8010.20 x 032

Sprężyna NIEBIESKA SZ 8020.20 x 032

Siłowniki KROSNO 24520

Napisz jeszcze w czym jest różnica pomiędzy tymi dwoma sprężynami, a dla mnie możesz kubica też rezerwować 2szt. na wysyłkę ;)

różnią się silą! zielone są do lekkich obciążeń niebieskie do średnich czerwone do ciężkich i żółte to bardzo ciężkich obciążeń

zielona o oznaczeniu SZ 8010.20 x 032 generuje sile 500N przy 30% ściśnięciu

niebieska SZ 8020.20 x 032 przy tych samych parametrach generuje już 800N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Chester czy problem z zamknięciem klapy występował z zielonymi sprężynkami czy niebieskimi ?

ma ktoś może filmik jak się otwiera na zielonych sprężynach przy niskich temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zielonymi :( i dwoma cienkimi podkładkami, ale na waszym miejscu bardziej od cięższego zamykania martwił bym się opadnięciem klapy i przeciążeniem zawiasów itp…..

polukalem sobie na allegro i chyba zrobię elektryczne otwieranie /zamykanie

komplet siłowników nie jest wygórowany tylko od jakiego auta wziąć żeby było w miarę P&P

patrzyłem na siłowniki ze skody superb II kombi i z opla vectry C kombi ale one troszkę za długie są niż nasze, parzyłem tez do audi ale one odpadają bo siłowniki są normalne

a ruch klapy wymusza silnik zamontowany chyba do zawiasów wiec lipa. znalazłem tez zestaw do passata B6 kombi czy może pasować, poniekąd to krewniak wiec może??

skoda i opel maja chyba siłowniki pneumatyczne ( bo dochodzi do nich wężyk a pompę bez problemu można zamontować w klapie np. kolo mechanizmu wycieraczki :D)

macie jakieś pomysły inne typy aut z które mogą zostać dawcami????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na myśli te silowniki z superb II (3T9827851B)? Te są elektryczne i nie widać przy nich żadnego węzyka ani wejścia gdzie mogłby on wchodzić... :eusathink:

15093-15266-20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale skoro sa kabelki to nie problem je pociagnac gdzies do klapy. Bo rozumiem ze one pod wplywem pradu zaczynaja pracowac?? Czyli takie 2 amorki jakis sterownik i gotowe??? Wie ktos jakie wymiary maja ( dl i suw)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pewnie domykanie klapy by trzeba było zrobić

No ale skoro sa kabelki to nie problem je pociagnac gdzies do klapy. Bo rozumiem ze one pod wplywem pradu zaczynaja pracowac?? Czyli takie 2 amorki jakis sterownik i gotowe??? Wie ktos jakie wymiary maja ( dl i suw)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...