Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napinacz, łańcuch rozrządu 1.8T BEX AVJ


kamil7361

Rekomendowane odpowiedzi

Stwierdzili ze wałek rozrządu jest podróba i to on rozciąga łańcuch

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Jak zrobic logi zeby sprawdzic czy napinacz dobrze pracuje i jaki powinny byc wartosci. Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak miejsce zaznaczone na zdjęciu jest uszczelniane, jakiś oring ?

i-napinacz-lancucha-rozrzadu-lancuch-vw-

gdzieś z tych okolic trochę mi się "poci".

A jeśli okazałoby się, że uszczelka pod napinaczem puszcza, to idzie to jakoś w miarę ogarnąć ? Tzn. czy da radę podnieść sam napinacz, żeby wymienić uszczelki i czy muszę przy okazji wymienić od razu uszczelkę pod pokrywa, która nie cieknie na 100 % ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy to tylko David Copperfield potrafi. Bez zdejmowania pokrywy zaworów nie da się nic zrobić. Uszczelka pokrywy kosztuje 50zl także nie wiem w czym problem.

Edytowane przez barb123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to wiem. Czyli uszczelka jest jednorazowa ?

Za 50 zł to możesz kupić jakąś gów...ną uszczelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co pytasz jak wiesz :facepalm:

Edytowane przez barb123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pokrywę trzeba zdjąć, bo pisałeś coś o jakimś magiku... ;)

Przeczytaj jeszcze raz na spokojnie o co pytałem. Czy można podnieść napinacz bez jego uszkodzenia i przestawienia wałków, wymieć jego uszczelki i wsadzić go z powrotem na jego miejsce ?

Na razie dowiedziałem się jak zdejmę pokrywę, to muszę wymienić uszczelkę pod nią na nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 50 zł to możesz kupić jakąś gów...ną uszczelkę.

jesli kupujesz "z ulicy"

jak masz kogos w sklepie to bedzie juz porzadna

Edytowane przez KubaMpakiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 50 zł to możesz kupić jakąś gów...ną uszczelkę.

jesli kupujesz "z ulicy"

jak masz kogos w sklepie to bedzie juz porzadna

80 zł oryginalna kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTF ?

U mnie w ASO VW za uszczelkę pokrywy 058198025A krzyknęli 166 zł,a tą pod napinacz 058198217 55 zł :facepalm:

Kto ma dojście do tańszych oryginałów ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTF ?

U mnie w ASO VW za uszczelkę pokrywy 058198025A krzyknęli 166 zł,a tą pod napinacz 058198217 55 zł :facepalm:

Kto ma dojście do tańszych oryginałów ???

http://www.getem.pl/index.php?szukaj_katalog=058198025A&action=katalog&kat=5&x=19&y=17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w kwestii tego oringu ktoś pomoże ? Ma ktoś stary napinacz, żeby odkręcić ten licznik impulsów i sprawdzić co tam siedzi ? Oczywiście nie dzisiaj :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko , gdzie zaopatrujecie się w napinacze oraz łańcuchy ? ponieważ patrzyłem na alle... i sa tam komplety tzn uszczelka napinacz i łańcuch za około 600 zł są to pewnie chinole ale byłem w sklepie i mi zaproponowali napinacz febi za 1500 zł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bym wolał dołożyć trochę i mieć oryginał. W ASO krzyczą sobie coś około 2300-2400zł a na stronie podrzuconej wyżej jest a około 2100zł

http://www.getem.pl/index.php?szukaj_katalog=058109088&action=katalog&kat=5&x=0&y=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bym wolał dołożyć trochę i mieć oryginał. W ASO krzyczą sobie coś około 2300-2400zł a na stronie podrzuconej wyżej jest a około 2100zł

http://www.getem.pl/index.php?szukaj_katalog=058109088&action=katalog&kat=5&x=0&y=0

Też bym skłaniał się za oryginałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te napinacze mają regulacje ? bo na tym zdjęciu napinacza wygląda jak by był regulowany na śrubie. U mnie grzechocze trochę ale nie wiem czy łańcuch się wyciągnął czy napinacz nie napina. Ale jak już rozbiorę go to pewnie wymięnie jedno i drugie chyba że można go podregulować .


http://www.ebayphotogallery.com/zdjecia/epck1512-timing-chain-kit/5733354/3#zdj5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę sprawdzić vagiem czy wałki się nie rozjeżdżają przez np rozciągnięty łańcuch?

Będę zmieniał rozrząd, ale nie mam luźnych 2k na komplet napinacza i może bym spróbował wymienić przy okazji łańcuch, ewentualnie zaryzykować że ślizgami, bo słychać już niestety trochę grzechot..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...