Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napinacz, łańcuch rozrządu 1.8T BEX AVJ


kamil7361

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat w moim przypadku jest to MaxGear,jak narazie przejechane 54tyś,i jeszcze się trzyma,choć czasami z rana się odezwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Akurat w moim przypadku jest to MaxGear,jak narazie przejechane 54tyś,i jeszcze się trzyma,choć czasami z rana się odezwie.

I teraz ciekawe czy trafiłeś na sprawny, bez wad oryginał w pudełku MG czy po prostu wszystkie MG tyle wytrzymują... Stawiam na pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motul 0/40

u mnie się odezwał napinacz jak zmieniłem z Long Live na LM

Na tą chwilę jakaś 1s. z rana jak zimno jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie miałeś dokładnie odczyty z pomiaru ciśnienia oleju przy 2000 i 3000obr?

Sugeruje zrobić jeszcze raz pomiar ale na porządnie rozgrzanym oleju gdy już słychać hałas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jedziesz? Przy jakich obrotach się pojawia? Czy na postoju przy tych samych obrotach również?

Rozrząd kiedy miałeś robiony? Masz jakieś błędy po podlaczeniu vcds?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słychać tylko i wyłącznie jak jadę ok 2800 obrotów i około 3200 na rozgrzanym silniku, mechanik twierdzi ze zmienia się faza rozrządu. po odłączeniu wtyczki cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o waszych problemach z napinaczem i zastanawiam się jak podejść do mojego problemu, bo mój napinacz coraz częściej odzywa się rano, co prawda przez chwilę, ale jednak. Silnik nie jest już w najlepszej kondycji, ma nalatane 310 tyś., napinacz nigdy nie ruszany. A jak zacznie ewidentnie niedomagać..., to co? rozglądać się za drugim silnikiem.

Bo remont silnika plus drugi napinacz ( zakładam zakup ori), to robią się spore koszta. :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że napinacz odzywa się rano nie jest wyznacznikiem do jego wymiany, no chyba że zaczyna się odzywać na rozgrzanym silniku, bądź wywalać błąd, pozostaje jeszcze stan ślizgów, ale na alledrogo są takowe dostępne, nie wiadomo tylko jak z ich trwałością bo na razie chyba nikt z forum nie robił zabiegu ich wymiany.

Edytowane przez strazak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakieś pomysły? napinacze wytrzymują u mnie ok pół roku i zaczynają hałasować mi brakuje pomysłów . Powoli zaczynam myśleć o sprzedaży auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano przy odpaleniu hałasuje, bo olej spłynął przez zawór zwrotny - podobno po wymianie zaworka w podstawie filtra problem znika.

Wydaje mi się, że te nowe chińskie napinacze "padają" przez to, że czasem rano pracują chwilę bez oleju.

Trzeba wymienić zaworek, napinacz i przetestować jak długo wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że te nowe chińskie napinacze "padają" przez to, że czasem rano pracują chwilę bez oleju.

Te chińskie padają dlatego że są chińskie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że te nowe chińskie napinacze "padają" przez to, że czasem rano pracują chwilę bez oleju.

Te chińskie padają dlatego że są chińskie

Jakoś u innych działają długo, także bez przesady, bo mało teraz jest nie chińskich produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...