Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napinacz, łańcuch rozrządu 1.8T BEX AVJ


kamil7361

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest ktoś na forum z okolic Bielska-Białej? Chciałbym się dowiedzieć jak zrobić logi 90, 91 i 93 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli tak to sory a można sprawdzić napinacz logami??

Z tego co wcześniej gdzieś w tym wątku wyczytałem to da się sprawdzić, ale jeśli się nylę to niech mnie ktoś poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ktos byl chetny to mam sciagacz vag 3366 do napinacza na sprzedaz za 2 dyszki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a orientuje się ktoś czy taki rozciągnięty łańcuch ma jakiś wpływ na pracę silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak moze nie miec

gubi sie synchronizacja wałków a wiec sypie się cała praca silnika, dodatkowo może nawalać ci o pokrywe powodując przykre doznania akustyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jako iż pada mi napinacz i szukam używki, rzucę kilka ciekawych informacji.

Każde 1.8 20V posiada takie "cudo", tyle że:

1) Jeśli silnik nie posiada zmiennych faz rozrządu, to mamy napinacz o numerze 058109217 ("bez wtyczki"), aczkolwiek w B6 takie przypadki chyba nie występują :P

2) Jeśli silnik posiada zmienne fazy rozrządu, to mamy napinacz o numerze 058109088, lecz tutaj zaznaczam, że istnieją dwie wersje:

- 058109088B, która nie pasuje, ponieważ ma inaczej zestrojony wałek ssący, podobno zastąpiona przez 058109088H (info niepotwierdzone)

- 058109088K, która w B6 występuje we wszystkich 1.8T i w innych silnikach VAG także, podobno zastąpiła 058109088E, która to podobno zastąpiła 058109088D

P.S. Ciekawe, czy to rzeczywiście oryginał, bo jeśli tak, to cena zdecydowanie promocyjna (jak na oryginał) :decayed:

http://www.pompapaliwa.pl/napinacze-lancucha-i-paska-rozrzadu/3001-napinacz-lancucha-rozrzadu-vw-audi-skoda-seat-058109088h-058109088d-058109088e-058109088k.html

Edytowane przez X18XET
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo można jeździć jeśli słyszę ze łańcuch delikatnie stuka? Trzeba to robić odrazu czy można poczekać z wymianą?

Jak długo można jeździć jeśli słyszę ze łańcuch delikatnie stuka? Trzeba to robić odrazu czy można poczekać z wymianą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przejechałem 20 tyś, u mnie objawy to: na wolnych klekot, i słychać było bzzzz podczas zmian faz. U mnie łańcuch był znacznie rozciągnięty. Jeśli masz zamiar trochę pojeździć przed naprawą to proponuje zdjąć pokrywę i obejrzeć ślizgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcemy wymienić rozrzad i nie wiem czy robić tez napinacz bo to jednak duże koszta a trochę go słychać jak cyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ślizgi nie mają głębokich śladów od łańcucha to bym wymienił sam łańcuch, wiem że roboty sporo ale łańcuch to zaledwie 100zł . Moim zdaniem w większości przypadków to właśnie łańcuch jest winny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba tak zrobię najpierw się zobaczy jaki stan i jak nie będzie wytarty ślizg to łańcuch do wymiany pójdzie to one tak się wyciągają dużo ?

Edytowane przez husajn22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ok 5mm ale chodzi też o powstałe luzy na ogniwach po złożeniu łańcucha i przekręceniu go na pok robił się "łuk" a nowy był prosty jak "strzała" w takiej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jako iż pada mi napinacz i szukam używki, rzucę kilka ciekawych informacji.

Każde 1.8 20V posiada takie "cudo", tyle że:

1) Jeśli silnik nie posiada zmiennych faz rozrządu, to mamy napinacz o numerze 058109217 ("bez wtyczki"), aczkolwiek w B6 takie przypadki chyba nie występują :P

2) Jeśli silnik posiada zmienne fazy rozrządu, to mamy napinacz o numerze 058109088, lecz tutaj zaznaczam, że istnieją dwie wersje:

- 058109088B, która nie pasuje, ponieważ ma inaczej zestrojony wałek ssący, podobno zastąpiona przez 058109088H (info niepotwierdzone)

- 058109088K, która w B6 występuje we wszystkich 1.8T i w innych silnikach VAG także, podobno zastąpiła 058109088E, która to podobno zastąpiła 058109088D

P.S. Ciekawe, czy to rzeczywiście oryginał, bo jeśli tak, to cena zdecydowanie promocyjna (jak na oryginał) :decayed:

http://www.pompapaliwa.pl/napinacze-lancucha-i-paska-rozrzadu/3001-napinacz-lancucha-rozrzadu-vw-audi-skoda-seat-058109088h-058109088d-058109088e-058109088k.html

Uważaj na takie aukcje bo ja tez kupiłem niby ori napinacz na allegro ale po miesiącu pojawiło się dzwonienie łańcucha po 3 tygodniach przyszedł z reklamacji niestety po założeniu cieknie z broka na przeciwko cewki wiec dalej reklamacja i czekanie ;/// nie polecam tych napinaczy juz jestem przekonany ze sa to chijskie podróbki nawet znalazłem w chinach aukcje internetowe z tymi napinaczami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest możliwe, aczkolwiek 1700pln jest bardziej realne, niż 600pln na Allegro. Poza tym wystarczy poczytać opisy aukcji. W tytule "oryginał" ,a czytając opis od razu widać przewijające sie słowo klucz : Febi. Czyli chińczyk jak każdy inny :P. Tak czy siak, zakupiłem już używkę z AVJ-a od kolegi z forum. Oby trochę pojeździł :decayed: .

Edytowane przez X18XET
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientuje się ktoś może czy w napinaczu z BFB można wymienić samo sitko? Przy wymianie rozrządu i lancuszka okazalo się że sitko w napinaczu po prostu odpadlo...(wyrwane po obwodzie). Mam napinacz w fajnym stanie (nic nie halasowal), a kumpel mechanik co mi to robi ma gdzies na stanie używkę tyle ze z calym sitkiem. Pytanie tylko czy to sitko idzie wyjąć i przelożyć? Ewentualnie czy jest ryzyko jeżeli zlożę to bez tego sitka? Do tematu wracamy w poniedzialek, ale za wczasu chcialem zasięgnąć opinii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...