Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co to za kabelki z licznika? Nie kręci przebiegu, nie świecą świece żarowe


Marcin Gugu33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przy zakupie auta miałem licznik z anglika, z fisem ale nie mam manetek wiec wrócił oryginalny tylko, że nie kreci przebiegu km głównych tylko te do 1000km, czasem cały przygasa, jakby sie wyłączał, wskazówki na dół,ciemno i za sek już wszystko ok i nie podświetla kontrolki świec żarowych mimo sprawnej żarówki :wink:

Znalazłem te kabelki obok kości do zegarów, co to może być?

Liczę na pomoc :)

CAM00213.jpg

CAM00212.jpg

CAM00214.jpg

CAM00216.jpg

CAM00204.jpg

CAM00215.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pjerdole nasi tu byli :polew: stary pojęcia nie mam co Ty tam masz namotane, ale jeśli masz licznik z FISem, to wsadź go z powrotem i zobacz, czy dzieje się to samo :whistling: jeśli nie, to oznacza, że już śpiewa "Anielski orszak niech mą dusze niesie" a te kabelki kosteczki... Tylko jeden trafny komentarz nasuwa mi się na myśl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kabelki które trzymasz na pierwszych zdjęciach dwóch zdjęciach są od kontrolki świec żarowych, tam musi być żarówka, masz tam żarówkę włożoną? Czy żarówkę masz po prostu w zegarach wsadzoną i nie jest podpięta do tych kabelków?:wink: A ta druga kostka to popieram użytkownika kaju:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie klasyk mnie pocieszył :decayed: ale Fis mam od anglika benzyny i nie mam manetek ani kogoś kto by mógł to ogarnąć :wink:

To nie da rady tego naprawić w oryginalnym? :wink:

---------- Post dopisany at 23:16 ---------- Poprzedni post napisany at 23:13 ----------

Te kabelki które trzymasz na pierwszych zdjęciach dwóch zdjęciach są od kontrolki świec żarowych, tam musi być żarówka, masz tam żarówkę włożoną? Czy żarówkę masz po prostu w zegarach wsadzoną i nie jest podpięta do tych kabelków?:wink: A ta druga kostka to popieram użytkownika kaju:decayed:

tak jak mówisz, żarówke mam w zegarach a te kabelki niepodpięte, czyli mam podpiąć te kabelki do żarówki w zegarach?? :wink:

a co z km???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie klasyk mnie pocieszył :decayed: ale Fis mam od anglika benzyny i nie mam manetek ani kogoś kto by mógł to ogarnąć :wink:

To nie da rady tego naprawić w oryginalnym? :wink:

Masz niedaleko siebie głowę, która Ci to ogarnie. xxxszybaxxx. Szukaj go i powiedz, że jego największy i najwspanialszy król, pan i władca kaju Cie przysyła, ale z góry zapowiadam - jedź z kierowcą :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kabelki które trzymasz na pierwszych zdjęciach dwóch zdjęciach są od kontrolki świec żarowych, tam musi być żarówka, masz tam żarówkę włożoną? Czy żarówkę masz po prostu w zegarach wsadzoną i nie jest podpięta do tych kabelków?:wink: A ta druga kostka to popieram użytkownika kaju:decayed:

tak jak mówisz, żarówke mam w zegarach a te kabelki niepodpięte, czyli mam podpiąć te kabelki do żarówki w zegarach?? :wink:

a co z km???

Co z km to nie wiem:kwasny:

Te kabelki zakończone są oprawką do żarówki, porównaj sobie to co masz u siebie z jakąś inną żarówką z zegarów, musisz tylko wsadzić sobie tam żarówkę w tą oprawkę i będzie Ci świecić:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba posprawdzać ścieżki w liczniku, czasem lubią zaśniedzieć szczególnie na kostkach i w miejscach oprawek żarówek.

Ten licznik jest dość prosty w porównaniu z fisem.

Co do km to skoro liczy km dzienne to sygnał z impulsatora jest, może ktoś cofał licznik i coś spier...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: to zaraz ide to sprawdzić z świecami, bo podejrzewam że km nic nie wymyśle, ciekawe od czego ta druga kość?? :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: to zaraz ide to sprawdzić z świecami, bo podejrzewam że km nic nie wymyśle, ciekawe od czego ta druga kość?? :wink:

z km to Ci mówie, że prawdopodobnie masz uj***ny licznik, wsad się posypał, albo c**j wie co - dlatego Ci kazałem włożyć licznik z angola i to potwierdzić, że jeśli angolowi nalicza, to oznacza zdechłość Twojego licznika. wtedy na marne jest kombinowanie z kontrolka świec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem to z fisem i działał, tylko ciągle widziałem spaloną zarówke i chyba nic po za tym, Fisa bym wsadził tylko mam od benzyny no i brak manetek? a może ktoś ma od TDI i chciałby pchnąć? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem to z fisem i działał, tylko ciągle widziałem spaloną zarówke i chyba nic po za tym, Fisa bym wsadził tylko mam od benzyny no i brak manetek? a może ktoś ma od TDI i chciałby pchnąć? :wink:

no to odpuść robienie cokolwiek przy tym liczniku i wsadź go do ogniska. zakładaj fisa, kontrolę żarówek do masy i tyle roboty, już nie drze ryja - proste. Manetke znajdziesz chwila moment, co to obrotomierza to możesz na razie kodowanie zmienić i będzie wskazywał dobrze obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz do kolegi sasza on ci ogarnie temat licznikow w b5 jak chcesz to odezwij sie podam ci numer na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, kontrolka świec działa, wielkie dzięki zwłaszcza fanthomas18

A z przebiegiem to będę myślał, albo wpadnie FIS ten anglik tylko podłączenie manetek do fisa to dość sporo roboty, ja sie tego nie podejme.:kwasny:

obrotomierz mówisz ze można kodować i biedzie ok a z prędkościomierzem jak to jest ? będzie pokazywał ok czy niee? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie pokazywał dobrze prędkość, dopiero jak zaczynasz grzebać w wsadzie to musisz tarczki zmieniać, bo jest rozbieżność w wydruku na tarczkach. Ale jak zapodasz nie grzebiąc z wsadem - będzie si.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą, to z tą osobną żarówką od świec żarowych to było tak ori zrobione czy "mądry polak tu był"? Wygląda bardziej jak ori, ale czemu ta kontrolka nie może być jak reszta puszczona w zasilającej kostce licznika?:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to rozglądnę sie za manetką :wink:

Mi sie wydaje, ze pinek89rz przy podłączaniu FISa wymyślił takie cooś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebę trochę temat.

Mam pytanie odnośnie tej żarówki/oprawki z pierwszych dwóch zdjęć. Bo tak się składa że ją też mam i nie widzę żadnego miejsca gdzie można by ją wsadzić. W moim przypadku nie jest to kontrolka od świec żarowych, bo mam benzynę. Co z tym fantem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz hak? U mnie a dieslu jedna jest od świec a druga od kontroli/inspekcji kierunkowskazów w przyczepce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...