Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Turbina 1.8T


mar-mis

Rekomendowane odpowiedzi

Mam a4 18T, od pewnego czasu w czasie jazdy powyżej 2,7 tys. obrotów, wydobywa sie z prawej strony ( jakby turbina) "świst". Nigdy tego nie było samochód normalnie przyśpiesza ale teraz co jakiś czas słychać ten "świst". Może któs wie co to za dźwięk.

Serdecznie pozdrawiam.

// tematy proszę nazywać poprawnie (pre_pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedź w niedziele na spota w Lublinie to chłopaki zdiagnozują Ci auto.

Mnie ten świst się osobiście bardzo podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może on świadczyć o nieszczelności w dolocie lub nawet kończącej się turbinie.

U mnie jak się wydech rozszczelnił i się zbytnio turbinka rozkręcała to tak gwizdało, że ciężko było jechać z otwartymi oknami, do tego przeładowywało i łapał wtedy muła po ograniczeniu ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Szogun, wjechałem na kanał i zobaczyłem że nie mam jednej śruby łączącej turbine z katalizatorem i "wypierdziało uszczelkę". Mam madzieje że po wymianie uszczelki i założeniu tej trzeciej śruby przestanie gwizadać. Pozdrawiam wszystkich i życze wam wszystkiego najlepszego w nowym roku!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! ja miałem tak samo ,uszczelnienie się wykruszyło i przepuszczało między katalizatorem a kolektorem wydechowym i słyszałem swist,ale po wymianie uszczelki swist ustał.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w dieslu miałem kiedyś ten sam temat myślałem że turbina sie kończy a okazalo sie że pękł jeden przewóg gumowy do coolera. Wymieniłem i po problemie ;) takie rzeczy trzeba robić szybko żeby nie brało lewego powietrza szkoda turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh witam moje audi ma 180koni 299nm takie juz kupilem za***prza niesamowicie na 2 biegu 110 3cim 180 4tym 220 na 5tym jeszczeniewiem bo niema gdzie sprawdzic przyspieszenie do stu okolo 7 7.5 sek. mam tylko taki objaw ze po ostrej jezdzie miedzy turbo a katalizatorem tak sie rozgrzewa metal ze az czerowny :( troche sie bije zeby czasem nie wybuchlo odpukać kto pomoże ?? i co zrobic zeby nie stukal silnk mówią ze to szklanki ale czasem tego nie robia bardzo mnie to wkurza pomocy!!!

te szklanki to oddzielny temat proszę...

i zapraszamy na spota

by pre_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzie miedzy turbo a katalizatorem tak sie rozgrzewa metal ze az czerowny troche sie bije zeby czasem nie wybuchlo odpukać kto pomoże ?? i co zrobic zeby nie stukal silnk mówią ze to szklanki ale czasem tego nie robia bardzo mnie to wkurza pomocy!!!

u mnie tez kiedys stukalo ale to bylo przed wymiana oleju i ma to zwiazek z mala iloscia oleju i cisnieniem jak silnik ostygl to wszystko ok. co do rozgrzewania turbo to taka przypadlosc k03 ze jak podoniosz autko dosyc dobrze to sie tak rozgrzewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ciśnienie to o co chodzi, o kompresje ?? czy jak jak temu zaradzic ?? doleje oleju i sie zobaczy co bedzie dalej. Z góry dziekuje za info platiniumm !!! dzięki kolego, mam nadzieje ze ta przypadłość turbiny k03 nic nie rozwali mi. Oby, narazie mam przebieg 215 tys, osobiście zrobilem nim 10tys od kupna i nie zalowalem czasem gazu :D narazie nic sie nie rozsypało odpukać ...

interpunkcję proszę stosować (przecinki, kropki)

bez tego źle się czyta

by pre_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie w Lublinie można sprawdzić i ewentualnie naprawić turbinę?

poszukaj w necie bo podobno jest jakis servis turbo podobno bardzo dobry

[ Dodano: 03-01-2007, 13:29 ]

a to ciśnienie to o co chodzi, o kompresje ??

o cisnienie oleju chodzi

[ Dodano: 03-01-2007, 13:31 ]

Mam tylko nadzieje ze studzisz turbo...

nie najlepiej jest przegonic furke i odrazu zgasic silnik, podniesc maske i polac turbo woda i masz schlodzone turbo :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:galy: :galy: :galy: :galy:

dobra metoda :)

ja w zimie to śnieżkami w nie rzucam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I juz po kłopocie okazało się że do wymiany był katalizatro. Był całkiem juz ztakany i dlatego nie było mocy, samochód świszczał. Treaz jak już nie mam w ogóle katalizatora, samochód mam wiecej mocy jepiej przyśpiesza pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...