Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinia na temat 1.8


danzan

Rekomendowane odpowiedzi

Co do korków to powiem tak: mój APU w Poznaniu pali jakieś 12-13 przy średnich korkach, ale jak kiedyś przez 2 tygodnie dzień w dzień korki były takie że 6km jechałem prawie godzinę to spalanie też kosmicznie wzrosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali troszkę za dużo co do osiągów ;) Ale służy mi samochód do jazdy i robienia przebiegu a nie wyścigów od świateł do świateł.

Wymieniłem pompę oleju jak na razie, na wiosnę będę robił popychacze rozrząd i napinacz ceny części stosunkowo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do spalania LPG

na kapciach 17" 225/45

mieszany cykl 10-10,5l

16" 205 + 215

mieszany cykl 9-10l

15' zimy 195/65

mieszany 8-9,5l

nigdy nie wziął mi więcej niż niecałe 11l gazu pomiar robiony przeważnie co 350km

nie pałuję silnika, zawsze czekam aż spadną obroty po odpaleniu i sam przełączy się na gaz - szkoda benzyny ;)

silnik ciężko określić, nie jest ani żwawy ani jakiś wyjątkowo mułowaty, wszystko zależy od tego co chcesz wyprzedzić.

skrzynia biegów ogólnie jest dziwna 1 i 2 krótkie 3 długie 4 długie i 5 krótkie - wolę skrzynie gdzie 100km/h ma się w okolicy 2tyś obr tak jak w 100C4 2.3, ale wiadomo 1.8 to nie 2.3 chociaż na papierze prawie to samo.

jeździć się da. jeśli miałbym jeszcze raz szukać samochodu to z 1,8t albo 2.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu, czy macie wobec tego jakiś pomysł co najlepiej sprawdzić na początek i poszukac winnego tego spalania bo nie stoje w korkach po 6km a 15L pali...

Sprawdź błędy i wstaw temat w odpowiednim dziale. Później dopiero logi.

Mi 1.8T quattro po sofcie na dynamicznej trasie pali 11 lpg a na krótkich odcinkach do 15 lpg/100km.

Jak na ceny gazu poniżej 3zł/l i taką moc myślę, że nie jest źle. Nie widzę sensu jazdy na pb jak również zakupu wolnossaka 1.8 :whistling:

Diesla nie ma co porównywać bo taki afn po sofcie za parę groszy zje adr a przy tym spali 5l ropy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac 30 grudnia ze śląska do Gdańska spalił mi 8.2 l gazu, chociaz trzeba zaznaczyc ze bylo +10 st. C wiec nie bardzo jak zimowe warunki, kola 16"

Generalnie w zime pali mi po Gdańsku okolo 11-12 l gazu (mierzone na okolo 350 km) głownie 4-5 km odcinki na uczelnie ew wypady na miasto

generalnie jak bylo pisane, potwor na wysokich obrotach, jedziesz 130 km/h dodasz gazu a to leci jak szalone, poprzednio jezdzilem nissanem primera 2.0 slx '96 w teorii tez 125 KM, gaz z fabryki holenderski, lżejsze autko, na swiatlach wygralby z moim terazniejszym a4 ale jak tu wrzucam 3 to nissan bylby w tyle. Takze naprawde tez sie czasem zadziwiam specyfika tych silnikow.

Generalnie 60 k km przejechane na gazie, robione przeglady jak trzeba, wymiany filtrow, oleju itd i nic sie nie dzieje. Nawet zawieszenie sie trzyma, a silnik przy wylaczonej muzyce i postoju na swiatlach pracuje jakby nie pracowal (w sensie tak cichutko) :D. Jedyna zmora (ale to chyba tylko mojego modelu) to swiatla. Najpierw padla mi jedna przetwornica, pozniej zarnik ksenonowy, pozniej druga przetwornica, pozniej silniczki od poziomowania, no po prostu pech ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pali tyle samo. Na trsie przy normalnej jeździe koło 10L. Miasto na krótkich odcinkach, na nie dogrzanym silniku 15L:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również jestem posiadaczem 1.8 ADR + LPG od ok 2 lat, przebieg ok 340tys km i jak do tej pory nigdy mnie autko nie zawiodło zawsze dojechałem do celu, wiadome przebieg i lata robią swoje i czasem coś się zepsuje ale ogólnie jestem zadowolony. Jest czym jechać, jak dla mnie wystarczą 125KM, spalanie też nie jest takie duże. U mnie pali ok 11 l gazu, zależnie od jazdy. Powyżej 13 mi nie wyszło. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem ten wątek jeżdżąc jeszcze A4 w sedanie z dieslem 1.9 90km. Audi udało się sprzedać za doskonałą cenę jak na tamten rocznik i stan w jakim była. Zdecydowałem się po sprzedaży kupić ten sam samochód, tyle tyle że w Avancie i z suchym benzynowcem 1.8. Tak jak wielu z was opowiadało, że po przesiadce z TDI ten będzie sprawiał wrażenie mułowatego, tak ja teraz muszę temu zaprzeczyć. Jak na tą budę, kapcie które na niej obecnie mam (215/45/17) to zwija się jak pocisk. Póki co nie wycisnąłem z niej maksa, bo nie jara mnie piłowanie auta, ale na autostradzie 150 było jak pierdnięcie - puf i złoty pięćdziesiąt na budziku było. Jak ją kupowałem miała walnięty termostat.

Na chwilę obecną wszystko cyka jak w zegarku. Zastanawia mnie jednakże jedna rzecz. Auto spaliło mi już ponad ( PONAD ) 18 litrów PB, a na kilometrażu jest troszkę ponad 250km. Wychodzi więc 8 beni na 100 kilosów W TRASIE. To norma, czy chla paliwa nadmiernie? ( jeździłem tylko na trasie nie przekraczając 100km/h)

PS. Fakt faktem są mrozy, ale kurde ósemka w trasie przy spidzie kulawego dzika? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 to mało. Przyciśnij 160-180 to zobaczysz ile to potrafi schlać, albo pojeździj ostrzej po mieście. To nie diesel że łyka 5l na 100. Pisali o tym tutaj chłopaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet przy takiej spokojnej jeździe? Przy zmianie biegów nie przekraczam 2,5k obr/min i też nie zapierdalam. Chodzi mi po prostu o to, czy to jest u nich norma, czy mam szukać gdzieś usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prędkości. Do 160-170 idzie ładnie i bardzo szybko. Potem już rozpędza się wolniej. Ja kiedyś doszedłem do 205.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niżej 8 zejść się nie da i kropka. Mi się nie udało. Jazda miasto-trasa zaleje na obecny moment za 100zł robię zależy około 200km i do zależy bo mam problem z mieszanką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8 125 km na rodzinne autko się nadaje

W pojedynkę jakoś idzie, ale przy 4 osobach to już muli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...