Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B8


seba.jedesign

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się na felgi 18” z a6 c7 szer. 7,5” ET37. Myślę nad dystansem z przodu 13mm i na tylną oś 15mm. Do tego opona 225/45 lub 245/40. Skłaniam się ku 225 gdyż 245 jest chyba za szeroka do 7,5” felgi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z różnymi rozmiarami do przodu i do tylu w quattro? Auto stoi na oryginalnych 16 od nowości. Ostatnio uszkodziłem jedno koło i chcę wymienić wszystkie na 18.  W sklepie padło pytanie czy chcę szersze na tył. Trochę poczytałem i sam już nie wiem, jedni chwalą inni piszą że nie do quattro. Jak to jest? Czy ten sam rozmiar felgi tylko szersza opona do tylu coś poprawi czy to nieporozumienie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może coś ktoś powiedzieć o felgach firmy MAM? Na aukcji piszą, że są produkowane w Niemczech i posiadają certyfikat TUV.

http://allegro.pl/felgi-mam-18-5x112-audi-a3-a4-a5-a6-a8-germany-tuv-i6171125858.html

Szykuje się do zakupu felg i ta oferta wydaje się interesująca pod warunkiem, że felgi są wykonane z dobrego stopu metali i nie trzeba ich będzie prostować po zaliczeniu pierwszej dziury. Proszę o opinie jeśli ktoś ma takie felgi lub miał z nimi styczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 

MAM to znany i solidny niemiecki producent.

Felgi rzeczywiście mają certyfikację TUV.

Wzory są często identyczne jak ori audi.

Ta aukcja z linku jest firmy Felgeo.

Brałem od nich felgi. Mają oryginalne MAM,

Pozdrawiam

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to do quattro 4 koła jak I opony powinny być takie same.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, black4 napisał:

Witaj, 

MAM to znany i solidny niemiecki producent.

Felgi rzeczywiście mają certyfikację TUV.

Wzory są często identyczne jak ori audi.

Ta aukcja z linku jest firmy Felgeo.

Brałem od nich felgi. Mają oryginalne MAM,

Pozdrawiam

 

Dzięki za szybką odpowiedź. Więc kupię właśnie te, ładny wzór, tak jak oryginał lub są jakieś niewielkie różnice i bardzo atrakcyjna cena. Rozważałem również opcje zakupu oryginalnych używanych Audi. Wtedy w grę wchodzą R18 8,5J ET 29 lecz przydałoby się założyć na nie opony 245x40, a szerokość 225 bardziej mi odpowiada. Widziałem kilka zdjęć R18 8,5J z oponami 225x45 i jak dla mnie nie wyglądało to zbyt fajnie, pewnie też zależy od opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 

Jeśli zamierzasz założyć gumy 225 to śmiało możesz brać MAM 8 x 18" ET30.

Jakościowo MAM są b.solidne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, black4 napisał:

Witaj, 

Jeśli zamierzasz założyć gumy 225 to śmiało możesz brać MAM 8 x 18" ET30.

Jakościowo MAM są b.solidne.

Pozdrawiam

Tak, 225 są akurat na 8 cali. 225 orzy szerokości 8,5 mogłyby już być lekko naciągniete. Jeszcze raz dzięki i również pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 

Nie ma sprawy,

Wrzuć fotki jak setup wyląduje na aucie :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy mógłby ktoś się ustosunkować i wyjaśnic jak to jest z  otworami centrującymi. Szukam felg 18", 19" (bardziej skłaniam się przy 19" ale boję się o komfort), do a4 b8 dedykowany otwór centrujący to średnica 66.5 (jeśli dobrze rozumiem szperając po internecie) ale niektóre felgi do audi sprzedawane to też 66.6, pytanie czy to 0.1 robi jakaś różnicę? Czy musi, powinno być jednak 66.5 i nic innego nie zakładać na a4 (pierścienie centrujące 0.1 nie istnieją). Jak to wygląda z waszego doświadczenia? Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ori felgi na sprzedaz z s5 z jeszcze jakimis tam oponami 19cali jak cos pw pasuja idealnie do b8 mialem je przez 5 lat u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gibons napisał:

Mam ori felgi na sprzedaz z s5 z jeszcze jakimis tam oponami 19cali jak cos pw pasuja idealnie do b8 mialem je przez 5 lat u siebie

Podeślij jakieś szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, black4 napisał:

Witaj, 

Nie ma sprawy,

Wrzuć fotki jak setup wyląduje na aucie :D

Pozdrawiam

Ok, jakoś w marcu na pewno będą już założone to wrzucę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, akkarin napisał:

Witam

Czy mógłby ktoś się ustosunkować i wyjaśnic jak to jest z  otworami centrującymi. Szukam felg 18", 19" (bardziej skłaniam się przy 19" ale boję się o komfort), do a4 b8 dedykowany otwór centrujący to średnica 66.5 (jeśli dobrze rozumiem szperając po internecie) ale niektóre felgi do audi sprzedawane to też 66.6, pytanie czy to 0.1 robi jakaś różnicę? Czy musi, powinno być jednak 66.5 i nic innego nie zakładać na a4 (pierścienie centrujące 0.1 nie istnieją). Jak to wygląda z waszego doświadczenia? Dzięki za pomoc

czy 66.5 czy 66.6 to felga będzie pasować idealnie na piaście, ponieważ jedni podają pierwszą wartość drudzy drugą a tak naprawdę to to samo, kiedyś wyczytałem, że w rzeczywistości jest to 66.55 czyli być może zależy to tylko i wyłącznie od zaokrąglenia tego wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za fajne sprostowanie I wytlumaczenie. Pozdrawiam

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tych felgach http://dawmac.eu/Concept-V44-19-85JET42-95JET40-5x112 , o ich trwałości przede wszystkim. Wiem, że trochę urzytkowników audi wrzuca je do swoich aut, ale zastanawiam się jak z ich trwałością itp. Ja brałbym 4 sztuki o parametrach 19" 8.5J ET42 i na to opony hankook 245/35/19. Zastanawiam się również czy ten rozmiar będzie znośny w komforcie względem 18" (bezpieczny wybór i nie wiem na co się zdecydować, najchętniej bym się z kimś przejechał na 19" w b8 ale nie mam takich znajomych w realu). Większość moich dróg to Warszawa + co jakiś czas traska. Trafiają się też odwiedziny na wsi, ale tam nawet na 16" toczę się 35 km/h miejscami, więc nie oczekuję szału na offrodzie. Zawias będzie eibach pro kit + sachs amortyzatory. Dzięki z góry za opinie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Czy taka konfiguracja będzie ok? 245/35/19 ET35 (bo sa jeszcze felgi z ET42) - chciałbym się upewnić i skorzytać z waszego doświadczenia czy ET35 przy 19" będzie dobrze się sprawdzać, z tego co przeczytałem na forum powinno być ok. Ale gdyby ktoś fachowo mi się pod tym podpisał to zamawiałbym spokojniej. Dzięki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, akkarin napisał:

Panowie

Czy taka konfiguracja będzie ok? 245/35/19 ET35 (bo sa jeszcze felgi z ET42) - chciałbym się upewnić i skorzytać z waszego doświadczenia czy ET35 przy 19" będzie dobrze się sprawdzać, z tego co przeczytałem na forum powinno być ok. Ale gdyby ktoś fachowo mi się pod tym podpisał to zamawiałbym spokojniej. Dzięki wielkie

Ja mam taką konfigurację na lato (polift) ....opona 245/35/19 , felga 8,5j et 35 na zawieszeniu 1BV i jest bardzo dobrze - nic nie obciera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 245/35/19 8j i et 27 i rozmiar sie sprawdza idealnie ;) nawet by sie można pokusić o lekki dystans na tył....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...