Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koniec wsparcia Windows XP


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Panowie i Panie, tak czytam, że Microshit planuje całkowicie zakończyć wspieranie XPa. Co to dokładnie znaczy i co dalej, inwestować w Win7 czy może Linux? tak jak dla laika proszę :decayed:

wiadomo, chodzi o koszta nie ukrywam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy to tyle, ze nie będą wydawane kolejne łatki itp. Jeżeli masz starego kompa to nie rób nic. Jak masz cos lepszego to przejdź na win7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo systemy operacyjne będziemy zmieniali jak telefony przy umowach, co dwa lata....

Jeśli nie grasz na kompie to na XP jeszcze długo pociągniesz. Siostrze na lapku zainstalowałem Ubuntu zamiast Visty i ma wszystko czego potrzebuje.

ps. duże firmy mają zapewnione wsparcie do 2016 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gram na lapku, nie mam czasu :grin: jak to jest z Linuxem? może warto się zainteresować? są jakieś minusy takiego systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol jak lubisz sie bawic w kompilacje programów to wez linuxa :decayed: mialem pare razy, ale na dłuższy dystans na kompie służącym do czegoś wiecej niż netu odradzam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linux to niefunkcjonalny syf.

Chyba nie wiesz co piszesz a na pewno nie masz pojęcia o tym o czym piszesz. Linux jest wiele razy stabilniejszy i lepszy od każdego windowsa.

Z racji stabilności i bezpieczeństwa jakie oferuje jest wykorzystywany głównie na platformach serwerowych. Możesz nie wiedzieć ale założę się ze dzięki Linuxowi możesz pisać swoje posty na tym forum i generalnie przeglądać Internet

Na komputery osobiste się nie przyjął ponieważ nie ma zbyt wiele aplikacji tak jak na windowsa choć jak by dobrze poszukać to każda można czymś zastąpić.

Pisząc kolego marewel bezmyślnie że Linux to syf to tak jak byś napisał że smarfony z Androidem to też syf bo są oparte właśnie o Linuxa

Poza tym Linux jest dla osób trochę inteligentniejszych od małpy.:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gram na lapku, nie mam czasu :grin: jak to jest z Linuxem? może warto się zainteresować? są jakieś minusy takiego systemu?

Jeśli masz trochę miejsca na dysku to zainstaluj jako drugi system i potestuj. Net, filmy, pakiety biurowe, komunikatory itp działają dobrze.

Minusem jest to, że niektórzy producenci nie wydają swojego oprogramowania na linuksa, ale i to powoli się zmienia. Dostępne za to są programy umożliwiające odpalenia windosowskich wersji, np. Wine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linux to niefunkcjonalny syf.

Linux jest wiele razy stabilniejszy i lepszy od każdego windowsa.

Też tak słyszałem puki go nie zainstalowałem,nie dość że ma duże wymagania sprzętowe to zwis to jego drugie imię tak samo jak android.

Linux to niefunkcjonalny syf dlatego się nie przyjął,ale polecam ubuntu na pierwszy ogień mega zamulony system.

Android to też syf w porównaniu w WM czy IOS gdzie tamte systemy działają 100 razy płynniej na 2x wolniejszym sprzęcie.

Sam mam androida i nie zamierzam zmienić na nic innego,mam nadzieje ze w koncu go dopracują i nie będzie potrzeba 10rdzeniowego procka do płynnego działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego chyba nie wiesz o czym piszesz:

Linux to niefunkcjonalny syf dlatego się nie przyjął,ale polecam ubuntu

jak ktoś ma troszkę większe pojęcie o komputerach i umie na nich robić trochę więcej niż tylko wciskać enter oraz ESC, a do tego zna troszkę języka angielskiego (wszystkie liczące się fora na których można poczytać o problemach i ich rozwiązaniach są raczej po ang. - choć po polsku tez już można coś znaleźć), do tego nie używa komputera jako konsoli do gier to z większości dystrybucji linux'a będzie zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linux to niefunkcjonalny syf.

tak samo mowia ludzie o dieslu ktorzy cale zycie jezdza benzyniakiem "diesel to syf" :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linux to systemy do zastosować serwerowych.

Do użytku domowego też się sprawdza, tylko trzeba przywyknąć do innych aplikacji, np. zamiast MS Office używać OpenOffice.

Jaki serwer Xów zainstalujesz, tak będziesz miał.

Ja używam linuxa z gnome i zarządzam serwerami ze srodowiskiem tekstowym.

Do pracy xp przez to, że używam dużo aplikacji na win, których nie ma na linuxa.

Nie jest prawdą, że każdą aplikację trzeba kompilować, a bardzo przyjemnie się zarządza nimi np przez apta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety zmuszony jestem korzystać z Windy. Ale swego czasu miałem minta b fajna dystrybucja. natomiast mogę się zgodzić tylko co do tego, że linuxa trzeba troszkę skonfigurować pod siebie. Nie zawsze i nie na każdym sprzęcie jest to łatwe/możliwe/warte świeczki. Co do awaryjności no cóż. Moja druga połówka miała viste, co trochę jakiś wirus cuda się działy. teraz na 5 letnim laptopie mint 13 od premiery stoi (a wcześniej też coś miała) na środowisku KDE i jakoś zamulania nie obserwuje. A kobitka nie chce myśleć o windowsie(który ma jako drugi system w razie potrzeby jakiejś apki).

Natomiast ja w rocznym lapku już miałem 3xwin8 bo coś nie domaga to coś go wykrzaczyło i teraz 7.

Niemniej jednak Win Xp to jakaś epoka w dziejach komputerów (dość znacząca) i uważam, że należny hołd trzeba mu oddać.

---------- Post dopisany at 17:20 ---------- Poprzedni post napisany at 17:16 ----------

Nie gram na lapku, nie mam czasu :grin: jak to jest z Linuxem? może warto się zainteresować? są jakieś minusy takiego systemu?

Jeśli masz trochę miejsca na dysku to zainstaluj jako drugi system i potestuj. Net, filmy, pakiety biurowe, komunikatory itp działają dobrze.

Minusem jest to, że niektórzy producenci nie wydają swojego oprogramowania na linuksa, ale i to powoli się zmienia. Dostępne za to są programy umożliwiające odpalenia windosowskich wersji, np. Wine.

A i z grami coś może ruszy patrz platforma Steam OS od Valve

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu , to po prostu to olać i tak te aktualizacje są potrzebne jak psu buty ;)

Co do offtopu :

booster70 chyba to najlepiej ujął ;)

Linux to potężne narzędzie stosowane w wielu dziedzinach, przyjęło się, że to syf, bo ludzie się nie potrafili obsłużyć czymś co nie zawsze miało okienka znane z Windowsa... Aktualnie dystrybucji jest tyle ze ho ho , łączy je jądro, i sposób działania, dzielą chociażby powłoki dostępne użytkownikowi ;) Jak się wgra np coś z KDE 4 to świeci się to jak psu jajka, ma okienka znane z Windowsa ale muli :) Dobrze skonfigurowany Linux działa jak właśnie wiadomo na maszynkach, które co niektórzy noszą w kieszeniach, ma śmiesznie niskie wymagania w porównaniu do Windowsa 7, a porównywalne do Windowsa XP. TRZEBA TYLKO CHCIEĆ GO POZNAĆ. Ja na co dzień używam 7, ale jak czasem o niebo funkcjonalniejszym staję się Linux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, może nie będę tak dosadny w ocenie Linuxa aczkolwiek namówiony kiedyś postanowiłem spróbować. Była ta jakaś wersja mandrivy. Przyznam ze jakiś czas staralem się zorientować co jak i do czego. Szukalem generalnie systemu darmowego żeby byc ok i nie korzystać z czegoś za co powinienem zapłacić a tego nie zrobiłem. Przy okazji chciałem sprawdzić czy ten rzekomo cudowny linuxbedzie bardziej wydajny od windy na starszym sprzęcie. Cóż, po kilku tygodniach użytkowania rzucilem to w cholerę, nie moja bajka. Kiedyś zabawa z systemem mnie kręciła ale dzisiaj komputer ma szybko robić to co ja chcę, ma służyć mnie a nie odwrotnie. Większość z nas od lat pracuje z windowsem albo musi i tak miecz nim kontakt. Dla mnie takie przeskakiwanie i ciągle zmiany filozofii działania systemu to strata czasu i energii. Poza tym dzisiaj każdy lapek dostajesz juz Windows wiec problem piracenia sam się rozwiązał. Niech się Linux sprawdza tam gdzie mu to najlepiej wychodzi czyli na serwerach albo u zapaleńców dla których system jest sensem istnienia sam w sobie. Dla mnie okazał się niewygodny i w sumie nie znalazłem powodu żeby porzucić na jego rzecz Windows.

Wysłane z mojego Trooper_X55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtórzę do kolegi marwel i bez urazy ale linux jest dla ludzi inteligentniejszych od małpy :grin:

a kolego jak dobrze poszukasz to znajdziesz starszą wersję która będzie Ci chodziła stabilnie i dość wydajnie. Nowe wersje w szczególności okienkowe są dość zasobożerne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to miliardom użytkowników Windowsa,taki super system a tak niedoceniany i jeszcze darmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musze nikomu nic mówić sam korzystam z obu systemów. A miliardy użytkowników windowsa buszując po Internecie poprzez routery czy oglądając strony które są powieszone w 70-80% na linuxie czy nawet Ty śmigając po tym forum robisz to dzięki Linux;owi. To są systemy do innych zastosowań w których są bez porównania lepsze od windowsa czy innych SO. Po prostu jeśli ktoś mówi że Linux to syf tak jak ty udowadnia jak mało wie na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...