Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Świece dla APU


Labiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, temat z pozoru banalny ale nie do końca.

Coś gdzieś tam czytałem i przypadkiem natknąłem się na info że APU różniło się od AEB między innymi świecami zapłonowymi. I tu małe zaskoczenie dla mnie. Sprawdziłem w katalogu NGK i tam akurat pokazuje takie same świece ale są to inne świece niż do tej pory używałem w ADR. Przy SWAPie dałem do APU swoje stare świece z ADR czyli 3-elektrodowe BKUR6ET-10 - miały bardzo mały przebieg. Dedykowane do APU to niby PFR6Q 1-elektrodowe. Za jakiś czas przymierzam się właśnie do zmiany świec i teraz pytanie czy będzie jakaś różnica w pracy silnika na 3-elektrodowe BKUR6ET-10 (mam jeszcze paczkę nówek) czy jednak kupić dedykowane 1-elektrodowe?

PS: Niby do LPG lepsze są 1-elektrodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, drogie. A jak mam wydawać 30 zł za świecę dla picu pod tytułem "jeszcze lepsze osiągi" itp to nie za bardzo mi się chce wydawać tyle kasy tym bardziej że na BKUR6ET-10 chodzi dobrze a nowy komplet z zapasu jeszcze leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 elektrodowe nie sa najlepsze do 1.8t a szczególnie do lpg jak nie chcesz platynowych to moga byc zwykle ngk bkr6e

Wysłane za pomoca sputnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według katalogu TecDoc do APU powinny być świece zapłonowe:

NGK V-Line 37;

Bosch Iryd 0 242 240 653;

DENSO Iridium Power IK20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim APU mam od 10 tyś założone NGK V-Line 37 i też mam LPG mogę śmiało polecić te świece (zero problemów) p.s poprzedni właściciel też miał założone takie świwce i nie narzekał (ale nie miałinstalacji LPG)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat do AEB +LPG co polecacie. Wole zapłacić więcej ale chce być zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam

apu w gazie mam ngk jedno elektrodowe platynowe wiecej zywotne i smigam juz drugi rok zero problemów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jeszcze podpytam o zmniejszanie przerwy między elektrodami w świecach. Wiem że co niektórzy stosują coś takiego i do LPG zmniejszają przerwy. W przypadku V-Line 37 ma to jakikolwiek sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przy kupnie nowych Ngk pfr6q platynowych - mam szczelinomierzem ustawić 0,8mm ?? czy nowe są odpowiednio ustawione? posiadam LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...