Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kody climatronika Audi A4 B5


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

a ja wogole nie moge właczyć tych kodów:/ nie wiem czy to moja wersja samochodu,komputera, klimatronika czy cokolwiek innego:/ a może poprostu nie umiem, choć robie dokladnie tak jak Hugo napisał :/ u mnie po dłuższym przytrzymaniu przycisku recyrkulacji, kompletnie nic sie nie dzieje :/ a trzymałem dość długo, bo chyba nawet ze 3-4 minutki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wogole nie moge właczyć tych kodów:/ nie wiem czy to moja wersja samochodu,komputera, klimatronika czy cokolwiek innego:/ a może poprostu nie umiem, choć robie dokladnie tak jak Hugo napisał :/ u mnie po dłuższym przytrzymaniu przycisku recyrkulacji, kompletnie nic sie nie dzieje :/ a trzymałem dość długo, bo chyba nawet ze 3-4 minutki :P

Nie sam przycisk cyrkulacji :decayed: tylko Naciśnij i przytrzymaj przycisk recyrkulacji,

a następnie naciśnij przycisk ręcznego nawiewu górnego. i musi wyświetlić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihi zadziałało :P dzieki wielkie :P mam nadzieje ze wybaczycie mój brak znajomości w w/w temacie :P tylko mam jeszcze jedno pytanie, gdy ustawiłem kod na sprawdzenie wyświetlacza, pojawiła mi sie dwójka no i za bardzo nie moge znaleść co to oznacza, z góry dziekuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na moim wyświetlaczu mam 74 kody i nigdzie nie mogę znaleźć ich wartości i znaczenia mam ADR 1.8 125ps może ktoś ma takie kody do mojej wersji auto jest z 95r . :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na moim wyświetlaczu mam 74 kody i nigdzie nie mogę znaleźć ich wartości i znaczenia mam ADR 1.8 125ps może ktoś ma takie kody do mojej wersji auto jest z 95r . :mysli:

nie wiem jaką dokładnie wersję masz, ale chyba dużo wyjaśnień znajdziesz w pierwszym poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie ,

czytałem post do 10 str. jakoś nie widze mojego problemu tzn?

Zeby odczytać kody należy przytrzymać guzik recylkulacji , domyślam że to powinno trwac np. ok 10sek. no 20sek. ale ja trzymam nawet minute i nic mam audi z 96r. ADR 125KM czemu nie umie uruchomić tych kodów ??? :mysli:

dodam że wszyskkie klawisze dzialają cała klima jest sterowalna oprócz włączenia jaj tzn śnieżynki bo chyba zbyt niska temperatura na zewnątrz ???? tak?? kolega w renault umie przy minusowej temp. ją włączyć wczoraj było (-18*C) i twierdzi że włączył do osparowania przedniej szyby.

Jak stwierdzić czemu niemożna włanczyć kodów,??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy postąpić jak HUGO napisał :

"Dostępne kody diagnostyczne.

Naciśnij i przytrzymaj przycisk recyrkulacji. Następnie naciśnij przycisk ręcznego nawiewu górnego. Wyświetli się 1c. Naciśnij ‘+’ lub ‘-‘ temperatury żeby wybrać numer kodu. Naciśnij ponownie przycisk recyrkulacji. Wyświetli się wartość. Naciśnij ‘+’ lub ‘-‘ temperatury ponownie aby wyświetlić inny kod."

Trzymasz przycisk recyrkulacji i nie puszczając go naciskasz przycisk górnego nawiewu... nie trzeba trzymać 10 ani 20 sek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:> inna kombinacja :>

recylulacja +górny nawiew = możliwość sterowania kodami "+" "-"

a ja sie uparłem tylko na trzymanie recylkulacji dlatego nic sie nie uruchamiało :gwizdanie:

przy kodzie: 2C -temp. powietrza w podsufitce ciągle - 0

3C -temp. powietrza w desce rozdziel. - 0

powinny sie zmieniać w czasie nagrzewania sie silnika i nawiewu ciepłego powietrza do sirodka a tu nic :mysli:

kilometry tak jak juz było pisane zaniżane przy predkości 50 na liczniku klima pokazuje 43km/h

obr. w miare jednakowe i temp cieczy też ,

kod 59-jakkby zaniżał na postoju kod 55 pokazywał poprawnie w omedze pokazywal termomert - 10,5*C w tym czasie u mnie na kodzie 55 - -11*C a na kodzie 59- gdy stałem pokazał -9*C a w czasie jazdy -11*C

do reszty narazie nie doszedłem .

teraz zastanawia mnie te 0 przy kodach 2C i 3C jak to można inaczej sprawdzić czy dzialaja???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaniżane przy predkości 50 na liczniku klima pokazuje 43km/h

czyli prawidłowo, bo zegar zawsze zawyża

Tak, tylko to też nie jest prawdziwa prędkość. Bo skąd niby klimatronik ma wiedzieć jakie masz opony założone...

Chyba w miarę nadokładniejszym pomiarem jest GPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przyłączam się do problemu kolegi wrc.mm mnie też klima pokazuje 0 dla temp z czujników wewnętrznych.

na którym kanale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przyłączam się do problemu kolegi wrc.mm mnie też klima pokazuje 0 dla temp z czujników wewnętrznych.

na którym kanale?

na kanałach 2 i 3 czujniki w podsufitce i na desce , ciągle 0 . ( Na miejscu mialem w aucie +18*C )

a temp. na zewnatrz w czasie jazdy jeszcze jest zniżana chyba powodem bedzie prąd zimnego powietrza owiewającego ten czujnik . Rano 0 06.15 jadąc z nocki temp. pokazywał na klimatroniku -15*C ,a na miejscu postalem jeszcze z 2 min i temp wzrosla od -12*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam troche inne pytanko z podswietleniem klimatronika

Jak wchodzimy w tryb diagnostyczny klimatronik u mnie sie rozjasnia.

Czy to normalny objaw ?

Swiatła mam wyłączone.

Normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...