Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kody climatronika Audi A4 B5


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

tarnów witam wszystkich[br]Dopisany: 11 Wrzesień 2009, 11:07_________________________________________________posiadam audi a4 19.tdi 110KM z 99 roku. mam uszkodzona sprezarke klimy moje pytanie jest takie jaka sprezarka jest zalozona do mojego auta :confused4:. nie mam mozliwosci sprawdzenia jaka jet zalozona poniewaz nie ma mnie w polsce a w angli moge miec sprezarke za 25 funtow. bardzo prosze o pomoc czy ta sprezarka wyglada jak w vw passat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie tych kodów klimatronika.

Czy ta funkcja jest dostepna w A4 1999/2000 tym po lifcie, tym gdzie jest już ten mały pojedyńczy wyświetlacz? Bo całą niedzielę spędziłem nad moim klimatronikiem i już chyba kazdy z przycisków trzymałem po "pół godziny" :wallbash: i żadne kody mi się niewyświetlają :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działają może coś nie tak przyciskasz: Naciśnij i przytrzymaj przycisk recyrkulacji i jednocześnie naciśnij przycisk ręcznego nawiewu górnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp: Kody klimatronika

« Odpowiedz #384 : 14 Wrzesień 2009, 15:29 » Cytuj

--------------------------------------------------------------------------------

Działają może coś nie tak przyciskasz: Naciśnij i przytrzymaj przycisk recyrkulacji i jednocześnie naciśnij przycisk ręcznego nawiewu górnego.

pablo_9 wielkie dzięki :good: . Teraz działa. Należy jednocześnie wcisnąć obydwa te przyciski i odrazu wyskakują kody.

Jakby kto szukał kodów do wersji po II lifcie to są tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/uklad_elektryczny/kody_klimatronica_ii-t4306.0.html;amp

Bo z tego co wyczytałem w wersji po II lifcie niektóre kody znajdują się na innych pozycjach. Chociaż by kod 49 i 51, który wszystkim przyspaża problemów z odczytaniem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z tego co wyczytałem w wersji po II lifcie niektóre kody znajdują się na innych pozycjach. Chociaż by kod 49 i 51, który wszystkim przyspaża problemów z odczytaniem

no wlasnie jak to jest z tymi kodami? od czego jest kod 49, a od czego 51 w wersji po lifcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie po I lifcie gdzie wszedł nowszy panel klimatronika i po II lifcie gdzie klimatronik jest zmieniony z wyglądu, kanał 49 wyświetla temperaturę chłodzenia silnika czyli tą temperaturę, której wskaźnik masz na budziku, natomiast kanał 51 to temperatura bloku silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz najwazniejsze pytanie:

1. jaka powinna byc temp. bloku silnika (kanal 51)?

2. jaka powinna byc temp. chlodzenia silnika (kanal 49)?

3. jesli bylby walniety termostat to jakie wartosci beda o tym sugerowac i na ktorym kanale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp.:

Ad.1. U mnie rośnie do 90*C i na tym się zatrzymuje.

Ad.2. Powinna być w ok. +-90*C ( u mnie jest przeważnie 89-93 taki zakres).

Ad.3. Wartość na kanale 49, jak nie będziesz miał ok. 90*C (będziesz miał zaniżoną wartość) to może oznaczać, że jeżdzisz na niedogrzanym silniku i termostat (lub czujnik temperatury) niedomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-rek

czyli jednym slowem wymienic i termostat i czujnik, dzieki

Z tego co widze masz takie same objawy jak ja.

Z tym że ja wymieniłem juz termostat i niezawiele sie zmieniło. :no4: Teraz zanim podejme sie wymiany czujnika to wolę sprawdzić to na VAG'u.

W piatek pod Centrum chandlowym Arena w Gliwicach jest spot A4. Z tego co wiem, to chłopaki mają VAGa i mogą to sprawdzić. Więc jak możesz to też wpadnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item751187015_ukryte_funkcje_klimatronic_audi_volkwagen_skoda.html

Gość tu pisze o chwilowym momencie obrotowym silnika, przeszukałem temat i nigdzie nie znalazłem tego, wie ktoś cos na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item751187015_ukryte_funkcje_klimatronic_audi_volkwagen_skoda.html

Gość tu pisze o chwilowym momencie obrotowym silnika, przeszukałem temat i nigdzie nie znalazłem tego, wie ktoś cos na ten temat ?

To źle szukałeś, bo pisze o tym na pierwszej stronie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 Prędkość obrotowa silnika (RPM)

no tu są tylko obroty, a gość pisze o momencie obrotowym...chyba bujda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem laikiem w sprawach związanych z samochodami. . . Ogólnie wsiadam jeżdżę i wysiadam :polew:

Sprawdziłem na klimatronicu błędy : Pokazało mi takie :

50.3

5.3.

13.7

Czy ktoś może pomóc co z tym zrobić ?? I który punkt to temperatura silnika ?

Będę wdzięczny :hi::notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...