Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kody climatronika Audi A4 B5


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Przycisk ręcznego nawiewu górnego znajduje sie w prawym górnym rogu na panelu klimatronika(symbol to taka strzałka skierowana do góry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk ręcznego nawiewu górnego znajduje sie w prawym górnym rogu na panelu klimatronika(symbol to taka strzałka skierowana do góry)

Dokładnie, strzałka po prawej od "+" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. mam taki problem a mianowicie po wciśnięciu włacznika klimatyzacji przy temp zew. -1 celcjusza snieżynka natychmiast gaśnie. Po diagnostyce wywala kod:

15.7 Klapa powietrza, czasem blokowana

Usunąłem tą usterkę za pomocą VAG,

jednak nie nacieszyłem się długo, po dłuzszym użytkowaniu spróbowałem włączyć klimę, jednak śnieżynka znowu zgasła. Sprawdzając ponownie usterki na climatroniku znów wywala ten sam błąd.

Czy orientuje się ktoś, co powinienem zrobić czy sprawdzić??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niskich temperaturach (zdaje się poniżej 3-5 stopni) nie można załączyć sprężarki klimatyzacji, ma to zapobiec jej uszkodzeniu. Jest to zupełnie normalne.

Odnośnie błędu klapy to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, poszukuje informacji jak zmienic temperarure wyswietlania w klimatroniku z farenheita na stopnie celsjusza. Mam audi b6 8e wersja usa, a znalazlem tylko jak to zmienic w klimatroniku z modelu b5. moze jest tez opcja zmiany pokazania spalania z mpg na l/100km? bede wdzieczny za pomoc :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanal pierwszy wysietla mi kody:

- 08.3 Potencjometr silnika klapy regulacji temperatury, czasem przerwa

- 08.5 Klapa regulacji temperatury, ciągła blokada, *08.5 (zobacz poniżej), czasami zamiast niego 08.7 Klapa regulacji temperatury, czasem blokowana

- 11.5 Klapa centralna, ciągła blokada, *11.5 (zobacz poniżej)

- 13.5 Klapa nogi/odszraniacz, ciągła blokada, *13.5 (zobacz poniżej), czasami zamiast niego 13.7 Klapa nogi/odszraniacz, czasem blokowana

- 15.7 Klapa powietrza, czasem blokowana

dodam ze regulacja temperatury zadziala raz na 20 przypadkow, na wysiwetlaczu temp sie zmienia a temp powietrza przewaznie stoi

co w zwiazku z tym powinienem zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio pozmieniałem coś w kanale 10 podczas jazdy i nie pamiętam ile było wcześniej :embarrassed: Zamiast + od temp. to wcisnąłem + od nawiewu i zrobiłem 52. Wie ktoś może ile powinno być, albo co fizycznie oznacza zwiększenie tej wartości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11.5 Klapa centralna, ciągła blokada, *11.5 (zobacz poniżej)

*11.5 Silnik jest zapętlony, próbować programowo usunąć blokadę

W jaki sposób mam usunąć tą blokadę programowo? Proszę o odpowiedz bo może obejdzie się bez rozbierania silniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie wszystkich. mam zapytanie odnosnie otwierania doplywu powietrza na szybe, srodek, nogi.kiedy na klimatroniku przelaczam sie miedzy tymi opcjami slysze taka glosna nie mila prace silniczkow ktore odpowiednio zamukaja i otwieraja doplyw:( co to oznacza? czy cos musze wymienic? na kodzie c1 nie wyskakuje mi zaden blad. c1= .0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTAM. MAM PYTANKO CZY KTOŚ WIE CZY MOŻNA PRZESTAWIC PCZATKOWE USTAWIENIA KLIMY. TZN.ZA KAŻDYM RAZEM JAK URUCHAMIAM SAMOCHÓD TO KLIMATRONIC PRZESTAWIA MI SIĘ NA 22 STOPNIE I TAKĄ SAMĄ SIŁĘ DMUCHAWY OCZYWIŚCIE ZAWSZE NA WRACA NA AUTO. CZY MOŻNA TO JAKOŚ ZMIENIC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam mały problem. Zaczyna robić się ciepło, więc trzeba sprawdzić klime :) Była nabijana w tamtym roku, wszystko działa, po nacisnieciu gwiazdki słychać zmianę obrotów nadmuchu, ale temperatura mi sie nie zmienia nawet po 10 minutach pracy klimy:confused4: sprawdziłem na kodach i tak wyszło:

na kodzie 52 pokazało 13 przy wyłączonej klimie, a jak włączyłem to wskazuje 16

na kodzie 53 jest 010

podpowiedzcie co to oznacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. Czy nr. kodów ą takie same dla każdego rocznika? :mysli:

Ja mam auto z "99 roku i coś mi się nie zgadza :no:

Nie wszystkie kody, które są podane w nagłówku odpowiadają tym, które mamy w aucie, część jest ok a część trochę się różni kanałami ja np. mam auto po I lifcie i temperaturę cieczy sprawdzam na kanale 49 a nie na 51, po prostu zależy to od wersji klimatronika, inny klimatronik jest do roku '97 a inny po '97 i '99. Te kody są do panela z aut przedliftingowych (tak mi się wydaje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy to jest dla b5 sprzed 1-go liftu, poniewaz ja mam taką i tak jak pisałem wyżej kodów mam troszke wiecej niż jest tutaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy to jest dla b5 sprzed 1-go liftu, poniewaz ja mam taką i tak jak pisałem wyżej kodów mam troszke wiecej niż jest tutaj :)

Kamil z tego co widze po twoich zdjęciach i roczniku to A4 masz po I lifcie a nie sprzed I liftingu także może się nie zgadzać tak jak pisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam autko przed liftowe i też mam jakoś 74 kody. Mam pytanko, czy jak się wyczyści silniczek w wszystko już dobrze działa to muszę te błędy wykasować VAG-iem? Na klimatroniku dalej są, tylko, że już nie 11.5 i 11.7 tylko 11.3 i 11.7, czyli już nie ma ciągłej blokady tylko czasami a 11.3 to dlatego że miałem wyciągnięty silniczek. Jeszcze jedno miałem także 5.1 bo nie miałem czujnika pod zderzakiem, dziś założyłem i dalej się ten błąd wyświetla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...