Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kody climatronika Audi A4 B5


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

tez to sprawdzilem

kanal 51 to jest chyba cos z nagrzewnica do klimatyzacji

kanal 49 rosnie rowno z strzalka temperatury silnika ale... problem jest w tym ze wskazowka dochodzi do 85 - 90C a na klimatroniku wiecej jak 82 C nie chce byc (temp na zewnatrz 4C) - czy to kwalifikuje termostat do wymiany ?

Nic nie kumam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz ci sie auto zagrzeje na zegarach do 90oC a na klimatroniku masz te ~82oC sprobuj zmiejszyc sile dmuchawy klimatronika i zmiejsz troche temp.powiedzmy na 22-24oC. U mnie wtedy zaraz temp. na 49 kanale rosnie nawet do 94oC i pozniej sie tak trzyma.Jak znowu zwieksze sile dmuchawy i zwieksze temp. na powiedzmy 26-27oC ta temp. zaraz spada do 87-89oC. Piszeto juz którys raz wskazania na kanale 49 klimatronika to napewno temp. nagrzewnicy,a tam temp.jest zawsze wyzsza od tej w bloku silnika(chyba ze masz właczona dmuchawe cieplego powietrza która schładza nagrzewnice jek zwykly wentylator i wtedy znowu temp.na "49" spada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - na którym kanale jest właściwa temperatura zewnętrzna? Bo przyznam, już zbaraniałem ! Z kodów wynika,że conajmniej 3 kanały pokazują tą temperature, ale jeden gdzieś z przodu, jeden jakis po filtrze ..... już sam nie wiem! a Nie mam innego termometru żeby porównac i wybrać ten właściwy kontakt.

Dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - na którym kanale jest właściwa temperatura zewnętrzna? Bo przyznam, już zbaraniałem ! Z kodów wynika,że conajmniej 3 kanały pokazują tą temperature, ale jeden gdzieś z przodu, jeden jakis po filtrze ..... już sam nie wiem! a Nie mam innego termometru żeby porównac i wybrać ten właściwy kontakt.

Dzięki za odpowiedź!

55 Temperatura zewnętrzna (otoczenia), w oC lub oF potwierdzona na panelu sterownika klimatyzacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie, że w różnych rocznikach było różne kodowanie i nie zawsze ten sam kod oznacza to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt - u mnie na kanale 55 jest wiarygodna temperatura (potwierdzona u ojca w Japońcu) , ale teraz kolejne pytanie jeśli pozwolicie, czy sądzicie,że jest któryś kanał który by pokazywał wartość ładowania akumulatora przez alternator? W kodach Hugo nie ma , ale może ktoś wie coś więcej? Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak odczytać te kody błędów?

Jakby ktoś poszukiwał lub nie widział to wrzucam na wszelki wypadek :wink:

KLIMATRONIK

Dostepne kody diagnistyczne.

Naciśnij i przytrzymaj przycisk recyrkulacji. Następnie naciśnij przycisk ręcznego nawiewu górnego. Wyświetli się 1c. Naciśnij ‘+’ lub ‘-‘ temperatury żeby wybrać numer kodu. Naciśnij ponownie przycisk recyrkulacji. Wyświetli się wartość. Naciśnij ‘+’ lub ‘-‘ temperatury ponownie aby wyświetlić inny kod.

.....

:pali:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk recyrkulacji jest oznaczony strzałką "zawiniętą". Przyciskiem tym zamykasz dostęp powietrza z zewnątrz i w autku krąży cały czas to samo powietrze, stąd nazwa "recyrkulacja".

Tutaj masz link do fotki, przycisk recyrkulacji znajduje siępo lewej od przycisku OFF

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a927527c8b7a0e40.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie w kanale 1c ujawniły sie następujące wartosci błędów tzn. 15,1 Potencjometr silnika klapy powietrza, ciągła przerwa, *15.1 (zobacz poniżej) i 6,5 Czujnik temperatury chłodzenia silnika (ECT), klimatyzacja czasem zwarcie. Jutro podepne vag'a - może uda sie mi usnąć usterkę. A mam jeszcze takie pytanie tzn na kanale 31c wszystkie oznaczenia na climatronicu pięknie świecą. Jak wybiore inny kanal albo poprostu wyłącze tę funkcje to na okienku climatronica gdzie ukazana jest temp. nawiewu niestety cyfry świeca od połowy. Cieżko jest stwierdzić czy wyświetlacz wskazuje 6 czy może 8. Jak myślicie ta usterka spowidowana jest mechanicznym udszkodzeniem panelu climatronica czy to poprostu jakiś błąd i można go wykasować Vagiem? Nadmieniam że pod koniec ubiegłego roku poprawiałem luty na panelu klimatronika i niestety nic sie nie zmieniło.Dzięki za zainteresowanie pozdrawiam. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie . Nie grzeje mi na nogi . czy wyjdzie to za pomocą odczytu kodów - w jaki to sposob zrobic ?

poszukaj trochę po forum było tyle napisane że hoho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy na panelu ukarze ci sie 1c naciśnij ponownie recyrkulację to spowoduje ukazanie się kodu. Jesli zweryfikujesz go ze znaczeniem kodów będziesz wiedział co dolega twojej klimie.

Ja podłączyłem Vaga u siebie jednakże bląd jaki posiada mój klimatronik nadal się pojawia. W sobotę czeka mnie praca przy jednym z silniczków z białym cięgnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaro5000

witam was koledzy. możecie mi wyjaśnić dlaczego an klimatronicu wskazuje mi temperaturę 89-90 stopni ,a czasami błyknie mi na 125 stopni czy to może być czujnik ,termostat wymieniony już drugi tym razem ori a tu mi takie coś wyskakuje dzięki.czy na klimie wyskoczy mi błąd czujnika temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dagdgf

Przycisk recyrkulacji jest oznaczony strzałką "zawiniętą". Przyciskiem tym zamykasz dostęp powietrza z zewnątrz i w autku krąży cały czas to samo powietrze, stąd nazwa "recyrkulacja".

Tutaj masz link do fotki, przycisk recyrkulacji znajduje siępo lewej od przycisku OFF

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a927527c8b7a0e40.html

Drogi kumplu

a przycisk ręcznego nawiewu górnego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...