Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

ogarnia ktoś tematy piecy c.o, chodzi o piec dwufunkcyjny, jakie najlepsze firmy buderus, junkers? Junkersa miałem 13 lat i walnęła płyta główna, czytałem dużo pozytywnych opinii o buderus...

Mam buderusa 3 rok i jest ok, mam model z zamkniętą komorą spalania Logomax. Jest stosunkowo cichy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ważnej rzeczy nie napisałem, musi być z otwartą komorą spalania, piec wisi w kotlowni, może być większy, glośniejszy, byle był jakościowo dobry, jak cenowo wychodzą przeglądy w buderus?

Edytowane przez audiaudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat berette to bym odradzal....

Ja mam i nie narzekam 4 rok chodzi bez czuszczenia

tąpniete z LG F60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zdjęcia umieszczone poniżej przedstawiają tarasik. Klient zażyczył sobie aby na tym tarasiku ułozyć mu deski tarasowe. Sprawa dosyć prosta, tylko że przed ułozeniem dech mamy uszczelnić podłoże aby w przyszłości nie dochodziło do przecieków gdyż pod tarasem jest coś w rodzaju ganku. Wszelkiego rodzaju wylewki nie wchodzą w grę gdyż bardzo nisko są osadzone drzwi balkonowe (chyba będzie trzeba skuć te płytki). Co możecie polecić aby to jakoś "zalepić", ważną rzeczą jest też to aby zastosowany lepik nie wydzielał w ciepłe dni jakiegoś przykrego zapachu. Myslałem nad powszechnie stosowaną smołą, ale nigdy z nią nie eksperymentowałem i jakoś nie mam przekonania.

http://www.directupload.net/file/d/3940/ux494q6z_jpg.htm

http://www.directupload.net/file/d/3940/sx5vjd7e_jpg.htm

http://www.directupload.net/file/d/3940/83a3vqex_jpg.htm

Pozdrawiam,

Papa termozgrzewna kolego i będzie git[emoji6]

wyslane z LG F60

Papa na pewno się sprawdzi, ale ja kolego nie posiadam palnika i nie za bardzo mam od kogo pożyczyć a na jedną robotę nie będę go kupował. Może doradzisz coś do nakładania pędzlem albo wałkiem.
To folia w płynie

tąpniete z LG F60

a najlepiej guma ''sika''

koledzy, wielkie dzięki za pomoc, użyję tej folii/gumy w płynie, tylko jeszcze nie wiem jakiego producenta wybrać, zastanawiam sie nad http://www.atlas.com.pl/pl/produkty/grupa/148/8/60/477/ATLAS_WODER_E a jak nie ten atlas to może ta sika, którą proponuje ryba85, i tak mam jeszcze trochę czasu aż pogoda się ustabilizuje (na "+" oczywiście),

Edytowane przez chris.lkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście poradzili na fundamenty pod dom jednorodzinny bez piwnicy lane/murowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czekam na geodetę no ico...fundament !

Szkoły różne co jeden to mądzrzejszy więc ciężko o jednoznaczną niepodważalną odpowiedź. Jedni twierdzą że nie ma znaczenia z czego zrobisz inni zaś mówią że lejec to lejec i koniec kropka zresztą co do bloczków dodatkowo trzeba zrobić górą wieniec, kogoś i coś żeby mieszać zaprawę, nosić bloczki itp itd. W lanym temat jest dość prosty tzn robisz szalunek zalewasz i po sprawie teoretycznie od zalania po 24 godz zdzierasz deski bądź akra i masz gotowe. Jest jeszcze jedna istotna sprawa do lanego trzeba mieć/wypożyczyć te akra (mogą byś deski ale z doświadczenia wiem że części z nich i tak ponownie nie wykorzystasz) do murowanego więcej rąk kwestia kto i do czego ma dostęp mniejsze ceny itp (ja np za pożyczenie akr nic nie płacę, składam sam więc decyzja jednoznaczna). Koszty w zasadzie pewnie mniejsze niż przy murowanym.

Więc zdecydowałem się na lany. Poza tym osobiście polecałbym lany jednolita ściana, mocna, no technicznie pod każdym względem lepszy (nie zawsze droższy) Dodatkowo na laszach umieszczam zbrojenie czyli na samym dole (mam dostęp do bardzo dobrych cen więc korzystam) tak w razie W ponieważ kilka razy widziałem już pękniętą ścianę fundamentową, która teoretycznie nie powinna pękać od tego jest ława (ale to juz kwestia wykonania, gruntu itd)

Więc Mikołaju Ja polecam lany (ale decyzja zawsze jest po stronie inwestora, choć podkreślam żeby nie liczyć aż tak dosadnie złotówek bo fundament to podstawa).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do lanego fundamentu trzeba mieć szalunki systemowe innej opcji nie widze chyba ze wykopiesz byle jak i tak zalejesz ale to bedzie bardzo nie estetycznie i nawet ciezko bedzie z ociepleniem fundamentu.

Teraz stawiamy blok 2 klatki i połowa jest fundamentów jest wylewana a druga połowa murowana.

jak masz kase to poszukaj firmy co wynajmują takie szalunki w komplecie sa Sciągi, ankry, nakretki przebubowe.

Ja osobiście polecił bym ci murowanie.

Kolega wyżej pisze tu dam cytat (Jest jeszcze jedna istotna sprawa do lanego trzeba mieć/wypożyczyć te akra)

co to ta akra???
Ankra to jest ta szpilka . a do lanego fundamentu potrzebny mu jest szalunek stystemowy i tak jak wyżej napisałem
Sciągi, ankry, nakretki przebubowe

Jak bedzie ktoś potrzebował pomocy to śmiało można pisać do mnie.

Edytowane przez rafal9119
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kolega wyżej pisze tu dam cytat (Jest jeszcze jedna istotna sprawa do lanego trzeba mieć/wypożyczyć te akra) no może mało precyzyjnie napisałem miało być tak: do lanego trzeba mieć/wypożyczyć szalunki systemowe.

O szalunkach systemowych pisałem właśnie dokładnie o AKRO ! i to samo juz napisałem że trzeba je wypożyczyć.

No i dokładnie jak kolega napisał "chyba ze wykopiesz byle jak i tak zalejesz ale to bedzie bardzo nie estetycznie i nawet ciezko bedzie z ociepleniem fundamentu." Czasami widzi się róznych magików a potem tydzień kłucia albo tony kleju.

Edytowane przez kam2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jak najwięcej rzeczy zrobić sam ale fundament to podstawa więc musi być porządny. Trzeba zbroić laną ścianę, w projekcie zbrojenie tylko ławy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie ma takiej potrzeby (choć jest to też uzależnione od wysokości ściany, podpiwniczony czy nie, warunków gruntowych) natomiast tak jak wcześniej pisałem mam sporo zbrojenia więc wrzucę (na pewno nie zaszkodzi).

Edytowane przez kam2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to teść oczywiście z jakąś tam moją pomocą ale widzę że raczej nie będę miał czasu (jakiś taki owocniejszy rok się zapowiada więc trzeba korzystać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ławy musowo zbrojone . JA robiłem u siebie ze szwagrem i no problem . Kupiłem deski , wyszło mi 6 m3 i praktycznie 90% zostało mi do dalszych potrzeb , i poszło - dom z garażem na jednej powierzchni prawie 200 m2 . Robiliśmy to popołudniami - czas operacyjny 1 miesiąc na 2 osoby . Poszło mi 45 m3 betonu . Nie miałem dostępu do wody więc zdecydowałem na faundamenty lane .

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar ściany lać to musisz dać zbrojenie. pojedyńcza siatka ,kratka 20/20. takie przynajmniej robiliśmy zbrojenie na blok parter + cztery pietra. I zrób tak, stójki z pretów 12stki a rozdzielki z 8 chyba że nie lubisz kombinacji to z 12stki wszystko zrób.


i jak bedziesz zbroił ławy to zrób tak wytyki daj co drugiego pręta. tak wytyk daj co 40cm a póżnij pomiedzy nimi nawiercisz i wbijesz pręta tak żeby wychodziło co 20cm.


Ogólnie to cieżki tamat jak bedziesz szalował deskami sciany.

za żadne pieniądze nie chciał bym takiej roboty.

z szalunków systemowych to sciany na chacie w 3 dni by szalował+ zazbroił(wiązanie cęgami) a czwartego dnia zalewak. w 3 osoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację że jak ma się sprzęt to można zrobić to szybko . Ja niestety nie miałem - koparka tylko wykopała pod ławy wykop , a reszta siła mięśni :) Dla mnie wtedy była to odskocznia od normalnej pracy . Na drugi raz bym tego nie zrobił w ten sposób , chociaż wiem że jest to zrobione solidnie - a beton podczas wylewania ma siłę jak huragan katrina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym miejscu , gdzie miałem deski z oszukańczego tartaku - były zbyt słabe i poszło w fundamenty ok 4 metrów betonu . Ale dzięki temu mam w tym miejscu mocniejsze fundamenty :kox:

Edytowane przez krzysaudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto w dzisiejszych czasach szaluje deskami, jak nie ma sie szalunków z płyt peri, to lepiej wymórowac z betonita, belka w spodzie wieniec górą i po temacie,

a nie pitolic się z deskami, że coś wypchnie,czy tam powybrzuszy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...